Постанова
від 17.04.2014 по справі 807/740/14
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

17 квітня 2014 рокум. Ужгород№ 807/740/14

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гебеш С. А.

при секретарі судових засідань - Приходько Т.В.

сторони у судове засідання не з'явились;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Кредитної спілки "Ужгород - Плюс" про стягнення штрафу, -

В С Т А Н О В И В:

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Кредитної спілки «Ужгород-Плюс», яким просить суд стягнути з відповідача заборгованість в сумі 3400,00 грн.

Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що відповідачем було порушено вимоги абзацу одинадцятого пункту 2.2 розділу ІІ Положення про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги, затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг від 20.11.2012 № 2319 за № 2121/22424, та пункту 5.9 розділу V Положення.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Однак, позивач в прохальній частині позовної заяви просить суд даний адміністративний позов розглянути за відсутності представника і задовольнити повністю.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився повторно, про причини свої неявки суд не повідомляв, хоча належним чином повідомлявся судом про дату, час та місце судового розгляду.

Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Як встановлено судом в ході судового розгляду та вбачається з матеріалів даної адміністративної справи, Кредитна спілка «Ужгород - Плюс» (далі - Відповідач) відповідно до установчих документів та відповідно до інформації, що міститься у Державному реєстру фінансових установ зареєстрована за адресою: 88000, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Капушанська, буд. 170, код ЄДРПОУ - 33374195.

Відповідно до пункту 1 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1070, органом, що уповноважений здійснювати державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, є Нацкомфінпослуг.

Керуючись Положенням про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги, затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг від 20.11.2012 № 2319, у межах своїх повноважень, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері

ринків фінансових послуг, складено Акт відносно Відповідача, про правопорушення законодавства про фінансові послуги від 06.09.2013 №443/15/03.

Відповідно до Акта, відносно Відповідача винесено розпорядження про застосування заходів впливу від 25.04.2013 року за № 1402, згідно якого Відповідача було зобов'язано у термін до 01.07.2013 року усунути виявлені порушення вимог законодавства України у сфері фінансових послуг та у термін до 25.07.2013 року повідомити Нацкомфінпослуг про виконання Розпорядження.

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, на адресу Відповідача було направлено Акт про правопорушення законодавства про фінансові послуги та повідомлено про розгляд справи, однак заходів відповідного реагування відповідачем не здійснено.

Відповідно до Постанови про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинених на ринках фінансових послуг від 25.09.2013 № 227/15/3 (далі - Постанова) винесеної на підставі Акту, Відповідачем порушено вимоги абзацу одинадцятого пункту 2.2 розділу ІІ Положення про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги, затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг від 20.11.2012 № 2319 за № 2121/22424, яким передбачено, що невиконання вимог письмового розпорядження є підставою для застосування інших заходів впливу у визначених випадках та пункту 5.9 розділу V Положення, відповідно до якого рішення Нацкомфінпослуг про застосування заходів впливу після набрання ним чинності є обов'язковим для виконання особи.

Враховуючи, що Нацкомфінпослуг самостійно обирає і застосовує заходи впливу на основі аналізу даних та інформації стосовно порушення законодавства про фінансові послуги, на підставі Акта до Відповідача було застосовано захід впливу у вигляді штрафу у розмірі 3400,00 грн. викладеного Постановою.

25.09.2013 вищезазначену Постанову надіслано Відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, яке повернулось із відміткою «адресат вибув», що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення.

На момент розгляду даної адміністративної справи, документів, які б підтверджували виконання зазначеної постанови, на адресу суду не надходило, отже, сума штрафу у розмірі 3400,00 грн. не була перерахована до Державного бюджету України.

Крім цього, суд також вважає за необхідне зазначити, що як зазначає позивач у позовній заяві та як вбачається в матеріалів справи ні на адресу суду, ні на адресу Нацкомфінпослуг не надходило документів щодо оскарження зазначеної Постанови про застосування до Відповідача заходу впливу.

Частиною третьою статті 41 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» передбачено, що штрафи, накладені Уповноваженим органом, стягуються у судовому порядку.

При подачі до суду позовної заяви про стягнення на користь держави штрафних санкцій за постановами Уповноваженого органу, Нацкомфінпослуг виступає в якості позивача, представляючи інтереси держави. Сума штрафу підлягає перерахуванню до Державного бюджету України і вноситься на рахунок територіального органу Державної казначейської служби України (код бюджетної кваліфікації за доходами 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції»).

Враховуючи вищевикладене, а також те, що відповідачем станом на день розгляду даної адміністративної справи не надано суду доказів про сплату вказаної штрафної санкції в добровільному порядку, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими, підтвердженими належними та допустимими доказами заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Національної комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Кредитної спілки «Ужгород-Плюс» стягнення штрафу в сумі 3400,00 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Кредитної спілки «Ужгород-Плюс» ( 88000, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Капушанська, буд.170, код за ЄДРПОУ 33374195) до Державного бюджету України на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації за доходами 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106, штраф у сумі 3400,00 грн. (три тисячі чотириста гривень нуль копійок).

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

Суддя C.А. Гебеш

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.04.2014
Оприлюднено22.04.2014
Номер документу38283560
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —807/740/14

Постанова від 17.04.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Гебеш С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні