Рішення
від 08.04.2014 по справі 905/506/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

08.04.2014 Справа № 905/506/14

Суддя господарського суду Донецької області Філімонова О.Ю., розглянувши матеріали

за позовом Комунального підприємства "Компанія "Вода Донбасу" м. Донецьк в особі Часовоярського регіонального виробничого управління м. Часів Яр, Донецька область

до Обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго" м. Донецьк в особі Виробничої одиниці "Дебальцевотепломережа" м. Дебальцеве, Донецька область

про прийняття неузгоджених позивачем та відповідачем пунктів 1.2.,3.2.,3.3.,7.2. договору №913-ч від 01.01.2014р. на надання послуг по централізованому водопостачанню в редакції підприємства "Компанія "Вода Донбасу"

Представники сторін:

від позивача : Берман Ю.А. - за довіреністю №03-50 від 16.12.2013р.

від відповідача : Полякова О.С. - за довіреністю №юр\6954 від 27.12.2013р.

СУТЬ СПОРУ :

Комунальне підприємство "Компанія "Вода Донбасу" м. Донецьк в особі Часовоярського регіонального виробничого управління м. Часів Яр, Донецька область звернулось до господарського суду з позовними вимогами до Обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго" м. Донецьк в особі Виробничої одиниці "Дебальцевотепломережа" м. Дебальцеве, Донецька область про прийняття неузгоджених позивачем та відповідачем пунктів 1.2.,3.2.,3.3.,7.2. договору №913-ч від 01.01.2014р. на надання послуг по централізованому водопостачанню в редакції підприємства "Компанія "Вода Донбасу".

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що позивачем був направлений на адресу відповідача договір на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення №913-ч від 01.01.2014р.

20.12.2013р. відповідачем був повернутий на адресу позивача вищевказаний договір з протоколом розбіжностей.

Позивач погодився прийняти в редакції відповідача пункти 2.7, 3.10, 5.6, 7.3 договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення №913-ч від 01.01.2014р.

Однак, неврегульованими залишились пункт 1.2, 3.2, 3.3, 7.2 договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення №913-ч від 01.01.2014р.

Нормативно свої вимоги позивач обґрунтовує ст. 181 Господарського кодексу України, ст.ст. 2, 54 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 19, 21 Законом України "Про питну воду та питне водопостачання".

17.03.2014р. відповідач через канцелярію суду надав відзив на позовну заяву №405 від 14.03.2014р., в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав зазначених у позові та просить суд позов задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог.

Представники сторін клопотання щодо фіксації судового процесу не заявляли, у зв'язку з чим, розгляд справи здійснювався без застосування засобів технічної фіксації судового процесу у відповідності до статті 81-1 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши надані сторонами документи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд

В С Т А Н О В И В:

Комунальним підприємством "Компанія "Вода Донбасу" м. Донецьк в особі Часовоярського регіонального виробничого управління м. Часів Яр, Донецька область на адресу Обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго" м. Донецьк в особі Виробничої одиниці "Дебальцевотепломережа" м. Дебальцеве, Донецька область був направлений договір на послуги по централізованому водопостачанню та водовідведенню №913-ч від 01.01.2014р.

20.12.2013р. відповідачем був повернутий на адресу позивача вищевказаний договір з протоколом розбіжностей.

Позивач погодився прийняти в редакції відповідача пункти 2.7, 3.10, 5.6, 7.3 договору на послуги по централізованому водопостачанню та водовідведенню №913-ч від 01.01.2014р.

Однак, неврегульованими залишились пункт 1.2, 3.2, 3.3, 7.2 договору на послуги по централізованому водопостачанню та водовідведенню №913-ч від 01.01.2014р.

Статтею 181 Господарьского кодексу України передбачено, що господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.

Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.

Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.

За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.

Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обгрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим ( ст.43 Господарського процесуального кодексу України).

Частина 1 статті 193 Господарського кодексу України встановлює, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору з підприємствами, установами, організаціями, що безпосередньо користуються централізованим питним водопостачанням.

Договір про надання послуг з питного водопостачання укладається безпосередньо між підприємством питного водопостачання або уповноваженою ним юридичною чи фізичною особою і споживачем, визначеним у частині першій цієї статті.

Згідно зі ст. 21 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання», договір про надання послуг з питного водопостачання набирає чинності після досягнення домовленості з усіх його істотних умов та підписання сторонами.

Позивач, не погодився з викладеними відповідачем в протоколі розбіжностей пунктами 1.2, 3.2, 3.3, 7.2 договору, оскільки вважає, що така редакція зазначених пунктів суперечить Правилам користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства з питань житлово - комунального господарства України від 27.06.2008р. №190. та умовам типового договору, та запропонував наступну редакцію окремих пунктів договору:

Пункт 1.2 Договору в редакції позивача: «Виробник приймає та очищує стічні води споживача - всі види стічних вод внаслідок діяльності споживача після використання води у всіх системах водопостачання (господарсько-питного, технічного, гарячого водопостачання та інш.), а також поверхневі стічні води з території споживача, а споживач оплачує послуги з централізованого водовідведення виробника на умовах даного договору».

Пункт 3.2 Договору в редакції позивача: «Виробник приймає та очищує стічні води споживача, в межах узгоджених розрахункових об'ємах в межах гранично - допустимих концентрацій забруднюючих речовин, у тому числі об'ємів стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних осадків, сніготанення та здійснення поливо - миючих робіт під час прибирання територій та неорганізовано потрапляючих в мережі водовідведення споживача та/або виробника., як при загальносплавній, так і при роздільній системі водовідведення.»

Пункт 3.3 Договору в редакції позивача: «Розрахунок-заявка складається споживачем згідно встановлених норм водоспоживання з дотриманням вимог п. 3.14, 4.10 - 4.13, п. 5.30 «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України» та підлягає узгодженню з виробником.»

Пунктом 3.14 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства з питань житлово - комунального господарства України від 27.06.2008р. №190 передбачено, що у разі відсутності у споживача засобів обліку на каналізаційних випусках кількість стічних вод визначається за кількістю води, що надходить з мереж централізованого водопостачання та з інших джерел.

Відповідно до п. 4.10 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства з питань житлово - комунального господарства України від 27.06.2008р. №190, середньорічний об'єм стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій (далі - поверхневі стічні води), О Р, і неорганізовано потрапляє в мережі водовідведення споживачів або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території споживачів, у мережі водовідведення виробника, як при загальносплавній, так і при роздільній системі водовідведення, визначається за формулою

О Р = О Д + О С + О ПМ,

(1)

де О Р - середньорічний об'єм поверхневих стічних вод, м 3/рік;

О Д - середньорічний об'єм дощових вод, м 3/рік;

О С - середньорічний об'єм снігових вод, м 3/рік;

О ПМ - середньорічний об'єм поливально-мийних вод, м 3/рік.

Пунктом 4.11 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства з питань житлово - комунального господарства України від 27.06.2008р. №190 передбачено, що середньорічний об'єм дощових вод, О Д, визначають за формулою

О Д = 10h Дк ДF Д,

(2)

де h Д - кількість опадів за теплий період року, мм, визначається за метеорологічними даними;

к Д - загальний коефіцієнт стоку дощових вод, що враховує кількість дощових вод (шар або об'єм), що надходить у мережі водовідведення за певний період часу (доба, місяць, сезон, рік), від усієї суми атмосферних опадів, що випали за цей період;

F Д - загальна площа стоку дощових вод, га.

Загальний коефіцієнт стоку дощових вод для площ стоку з різним видом поверхні визначається на підставі даних, наведених у додатку 3 до цих Правил.

Для визначення середньорічного об'єму дощових вод, О Д, з території населеного пункту, що має різні види поверхонь, загальний коефіцієнт стоку, к Д, для загальної площі стоку, F Д, розраховується як середньозважена величина з окремих значень коефіцієнта стоку, наведеного у додатку 3, для площ стоку з різним видом поверхні.

Згідно з п. 4.12 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства з питань житлово - комунального господарства України від 27.06.2008р. №190, Середньорічний об'єм снігових вод, О С, визначають за формулою

О С = 10h Ск СF С,

(3)

де h С - кількість опадів за холодний період року (загальна річна кількість снігових вод або запас води в сніжному покриві на початок сніготанення), мм, визначається за метеорологічними даними;

к С - загальний коефіцієнт стоку снігових вод (з урахуванням прибирання снігу і втрат води за рахунок часткового поглинання водопроникними поверхнями в період відлиги дорівнює 0,6);

F С - загальна площа стоку снігових вод з території підприємства, установи, організації, га.

Пунктом 4.13 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства з питань житлово - комунального господарства України від 27.06.2008р. №190 передбачено, що Середньорічний об'єм поливально-мийних вод, О ПМ, що надходить у вуличну мережу водовідведення, у разі відсутності засобу обліку на водопровідному трубопроводі, що подає воду на ці потреби, та у разі використання води для здійснення поливально-мийних робіт з додаткового джерела непитного водопостачання визначається за формулою

О ПМ = 10mpF ПМк ПМ,

(4)

де m - питома витрата води на миття покриттів (як правило, приймається 1,35 л/м 2 на одне миття), л/м 2;

p - середня кількість операцій поливання та миття на рік (складає близько 150), од.;

F ПМ - площа твердих покриттів, на яких здійснюється миття, га;

к ПМ - коефіцієнт стоку для поливально-мийних вод (приймається рівним 0,5).

Відповідно до п. 5.30 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства з питань житлово - комунального господарства України від 27.06.2008р. №190, У разі коли питна вода входить до складу продукції споживачів і згодом не потрапляє до централізованих мереж водовідведення, оплата за скидання стоків визначається за різницею обсягу води, одержаної підприємством з усіх видів джерел, і обсягу води, що увійшла до складу продукції.

Для споживачів харчової промисловості, де питна вода є не тільки напівфабрикатом, а й компонентом для виготовлення продукції, обсяг стічних вод, що надходить до централізованих мереж водовідведення, обчислюється як різниця між кількістю води, одержаної підприємством з усіх видів джерел, та обсягом води, яка входить до складу продукції і не потрапляє до централізованої мережі водовідведення.

Споживач надає відповідні розрахунки виробнику.

Враховуючи вищевикладене, спірні пункти 1.2, 3.2, 3.3 договору №913-ч від 01.01.2014р. викладені позивачем відповідно до вимог Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства з питань житлово - комунального господарства України від 27.06.2008р. №190, а саме пунктів 3.14, 4.10-4.13, 5.30.

Пункт 7.2 Договору в редакції позивача: «За несвоєчасну оплату послуг, в строки, передбачені пунктами 3.9, 5.6 та 5.7 даного договору. Споживач оплачує пеню в розмірі одного відсотка від суми простроченого платежу за кожний день прострочення, але не більше 100% загальної суми боргу, при цьому пеня нараховується за весь період прострочення боргу.»

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги та утримання прибудинкових територій», суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують нежилі будинки і приміщення, належні їм на праві власності або орендовані ними на підставі договору, для провадження цієї діяльності: сплачують комунальні послуги за тарифами, які у встановленому законодавством порядку відшкодовують повну вартість їх надання та пропорційну частку витрат на утримання прибудинкової території; за несвоєчасні розрахунки за спожиті комунальні послуги сплачують пеню в розмірі одного відсотка від суми простроченого платежу за кожний день прострочення, якщо інший розмір пені не встановлено угодою сторін, але не більше 100 відсотків загальної суми боргу.

Обов'язковою умовою договорів про надання комунальних послуг та утримання прибудинкових територій є забезпечення виконання зобов'язань відповідно до чинного законодавства України.

Враховуючи вищевикладене, п. 7.2 договору №913-ч від 01.01.2014р. викладений позивачем відповідно до вимог ст. 1 Закону України «Про відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги та утримання прибудинкових територій».

У зв'язку з вищевикладеним та тим, що відповідачем не доведено, що позивачем при укладенні договору на послуги по централізованому водопостачанню та водовідведенню №913-ч від 01.01.2014р., а саме пунктів 1.2, 3.2, 3.3, 7.2, порушено вимоги діючого законодавства, господарський суд вважає позовні вимоги Комунального підприємства "Компанія "Вода Донбасу" м. Донецьк в особі Часовоярського регіонального виробничого управління м. Часів Яр, Донецька область доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати покладаються на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 32-34, 36, 43, 49, 82-85, 115, 116, Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити повністю.

Викласти п. 1.2.,3.2.,3.3.,7.2. договору №913-ч від 01.01.2014р. на надання послуг по централізованому водопостачанню, в редакції позивача:

Пункт 1.2 договору: «Виробник приймає та очищує стічні води споживача - всі види стічних вод внаслідок діяльності споживача після використання води у всіх системах водопостачання (господарсько-питного, технічного, гарячого водопостачання та інш.), а також поверхневі стічні води з території споживача, а споживач оплачує послуги з централізованого водовідведення виробника на умовах даного договору».

Пункт 3.2 договору: «Виробник приймає та очищує стічні води споживача, в межах узгоджених розрахункових об'ємах в межах гранично - допустимих концентрацій забруднюючих речовин, у тому числі об'ємів стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних осадків, сніготанення та здійснення поливо - миючих робіт під час прибирання територій та неорганізовано потрапляючих в мережі водовідведення споживача та/або виробника., як при загальносплавній, так і при роздільній системі водовідведення.»

Пункт 3.3 договору: «Розрахунок-заявка складається споживачем згідно встановлених норм водоспоживання з дотриманням вимог п. 3.14, 4.10 - 4.13, п. 5.30 «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України» та підлягає узгодженню з виробником.»

Пункт 7.2 договору: «За несвоєчасну оплату послуг, в строки, передбачені пунктами 3.9, 5.6 та 5.7 даного договору. Споживач оплачує пеню в розмірі одного відсотка від суми простроченого платежу за кожний день прострочення, але не більше 100% загальної суми боргу, при цьому пеня нараховується за весь період прострочення боргу.»

Стягнути з Обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго" м. Донецьк в особі Виробничої одиниці "Дебальцевотепломережа" (84700, Донецька область, м. Дебальцеве, вул. Джуліна, б. 11 «А», ЄДРПОУ 25669951) на користь Комунального підприємства "Компанія "Вода Донбасу" м. Донецьк в особі Часовоярського регіонального виробничого управління (84553, Донецька область, м. Часів Яр, вул. 3 Космодем'янської, б. 3, ЄДРПОУ 35397900) судовий збір у розмірі 1218 (одна тисяча двісті вісімнадцять) грн. 00 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня складення повного рішення та може бути оскаржене в порядку та у строки, визначені Господарським процесуальним кодексом України.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Суддя О.Ю. Філімонова

Дата складання та підписання повного тексту рішення 14.04.2014р.

Надруковано 5 примірників:

1-до справи;

2-позивачу;

2-відповідачу

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення08.04.2014
Оприлюднено22.04.2014
Номер документу38317310
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/506/14

Судовий наказ від 28.04.2014

Господарське

Господарський суд Донецької області

О.Ю. Філімонова

Рішення від 08.04.2014

Господарське

Господарський суд Донецької області

О.Ю. Філімонова

Ухвала від 19.03.2014

Господарське

Господарський суд Донецької області

О.Ю. Філімонова

Ухвала від 26.02.2014

Господарське

Господарський суд Донецької області

О.Ю. Філімонова

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні