Ухвала
від 18.04.2014 по справі 636/1266/14-к
ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

63503, м. Чугуїв, площа Леніна, 2, тел. (05746) 2-20-22, т./ф. (05746) 4-12-36 inbox@cg.hr.court.gov.ua

Справа № 636/1266/14

н/п 1-кп/636/127/14

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 квітня 2014 р. м.Чугуїв

Чугуївський міський суд Харківської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_3 ,

потерпілої ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_5 ,

захисника обвинуваченого ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні обвинувальний акт кримінального провадження № 12014220440000329 від 15 березня 2014 року відносно:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Чугуєва, Харківської області, азербайджанця, громадянина України, з середньою-спеціальною освітою, працюючого штампувальником товариства з обмеженою відповідальністю «Чугуїв Метиз», одруженого, раніше не судимого, зареєстрованого та фактично мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.296 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Згідно обвинувального акту, 15 березня 2014 року о 01 годині 52 хвилини ОСОБА_5 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння на території розважального комплексу клубу «Опера», розташованого по вул.Харківській, 127 в м.Чугуєві Харківської області, з хуліганських мотивів, грубо порушуючи громадський порядок, виражаючи явну неповагу до суспільства, на подвір`ї вказаного розважального комплексу підійшов до незнайомих осіб та безпричинно наніс декілька ударів в область обличчя та тулубу останніх. Охоронцями комплексу його хуліганські дії були припинені, після чого ОСОБА_5 , продовжуючи виражатися нецензурною лайкою, покинув подвір`я розважального комплексу «Опера», підійшов до потерпілої ОСОБА_4 та безпричинно кулаком правої руки наніс удар в область правої верхньої частини обличчя, чим завдав потерпілій, згідно висновку судово-медичної експертизи №63-Ч/14 від 17.03.14р., легке тілесне ушкодження, яке не спричинило короткочасного розладу здоров`я, після чого хуліганські дії ОСОБА_5 були знову припинені працівниками комплексу.

Дії ОСОБА_5 органом досудового розслідування кваліфіковані за ч.1 ст.296 КК України, тобто хуліганство - грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю.

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 визнав вину в скоєнні інкримінованого йому кримінального правопорушення, надав пояснення щодо обставин його вчинення відповідно до викладеного в обвинувальному акті. Захисник обвинуваченого просив звільнити ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності та закрити кримінальне провадження на підставі ст.47 КК України у зв`язку з передачею на поруки трудовому колективу ТОВ «Чугуїв Метиз». Дане клопотання було підтримано обвинуваченим.

Прокурор та потерпіла ОСОБА_4 вважали, що клопотання обвинуваченого та трудового колективу ТОВ «Чугуїв Метиз» підлягає задоволенню, а кримінальне провадження закриттю, з передачею ОСОБА_5 на поруки колективу підприємства.

Суд, вислухавши думку прокурора та інших учасників судового провадження, прийшов до висновку, що ОСОБА_5 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності та кримінальне провадження відносно нього підлягає закриттю з наступних підстав.

Статтею 47 КК України передбачено, що особу, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або середньої тяжкості та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.

Відповідно до п.5 Постанови Пленуму Верховного Суду України №12 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» особу можна звільнити від кримінальної відповідальності з передачею на поруки (ст.47 КК) за умови, що вона вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості. Підставою такого звільнення є щире розкаяння особи, яке свідчить про її бажання спокутувати провину перед колективом підприємства, установи чи організації та виправити свою поведінку. Звільнення від кримінальної відповідальності за ст.47 КК можливе лише за клопотанням колективу підприємства, установи чи організації, членом якого є особа, про передачу її на поруки. Порядок порушення колективом такого клопотання визначено КПК України. Воно має бути оформлене протоколом загальних зборів колективу, який долучається до справи. За наявності зазначених вище обставин, а також належно оформленого клопотання суд вправі (але не зобов`язаний) звільнити особу від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу.

ОСОБА_5 раніше не судимий, вперше скоїв злочин середньої тяжкості, рішення про взяття його на поруки прийнято загальними зборами трудового колективу товариства з обмеженою відповідальністю «Чугуїв Метиз» 05 квітня 2014р. , сам ОСОБА_5 свою провину в скоєному злочині визнав повністю та щиро кається в скоєному. Трудовий колектив ТОВ «Чугуїв Метиз», членом якого є ОСОБА_5 , звернувся до суду з клопотанням про передачу обвинуваченого їм на поруки. Дане рішення було прийнято на зборах трудового колективу 05.04.2014 року, про що свідчить вивчений судом протокол зборів №2.

Відповідно до ч.2 п.1 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Згідно до ч. 4 ст. 286 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.

Відповідно до ч. 3 ст. 288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

За вказаних обставин, суд вважає, що є всі законні підстави, передбачені ст. 47 КК України, для звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності з передачею його на поруки трудовому колективу товариства з обмеженою відповідальністю «Чугуїв Метиз», роз`яснивши наслідки порушення умов передачі на поруки.

Цивільний позов у даному кримінальному провадженні не заявлено. Запобіжний захід до ОСОБА_5 не обирався. Витрати на залучення експерта в кримінальному провадженні відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 284, 286, 372 КПК України, ст.47 КК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Клопотання захисника обвинуваченого адвоката ОСОБА_6 - задовольнити.

ОСОБА_5 , обвинуваченого у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.296 КК України, звільнити від кримінальної відповідальності, передавши його на поруки трудового колективу товариства з обмеженою відповідальністю «Чугуїв Метиз» (код ЄДРПОУ 38112234, місцезнаходження: 63503, Харківська область, м.Чугуїв, вул.Карбишева, буд.1 кв.43), а кримінальне провадження № 12014220440000329 від 15 березня 2014 року -закрити.

Повідомити трудовий колектив товариства з обмеженою відповідальністю «Чугуїв Метиз», про передачу на поруки ОСОБА_5 .

Роз`яснити ОСОБА_5 , що у разі, якщо він на протягом року з дня передачі його на поруки не виправдає довіру колективу товариства з обмеженою відповідальністю «Чугуїв Метиз», ухилятиметься від заходів виховного характеру та порушуватиме громадський порядок, то буде притягнутий до кримінальної відповідальності за скоєння злочину, передбаченого ч.1 ст. 296 КК України.

Роз`яснити трудовому колективу товариства з обмеженою відповідальністю «Чугуїв Метиз», що відповідно до ч.1 ст.289 КПК України, якщо протягом року з дня передачі ОСОБА_5 на поруки колективу, він не виправдає довіру колективу, ухилятиметься від заходів виховного характеру та порушуватиме громадський порядок, загальні збори колективу можуть прийняти рішення про відмову від поручительства за взяту ними на поруки особу. Відповідне рішення направляється до суду, який прийняв рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо вона не скасована, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Чугуївський міський суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 7 днів з дня її проголошення.

Копію ухвали негайно після її проголошення вручити обвинуваченому та прокурору.

Копію ухвали не пізніше наступного дня після постановлення надіслати учасникам судового провадження, які не були присутніми в судовому засіданні та трудовому колективу товариства з обмеженою відповідальністю «Чугуїв Метиз».

Суддя -

СудЧугуївський міський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення18.04.2014
Оприлюднено09.01.2023
Номер документу38310035
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —636/1266/14-к

Ухвала від 01.04.2014

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Панаід І. В.

Ухвала від 18.04.2014

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Панаід І. В.

Ухвала від 10.04.2014

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Панаід І. В.

Ухвала від 01.04.2014

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Панаід І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні