Справа № 468/439/14-ц
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
56101 Миколаївська область м. Баштанка вул. Полтавська 43
Р І Ш Е Н Н Я
іменем У К Р А Ї Н И
(заочне )
14.04.2014 року Баштанський районний суд Миколаївської області в складі: головуючого - судді Копейка Т.О.,
при секретарі - Ганжі А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Баштанка справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Сеймур» про розірвання договору оренди землі,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про розірвання договору оренди землі. На обґрунтування вимог позивач в заяві зазначила, що вона володіє на праві власності земельною ділянкою площею 2,92 га. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Старогороженської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Зазначена земельна ділянка пербуває в оренді у відповідача з 30 грудня 2006 року, згідно договору оренди укладеного між ОСОБА_2 (матір'ю позивачки) та ТОВ «Сеймур», відповідно до якого спадкодавець за життя передала вищевказану земельну ділянку в оренду відповідачу строком на 10 років. Договір було зареєстровано в Баштанському РО МРФ ДП «Центр ДЗК» 27.02.2008 року за № 040800600295.
Відповідно до умов якого орендар зобов'язувався сплачувати за користування землею щорічно 450,00 грн. з вирахуванням прибуткового податку з громадян, але не менше 15 % нормативної грошової оцінки з урахуванням щорічного коефіцієнту індексації. Також передбачався перегляд розмірів орендної плати в разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції та в інших випадках, передбачених законом..
Орендна плата мала сплачуватися до 31 грудня кожного звітного року. В разі невнесення плати у строки, визначені Договором, справляється пеня у розмірі 1% несплаченої суми за кожен день прострочення.
Відповідач відмовився офіційно вносити зміни до Договору оренди землі про підвищення ставок орендної плати, мотивуючи це зайвими грошовими витратами, пов'язаними з реєстрацією змін в Центрі ДЗК. Відповідачем було порушено зобов'язання щодо своєчасності та повноти розрахунку за користування земельною ділянкою в 2013 році.
Окрім того не сплачено орендну плату за 2011 рік.
На неодноразові звернення до представника ТОВ «Сеймур», щодо виконання умов договору оренди позивачці було відмовлено, мотивуючи тяжким матеріальним становищем підприємства в зв'язку з арештом врожаю податковими органами.
На підставі викладеного просила розірвати Типовий договір оренди землі від 30 грудня 2006 року укладений між ОСОБА_2 та ТОВ «Сеймур» та стягнути з відповідача судові витрати понесені при зверненні до суду.
Позивач до суду з'явилася, позов підтримала, просила про його задоволення.. В судовому засіданні позивач пояснила, що в лютому місяці 2014 року відповідачем виплачено їй орендну плату за 2013 рік. Щодо виплати орендної плати за 201 рік, то відповідачем їй було пояснено, що відповідно до докуметів наявних в нього орендна плата за 2011 рік їй виплачена. З цього питання до суду з позовом вона не зверталася.
Представник відповідача до суду не з'явився. Про день, час та місце розгляду справи вважається повідомленим вчасно та належним чином.
За згодою позивача розгляд справи проведено в заочному порядку.
Вислухав пояснення позивача, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог та відсутність підстав для задоволення позову.
В судовому засіданні встановлено, що дійсно 30 грудня 2006 року між ОСОБА_2 та ТОВ «Сеймур» було укладено договір оренди землі терміном на 10 років, та зареєстровано в Баштанському РО МРФ ДП «Центр ДЗК» 27.02.2008 року за № 040800600295.
Відповідно до умов вказаного договору ОСОБА_2 (мати позивача) передала в оренду належну їй земельну ділянку розміром 2,92 га.. згідно умов договору орендна плата повинна вноситися до 31 грудня кожного звітного року у грошовій формі в розмірі 450 грн. з вирахуванням прибуткового податку з громадян, або сільськогосподарською продукцією по ціні на момент розрахунку, орендна плата не може бути менше 1,5 % нормативної грошової оцінки землі з урахуванням щорічного коефіцієнту індексації.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно з загальним правилом, визначеним ч.2 ст. 651 ЦК України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Відповідно до ст. 18 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.
Згідно зі ст. 21 Закону України «Про оренду землі» розмір та умови орендної плати, що зазначені в договорі оренди, не можуть суперечити чинному на час укладення договору оренди.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону України «Про оренду землі» на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених статтями 24 і 25(права та обов'язки орендодавця та орендаря) цього Закону та умовами договору.
Відповідно до п. «д» ч.1 ст. 141 Земельного кодексу України підставою припинення права користування земельною ділянкою є систематична несплата земельного податку або орендної плати.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
В судовому засіданні не встановлено систематичного порушення відповідачем умов договору, в тому числі і щодо виплати орендної плати.
Наявність спору щодо орендної плати за 2011 рік і виплата орендної плати за 2013 рік в лютому 2014 року, до пред'явлення позову, не свідчить про систематичне порушення відповідачем умов договору щодо виплати орендної плати.
Інших обставини на обгрунтування позову позивачем не наведено.
Зазначене є підставою для відмови в задоволені позову.
Керуючись ст.ст. 10; 11; 60; 88, 214 - 218
, 224-226 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Баштанський районний суд шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржено відповідачем в апеляційному порядку, шляхом подання в десятиденний строк з дня постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, апеляційної скарги.
Суддя:
Суд | Баштанський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2014 |
Оприлюднено | 28.04.2014 |
Номер документу | 38355318 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Баштанський районний суд Миколаївської області
Копейка Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні