Постанова
від 16.04.2014 по справі 804/4129/14
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2014 р. Справа № 804/4129/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Тулянцевої І.В.

при секретарі Шевцовій М.Ю.

розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області до Державного підприємства «Криворізький інститут Автоматики» про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ :

25.03.14 року УПФУ в Дзержинському районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Криворізький інститут Автоматики» про стягнення заборгованості 1528,30 грн.

В обґрунтування позову позивачем зазначено, що відповідач має заборгованість перед Управлінням Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області зі сплати витрат на виплату різниці між розміром пенсії, призначеної науковим (науково - педагогічним) працівникам Державного підприємства «Криворізький інститут Автоматики», призначеної згідно із Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, яка підлягає відшкодуванню за період з 01.02.2014 року по 28.02.2014 року в сумі 1528,30 гривень. Відповідач отримав Повідомлення, що підтверджують розмір сум, що підлягають сплаті, однак у установлений законодавством термін суми відшкодування не сплатив, у зв'язку з чим вказані суми підлягають стягненню в судовому порядку.

Позивач в судове засідання не з'явився, подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином про що свідчить розписка, що знаходиться в матеріалах справи (а.с. 19). Заперечення про позову не надав.

Суд, розглянувши подані документи і матеріали, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги в повному обсязі з наступних підстав.

Державне підприємство «Криворізький інститут Автоматики» зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

З матеріалів справи вбачається, що у Державному підприємстві «Криворізький інститут Автоматики» працювало 7 осіб, яким була призначена пенсія як науковим (науково - педагогічним) працівникам на підставі ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 13.12.1991 року № 1977 - ХІІ (далі - Закон № 1977 - ХІІ), та які на даний час отримують пенсії в управліннях Пенсійного фонду України в Довгинцівському районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області, Інгулецькому районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області, Центрально-Місткому районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області (а.с. 9, 10, 11,12).

В ході розгляду справи було встановлено, що відповідач отримав Повідомлення позивача про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за період з 01.02.2014 по 28.02.2014 року. Доказів оскарження вказаних Повідомлень суду не надав, а судом в порядку ст. 11 КАС України таких обставин не встановлено.

Між тим, в ході співставлення пред'явлених сум витрат, вказаних в Повідомленнях на фінансування різниці в розмірі пенсії та перерахованих Державним підприємством «Криворізький інститут Автоматики» сум витрат по фінансуванню різниці у розмірі пенсії станом на 14.03.2014 року позивачем виявлена заборгованість по сплаті коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії в сумі 1528,30 грн., яка виникла за період з 01.02.2014 року по 28.02.2014 року, що підтверджується карткою особового рахунку, залученою до матеріалів справи (а.с. 8).

Розв'язуючи спір, суд відзначає, що у відповідності до ст. 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» від 13.12.1991 року № 1977 - ХІІ, держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів. Пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається при досягненні пенсійного віку: чоловікам - за наявності стажу роботи не менше 25 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 20 років; жінкам - за наявності стажу роботи не менше 20 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 15 років. Різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.

Механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, визначений в Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 р.

Відповідно до вказаного Порядку, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів (п.2 Порядку).

Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках (п. 5 Порядку).

У разі зміни розміру пенсії або виникнення обставин, які впливають на фінансування різниці у розмірі пенсії (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це відповідні підприємства, установи, організації та заклади у місячний строк з дня виникнення таких обставин (п.6 порядку).

У разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством (п. 8 Порядку).

Вищезазначені положення Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та Порядку фінансування та виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних бюджетних установ і організацій, науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств і організацій не ставлять сплату різниці у розмірі між сумою звичайної пенсії та сумою наукової пенсії в залежність від результатів фінансово-господарської діяльності підприємств, установ та організацій на яких працювали наукові (науково-педагогічні) працівники.

Окрім цього, норми Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» не містять положень, які передбачають підстави звільнення підприємства від обов'язку відшкодовувати Пенсійному фонду України різниці між сумою призначеної пенсії та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем не сплачені суми, зазначені в отриманих повідомленнях, у зв'язку з чим за відповідачем рахується заборгованість в розмірі 1528,30 грн. Доказів сплати означеної суми заборгованості або припинення існування такого обов'язку з будь-яких інших підстав відповідач до суду не подав.

За таких обставин, враховуючи, що відповідач обтяжений обов'язком відшкодовувати територіальним органам Пенсійного фонду України витрати на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсій, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, що були призначені особам, які знаходились з ним в трудових правовідносинах і внаслідок цього набули та реалізували право на отримання такої пенсії, а визначена позивачем в повідомленні сума відшкодування відповідачем в ході розгляду справи не спростована, заявлена в позові вимога є обґрунтованою, а відтак, підлягає задоволенню.

Частиною 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Суд, згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем не сплачена в добровільному порядку, відповідних доказів суду не надано, а позивач діяв на підставі та у спосіб передбачений діючим законодавством України, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 14, 86, 158-163, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області до Державного підприємства «Криворізький інститут Автоматики» про стягнення заборгованості у розмірі 1528,30 грн. - задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Криворізький інститут Автоматики» (50006, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, вул.Стеклова, буд. 3, код ЄДРПОУ 36220182, р/р 26007150019001 КФ Приватбанк) заборгованість по фінансуванню різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову та науково - технічну діяльність» і сумою, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів в розмірі 1528,30 грн. (одна тисяча п'ятсот двадцять вісім грн. 30 коп.) на користь Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м.Кривого Рогу (50065, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, вул.Революційна, буд. 20, р/р 2560330332172 філія Дніпропетровське ОУ АТ «Ощадбанк», МФО 305482).

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Постанова суду набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.В. Тулянцева

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.04.2014
Оприлюднено24.04.2014
Номер документу38334717
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/4129/14

Ухвала від 27.03.2014

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Тулянцева Інна Василівна

Постанова від 16.04.2014

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Тулянцева Інна Василівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні