Ухвала
від 17.04.2014 по справі 910/7055/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98


УХВАЛА

про повернення позовної заяви

17.04.14 № 910/7055/14. Суддя Гумега О.В., розглянувши

позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Українська страхова група"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Маркет - сервіс 3"

про відшкодування шкоди в порядку регресу 120 800,12 грн.

ВСТАНОВИВ:

Позовна заява (без номера та дати) і додані до неї документи повертаються заявникові без розгляду з наступних підстав:

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

У відповідності до ч. 1 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором, громадянином-суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.

Юридична особа відповідно до ст. 92 Цивільного кодексу України набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів і закону. Отже, від імені юридичної особи позовну заяву підписує повноважна посадова особа, повноваження якої ґрунтуються на установчих документах чи приписах закону.

Особа, яка є представником, повинна мати належним чином посвідчені повноваження на ведення справи в суді .

Відповідно до ч. 1 ст. 28 Господарського процесуального кодексу України справи юридичних осіб у господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника .

Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, надають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище (ч. 2 ст. 28 Господарського процесуального кодексу України).

Таким чином, право на представництво юридичної особи пов'язане з наявністю акта органу управління юридичної особи, котрим ця юридична особа наділяє посадову особу повноваженнями вчиняти певні юридичні дії.

Керівник підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначено законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їхнє посадове становище. Повноваження керівників юридичних осіб підтверджується:

а) документами, що посвідчують їхнє посадове чи службове становище. До таких документів відносять накази (чи інші аналогічні документи) про призначення на посаду, протоколи зборів про обрання на посаду;

б) установчими документами юридичної особи, в яких містяться повноваження посадових чи службових осіб, що беруть участь у справі як представники цих осіб.

З поданої позовної заяви вбачається, що її підписано "Представником Позивача в особі директора ТОВ "ДІКЕ" Г,М.Шерстюк.

При цьому до позовної заяви додано довіреність № 01113-377 від 07.12.2013 р., яка видана Приватним акціонерним товариством "Страхова компанія "Українська страхова група" (позивач, довіритель), в особі Голови Правління Нельги Павла Олександровича та Члена Правління Лисенка Бориса Борисовича, Товариству з обмеженою відповідальністю "ДІКЕ" (повірений) на підставі та на умовах, визначених Договором доручення № 28.10.2012 р. від 08.11.2012 р., укладеним між довірителем та повіреним.

Натомість серед документів, доданих до позовної заяви, відсутні:

по-перше, докази, які б станом день подання позову до суду підтверджували посадове становище Нельги Павла Олександровича як Голови Правління, а ВЛисенка Бориса Борисовича як Члена Правління позивача , як-то: наказ про призначення на посаду, протокол зборів про обрання на посаду, установчі документи юридичної особи, довідка з ЄДРПОУ, виписка з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців тощо. А рівно, до позовної заяви не додано доказів, які б свідчили про те, що вказані особи наділені достатнім обсягом повноважень для того, щоб видавати за своїм підписом довіреності на представництво інтересів Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Українська страхова група";

по-друге, Договір доручення № 28.10.2012 р. від 08.11.2012 р., укладений між довірителем та повіреним, стосовно надання довірителем повіреному права вчиняти від імені довірителя дії, вказані довіреності № 01113-377 від 07.12.2013 р.

Виходячи із зазначеного, суд не може дійти однозначного висновку, що позовна заява підписана особою, яка має право її підписувати.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Належним доказом відправлення відповідачеві позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі або належним чином засвідченій копії.

У позовній заяві в якості відповідача визначено Товариство з обмеженою відповідальністю "Маркет - Сервіс 3" (04210, м. Київ, бул. Дружби Народів, 6; ідентифікаційний код 32247132) , тоді як до позовної заяви в якості доказів направлення її копії та доданих до неї документів відповідачеві подано фіскальний чек № 2834 від 04.03.2014 р. та опис вкладення у цінний лист від 04.03.2014 р., які свідчать про направлення "позовної заяви" з документами іншій особі - "ФОП Швед І.В." , а не визначеному у позовній заяві відповідачу, та за іншою адресою - 17000, Чернігівська обл., смт Козелець , а не за адресою відповідача, визначеною у позовній заяві.

За таких обставин, фіскальний чек № 2834 від 04.03.2014 р. та опис вкладення у цінний лист від 04.03.2014 р., не приймаються судом у якості належних доказів на підтвердження виконання позивачем вимог ч. 1 ст. 56, п. 2 ч. 1 ст. 57 ГПК України. При цьому жодні докази направлення позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві - Товариству з обмеженою відповідальністю "Маркет - Сервіс 3" (04210, м. Київ, бул. Дружби Народів, 6; ідентифікаційний код 32247132), фактично до позовної заяви не додані .

При цьому суд приймає до уваги правову позицію Вищого господарського суду України, викладену в абз. 1 п.п. 3.5 п. 3 постанови Пленуму ВГСУ від 26.12.2011 р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", згідно якої недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПК щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК. Крім того, в абз. 7 п.п. 3.5 п. 3 наведеної постанови Пленуму ВГСУ визначено, що у разі коли до позовної заяви додано докази надсилання відповідачеві копії лише самої заяви, але відсутні докази надсилання йому копій доданих до неї документів, така заява підлягає поверненню на загальних підставах згідно з пунктом 6 частини першої статті 63 ГПК України.

За таких обставин, позовна заява підлягає поверненню заявнику без розгляду.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 ГПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Крім того, при можливому повторному зверненні до господарського суду з відповідним позовом, слід звернути увагу на порядок засвідчення копій документів, а саме: відповідно до пункту 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації" (затв. Наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту "підпис". Така відмітка проставляється на кожному аркуші засвідченої копії документа.

Керуючись п.п. 1, 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Позовні матеріали повернути без розгляду.

Суддя О.В. Гумега

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.04.2014
Оприлюднено17.04.2014
Номер документу38279137
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/7055/14

Ухвала від 17.04.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні