Постанова
від 17.04.2014 по справі 812/2022/14
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

17 квітня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/2022/14

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Старобільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Старобільського районного бюро технічної інвентаризації про стягнення суми недоїмки з єдиного внеску на загальнобов'язкове державне соціальне страхування за період з 20.01.2014 по 17.03.2014 у розмірі 9710,60 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

21 березня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Старобільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Старобільського районного бюро технічної інвентаризації про стягнення суми недоїмки з єдиного внеску на загальнобов'язкове державне соціальне страхування за період з 20.01.2014 по 17.03.2014 у розмірі 9710,60 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Старобільське районне бюро технічної інвентаризації є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка утворилась за період з 20.01.2014 по 17.03.2014 становить 9710,60 грн. В добровільному порядку заборгованість сплачено не було.

На підставі викладеного позивач просить стягнути зі Старобільського районного бюро технічної інвентаризації суму недоїмки з єдиного соціального внеску за період з 20.01.2014 по 17.03.2014 у розмірі 9710,60 грн.

Представник позивача надав суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, заперечення проти позову не надав.

Враховуючи положення пункту 6 статті 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд приходить до такого.

Судом встановлено, що Старобільське районне бюро технічної інвентаризації, код 03365699, зареєстровано як юридична особа Старобільською районною державною адміністрацією Луганської області 31.01.2000 № 13771200000000543 (а.с. 9-11).

Відповідач знаходиться на податковому обліку в Старобільській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області.

Згідно поданих відповідачем звітів, у яких останнім самостійно визначено суму єдиного внеску, який підлягає сплаті, від 05.02.2014 за січень 2014 року на суму 7760,60 грн., від 15.01.2014 за грудень 2013 року на суму 11699,39 грн., за відповідачем утворилась заборгованість з єдиного соціального внеску у розмірі 19459,99 грн. (а. с. 13-20).

Згідно облікової картки платника відповідачем частково сплачено до бюджету єдиний соціальний внесок. Таким чином, заборгованість з єдиного соціального внеску, що підлягає стягненню зі Старобільського районного БТІ, складає 9710,60 грн. (а.с.21).

Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VІ (далі - Закон № 2464-VІ) визначено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.4 Закону № 2464-VІ Старобільське районне бюро технічної інвентаризації є платником єдиного внеску.

У ч.2 ст.6 вказаного Закону зазначено, що платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Статтею 9 Закону № 2464-VІ передбачено, що єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку, за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

При цьому, платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).

Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Частиною 11 статті 9 Закону № 2464-VІ визначено, що у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

На підставі пункту 7 частини 1 статті 13 Закону № 2464-VІ органи доходів і зборів мають право стягувати з платників несплаченої суми єдиного внеску.

Частиною 4 статті 25 Закону № 2464-VІ передбачено, що орган доходів і зборів у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

У разі, якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.

У випадках, зазначених в абзаці дев'ятому цієї частини, орган доходів і зборів також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Відповідно до п.3 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.

Старобільською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Луганській області 06.03.2014 відповідачу вручено вимогу № Ю-2 від 05.03.2014 про сплату заборгованості в сумі 11365,60 грн.(а.с. 12)., що підтверджується підписом уповноваженої особи на корінці вказаної вимоги, відповідачем у встановлені законодавством строки вимога не оскаржена, сума заборгованості ним до бюджету не перерахована.

Враховуючи те, що відповідач за час судового розгляду справи заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не сплатив, позовні вимоги документально обґрунтовано та підтверджено матеріалами справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Старобільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області задовольнити повністю.

Стягнути зі Старобільського районного бюро технічної інвентаризації (92700, Луганська область, м. Старобільськ, вул. ІІІ Інтернаціоналу, 1; код ЄДРПОУ 03365699) на р/р 37192201001230, код одержувача 383609723, банк одержувач УДК у Старобільському районі, МФО 804013 заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 20.01.2014 по 17.03.2014 у сумі 9710,60 грн. (дев'ять тисяч сімсот десять гривень 60 копійки).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Суддя Т.В. Смішлива

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.04.2014
Оприлюднено22.04.2014
Номер документу38268852
СудочинствоАдміністративне