Постанова
від 10.04.2014 по справі 820/4507/14
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

10 квітня 2014 р. № 820/4507/14

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Панченко О.В.

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Центральної міжрайонної виконавчої дирекції Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича компанія "СІГМА КАПІТАЛ МЕНЕДЖМЕНТ" про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач - Харківське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Центральної міжрайонної виконавчої дирекції Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича компанія "СІГМА КАПІТАЛ МЕНЕДЖМЕНТ" на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (61200, м.Харків, пл.Конституції, 1, Палац Праці, 3-й під'їзд, 4 поверх, код ЄДРПОУ - 21224442) на р/р37171200800020 в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Харківській області, МФО 851011 суму простроченої заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності у розмірі 69834,67грн. (шістдесят дев'ять тисяч вісімсот тридцять чотири гривні шістдесят сім гривень).

В обґрунтування позову позивач зазначив, що у відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича компанія "СІГМА КАПІТАЛ МЕНЕДЖМЕНТ", який є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, існує заборгованість перед Фондом внаслідок несплати самостійно визначеного підприємством у звіті за формою Ф4-ФСС з ТВП зобов'язання за 2008 рік у сумі 69834,67грн. Зазначена сума заборгованості виникла до 01.01.2011 року і станом на день подачі позову у добровільному порядку страхувальником до органів Фонду не сплачена., що слугувало підставою для звернення з даним позовом до суду.

Представник позивача прибув у судове засідання та склав на адресу суду заяву, в якій просив суд розглядати справу в порядку письмового провадження. (а.с.35).

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича компанія "СІГМА КАПІТАЛ МЕНЕДЖМЕНТ", повноважного представника у судове засідання не направив, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений судом належним чином, в порядку, передбаченому ст.ст. 33-35 КАС України. Конверт із судовою кореспонденцією повернувся на адресу суду із відміткою пошти "про закінчення терміну зберігання". (а.с. 36).

Відповідно до приписів статті 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Оскільки матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, а визначене ч.1 ст.2 КАС України завдання адміністративного судочинства в силу імперативних приписів процесуального закону залишається незмінним при вирішенні будь-якого адміністративного спору, справа підлягає вирішенню на підставі наявних документів, відповідно до приписів ст.41, ч.4 ст.122, ч.6 ст.128 КАС України в порядку письмового провадження.

За матеріалами справи судом встановлено, що відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича компанія "СІГМА КАПІТАЛ МЕНЕДЖМЕНТ", пройшов передбачену законом процедуру державної реєстрації, набув статусу суб'єкту господарювання - юридичної особи, код ЄДРПОУ: 25189565 (а.с.8-12).

Відповідач зареєстрований в якості страхувальника в Центральній міжрайонній виконавчій дирекції Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з присвоєнням персонального коду - № 630253004818 (а.с. 13).

Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності врегульовані Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованнями" від 18.01.2001 року № 2240-Ш (надалі Закон № 2240-Ш ).

Стаття 1 Закону № 2240-Ш передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною - інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із народженням дитини, смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами.

В силу ст. 19 Закону № 2240-Ш, джерелами формування коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є, зокрема страхові внески страхувальників - роботодавців і застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених Законом; суми не прийнятих до зарахування витрат страхувальника за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, пені, штрафів та інших фінансових санкцій, застосованих до страхувальників та посадових осіб до Закону та інших актів законодавства.

Стаття 22 Закону № 2240-Ш визначає, що платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок тимчасової втрати працездатності є страхувальники (фізичні та юридичні особи, з дня реєстрації у виконавчих дирекціях відділень Фонду).

Розміри страхових внесків для роботодавців відповідно до ст. 21 Закону № 2240-Ш встановлено у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, які підлягають обкладанню прибутковим податком.

Згідно п.п. 5,6 ч. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464-УІ, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, у тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Частиною2 статті 30 Закону № 2240-Ш, чинного на час виникнення спірних правовідносин. встановлено, що строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Відповідно до п.2 ч. 2 ст. 27 Закону № 2240-Ш в редакції, що діяла до 1 січня 2011 року, страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Порядок та строки сплати страхових внесків визначались ст. 23 Закону № 2240-Ш, відповідно до норм якої страхувальники - роботодавці повинні були сплачувати до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців та найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснювалось страхувальниками - роботодавцями один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період. Несплачені в цей строк кошти, згідно до Постанови правління ФСС з ТВП № 16 від 26.06.2001року "Про затвердження інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду", вважались недоїмкою.

Підп.4 п. 2 ст. 27 Закону № 2240-Ш на страхувальника було покладено обов'язок вести облік коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і своєчасно надавати органам Фонду встановлену звітність щодо цих коштів.

Звіт подається щоквартально не пізніше ніж 20 числа місяця, наступного за звітним періодом, за місцем обліку страхувальника.

За матеріалами справи судом встановлено, що відповідачем - ТОВ "НВК СКМ", 20.01.2009 року подано до робочого органу Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Звіт по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням за 2008 рік за формою Ф4-ФСС з ТВП, у якому підприємство самостійно визначило розмір заборгованості в сумі 69834, 67 грн. (а.с. 17).

Суд відзначає, що згаданий вище Звіт є документом, яким страхувальник самостійно узгоджує суму заборгованості по страховим внескам до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Як вбачається з довідки Центральної МРВД ХОВ ФСС з ТВП від 11.03.2014 року № 01-11-506, ТОВ "НВК СКМ" надав останній звіт по коштах Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП за 2008 рік, за звітні періоди з 01.01.2009 року по 01.01.2014 року страхувальник не звітував перед Фондом (а.с. 15).

Таким чином, відповідач має заборгованість перед Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності по сплаті страхових внесків у розмірі 69834, 67 грн.

Доказів повної оплати суми зазначеної заборгованості перед Фондом або доказів відсутності обов'язку по оплаті спірної суми заборгованості, відповідач суду не надав.

Суд відзначає, що несплата страхових внесків та інших коштів (пені, штрафних санкцій), призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, що надаються Фондом, порушує принципи загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням та може призвести до невиконання Фондом своїх зобов'язань перед застрахованими особами щодо надання матеріального забезпечення та соціальних послуг, які гарантовані, в першу чергу, Конституцією України, а також Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням" від 18.01.2001 року №2240.

Оскільки судовим розглядом не встановлено факту порушення заявленою суб'єктом владних повноважень вимогою прав та охоронюваних законом інтересів платника податків у сфері публічно-правових відносин, то позов належить задовольнити, адже обґрунтованість заявленої вимоги підтверджена добутими судом і долученими до матеріалів справи доказами.

Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.8 та 19 Конституції України, ст.ст.7-11, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Центральної міжрайонної виконавчої дирекції Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича компанія "СІГМА КАПІТАЛ МЕНЕДЖМЕНТ" про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича компанія "СІГМА КАПІТАЛ МЕНЕДЖМЕНТ" (код ЄДРПОУ - 25189565, місцезнаходження: 61057, м.Харків, вул.Гоголя, буд.№7, кв.№201) на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (61200, м.Харків, пл.Конституції, 1, Палац Праці, 3-й під'їзд, 4 поверх, код ЄДРПОУ - 21224442) на р/р37171200800020 в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Харківській області, МФО 851011 суму простроченої заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності у розмірі 69834,67грн. (шістдесят дев'ять тисяч вісімсот тридцять чотири гривні шістдесят сім копійок).

Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду згідно з ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: шляхом подачі через Харківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення (у разі застосування судом ч. 3, ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, у разі повідомлення суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду) апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Панченко О.В.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.04.2014
Оприлюднено22.04.2014
Номер документу38278495
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —820/4507/14

Ухвала від 16.06.2023

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Зоркіна Ю.В.

Ухвала від 05.06.2018

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Панченко О.В.

Постанова від 10.04.2014

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Панченко О.В.

Ухвала від 14.03.2014

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Панченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні