Ухвала
від 11.04.2014 по справі 254/1037/14-а
БУДЬОННІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДОНЕЦЬКА

№2а/254/82/2014

254/1037/14

УХВАЛА

19 лютого 2014 року суддя Будьоннівського районного суду м. Донецька Грачов Р.Р., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної у м. Донецьку ради, про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, -

ВСТАНОВИВ:

18.02.2014 року позивачка звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної у м. Донецьку ради, про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та просила суд:

- визнати неправомірними дії УПСЗН Будьоннівської районної в місті Донецьку ради щодо відмови в перерахунку і виплаті їй щомісячної державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, встановленому законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

- відновити її порушені права шляхом зобов'язання УПСЗН Будьоннівської районної в м. Донецьку ради здійснити перерахунок і виплату державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, починаючи з 22 листопада 2010 року до 23 вересня 2013 року на дитину ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідно до статті 43 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», у розмірах, які дорівнюють прожитковому мінімуму, для дітей віком до 6 років, з урахуванням фактично виплачених сум;

- стягнути з УПСЗН Будьоннівської районної в м. Донецьку ради на її користь суму різниці між раніше виплаченими сумами і перерахованою (донарахованою) суми державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку згідно рішення суду;

- здійснити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем шляхом зобов'язання УПСЗН Будьоннівської районної в м. Донецьку ради подати звіт про виконання судового рішення;

- відшкодувати на її користь витрати, пов'язані зі сплатою судового збору.

Разом з тим, позивачка звернулась до суду з клопотанням про визначення причин пропуску строку для звернення до адміністративного суду поважними та поновлення строку для звернення до суду з позовом, посилаючись на те, що вона не знала до 26 січня 2014 року, який саме повинен бути розмірі допомоги по догляду за дитиною.

Згідно ч.2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів, встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася, або повинна дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Таким чином, адміністративний позов щодо оскарження дій відповідача по не нарахуванню та виплаті позивачці допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 22 листопада 2010 року по 17 серпня 2013 року подано до суду - після закінчення строків, встановлених законом для звернення до адміністративного суду.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Позивачем в адміністративному позові постановлено питання про поновлення пропущеного процесуального строку для звернення до адміністративного суду, але не надано жодного доказу на підтвердження поважності його пропуску.

Згідно ч.1 ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляє ухвалу.

За наведених обставин на підставі ч.1 ст.100 КАС України позовну заяву в частині позовних вимог за період з 22 листопада 2010 року по 17 серпня 2013 року - залишити без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст.99, ч.1 ст.100, п.5 ч.1, ст.107 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної у м. Донецьку ради, про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку залишити без розгляду в частині позовних вимог за період з 22 листопада 2010 року по 17 серпня 2013 року.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга в Донецький апеляційний адміністративний суд через Будьоннівський районний суд м. Донецька протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя:

СудБудьоннівський районний суд м.Донецька
Дата ухвалення рішення11.04.2014
Оприлюднено22.04.2014
Номер документу38266722
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —254/1037/14-а

Ухвала від 16.07.2014

Адміністративне

Будьоннівський районний суд м.Донецька

Грачов Р. Р.

Постанова від 11.04.2014

Адміністративне

Будьоннівський районний суд м.Донецька

Грачов Р. Р.

Ухвала від 11.04.2014

Адміністративне

Будьоннівський районний суд м.Донецька

Грачов Р. Р.

Ухвала від 11.04.2014

Адміністративне

Будьоннівський районний суд м.Донецька

Грачов Р. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні