Постанова
від 16.04.2014 по справі п/811/682/14
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(в порядку письмового провадження)

16 квітня 2014 року Справа № П/811/682/14

Кіровоградський окружний адміністративний суд, у складі судді Хилько Л.І., розглянувши в порядку письмового провадження в залі суду адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва (далі - позивач) до Приватного підприємства "Укрресурс" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості по страхових внесках в розмірі 825,43 грн. Позовні вимоги вмотивовані тим, що відповідачем до Фонду подано розрахунок сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, згідно якого самостійно нараховано страхових внесків за період з травня 2006 року по листопад 2006 року в розмірі 873,73 грн.. Проте, згідно до картки особового рахунку відповідача із зазначеної суми нарахованих страхових внесків сплачено лише 48,30 грн..

Відтак, станом на звернення до суду заборгованість становить 825 грн. 43 коп..

Представник позивача в судове засідання 16.04.2014 року не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений вчасно та належним чином /а.с.48/.

Представник відповідача в судове засідання 16.04.2014 року також не з'явився. Судом встановлено, що судову повістку про виклик у судове засідання представника направлено на адресу відповідача, внесену до ЄДР, проте поштова кореспонденція повернулась без вручення з поміткою - за закінченням терміну зберігання.

Згідно ч. 4 ст. 33 КАС України, у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам-підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Згідно до ч. 8 ст. 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Отже, відповідач про дату, час та місце розгляду справи вважається повідомлений належним чином.

Відповідно ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Ч. 6 ст. 128 КАС України вказує, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на вказане суд дійшов висновку про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Відповідач зареєстрований як юридична особа, є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у відповідності Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2004 р. №1058-ІУ (далі - Закон №1058-ІУ).

Згідно до ч. 1 ст. 19 Закону №1058-ІУ, в редакції, чинній на день виникнення спірних правовідносин, страхові внески до солідарної системи нараховуються: для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

У відповідності з ч.6 ст.20 Закону №1058-ІУ, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Встановлено та підтверджено наявними в справі доказами, що відповідачем подано розрахунок сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, згідно якого самостійно нараховано страхових внесків за період з травня 2006 року по листопад 2006 року в розмірі 873,73 грн.. Проте, відповідно до розрахунку за відповідачем рахується сума недоїмка за період з травня 2006 року по листопад 2006 року, враховуючи часткову сплату 48,30 грн., в розмірі - 825,43 грн. /а.с.5-26/.

Згідно до ч. 3 ст. 106 Закону №1058-ІУ, територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.

П. 8.1 "Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої 19 грудня 2003 року постановою правління Пенсійного фонду України N21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за N 64/8663 визначено, що стягнення заборгованості із сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості, або застосування штрафних санкцій.

Згідно п. 8.3 Інструкції вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під підпис або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Так, позивачем сформовано та направлено відповідачу вимогу №0128 від 01.04.2013 р. /а.с.27/.

Як пояснив позивач, на момент подання позовної заяви відповідачем не сплачено заборгованість по страхових внесках в сумі 825,43 грн..

Згідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідач не надав доказів сплати узгодженої суми заборгованості, а тому позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі сказаного та керуючись ст.ст.71, 86, 94, 128, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Приватного підприємства "УКРРЕСУРС" (код 31954272, 25014, Кіровоградська обл., м. Кіровоград, Кіровський район, вул. Валентини Терешкової, буд. 227) на користь Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва (код 22869448, 02094, м. Київ, вул. Мініна, 4-А) заборгованість в сумі 825 (вісімсот двадцять п'ять) грн. 43 коп..

Постанова суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її отримання.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Л.І. Хилько

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.04.2014
Оприлюднено24.04.2014
Номер документу38325358
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —п/811/682/14

Постанова від 16.04.2014

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Л.І. Хилько

Ухвала від 04.03.2014

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Л.І. Хилько

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні