Ухвала
від 31.03.2014 по справі 911/48/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26

УХВАЛА

"31" березня 2014 р. Справа № 911/48/14

Господарський суд Київської області в складі судді Скутельника П.Ф. , при секретарі Жилі Б.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 911/48/14

за заявою: голови ліквідаційної комісії ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГРАН КРЮ", ідентифікаційний код: 33194422, місцезнаходження: 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Курсова, буд. 40,

до боржника, - ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГРАН КРЮ", ідентифікаційний код: 33194422, місцезнаходження: 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Курсова, буд. 40,

про банкрутство,

учасники у справі про банкрутство:

Кредитор 1 - товариство з обмеженою відповідальністю "Чорний та Микола", ідентифікаційний код: 33937573, місцезнаходження: 03037, м. Київ, вул. Петра Радченка, буд. 27 (Кредитор 1 );

Заявник 1 - товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий Флот Донбасу", ідентифікаційний код: 32255274, місцезнаходження: 87510, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Адмірала Луніна, буд. 89 (Заявник 1 );

за участю представників учасників у справі про банкрутство:

від Банкрута, ліквідатора Банкрута, Кредитора 1, Заявника 1: не з'явились, -

В С Т А Н О В И В:

в провадженні господарського суду Київської області перебуває справа № 911/48/14 за заявою голови ліквідаційної комісії ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГРАН КРЮ" про банкрутство боржника, - ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГРАН КРЮ" (ідентифікаційний код: 33194422, місцезнаходження: 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Курсова, буд. 40) (надалі за текстом: "Банкрут "/ "Боржник "), порушена ухвалою господарського суду Київської області від 13 січня 2014 року.

Ухвалою господарського суду Київської області від 09 січня 2014 року про прийняття заяви про порушення провадження у справі про банкрутство прийнято заяву б/№ від 26 грудня 2013 року голови ліквідаційної комісії ТОВ "ГРАН КРЮ" про порушення справи про банкрутство до розгляду; призначено справу до розгляду у підготовчому засіданні на 13 січня 2014 року; зобов'язано Боржника надати документальні докази у справі.

Ухвалою господарського суду Київської області від 13 січня 2014 року порушено провадження за заявою голови ліквідаційної комісії ТОВ "ГРАН КРЮ" у справі про банкрутство ТОВ "ГРАН КРЮ"; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ст. 19 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі за текстом: "Закон про банкрутство"); призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 17 січня 2014 року; вирішено інші процедурні питання у справі.

Постановою господарського суду Київської області від 17 січня 2014 року визнано банкрутом ТОВ "ГРАН КРЮ"; відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором ТОВ "ГРАН КРЮ" Терещенка А.В.; зобов'язано ліквідатора ТОВ "ГРАН КРЮ" здійснити публікацію оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, про що надати суду відповідні докази; зобов'язано ліквідатора Банкрута до завершення ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених Законом про банкрутство, в тому числі ст.ст. 41-49; призначено судове засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута на 12 травня 2014 року; вирішено інші процедурні питання у справі.

Публікація оголошення про визнання ТОВ "ГРАН КРЮ", ідентифікаційний код: 33194422, місцезнаходження: 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Курсова, 40, банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури здійснена в газеті "Урядовий кур'єр" № 26 від 11 лютого 2014 року.

03 березня 2014 року через відділ діловодства господарського суду Київської області від товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Флот Донбасу" (Заявник 1 ) надійшла заява № 22-14 від 28 лютого 2014 року (вх. № 3661/14 від 03 березня 2014 року) про включення до реєстру кредиторів Банкрута з доданими документами, яка ухвалою господарського суду Київської області від 05 березня 2014 року призначена до розгляду в судовому засіданні.

20 березня 2014 року через відділ діловодства господарського суду Київської області від ліквідатора Банкрута надійшов звіт за результатами роботи ліквідатора б/№ від 20 березня 2014 року (вх. № 5032/14 від 20 березня 2014 року) з доданими документами, в тому числі з доданим ліквідаційним балансом Банкрута станом на 19 березня 2014 року.

Ухвалою господарського суду Київської області від 21 березня 2014 року призначено судове засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу Банкрута на 31 березня 2014 року.

Провадження у справі № 911/48/14 перебуває в ліквідаційній процедурі, в якій на 31 березня 2014 року призначено судове засідання для розгляду заяви Заявника 1 з вимогами до Банкрута та судове засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу Банкрута.

В судові засідання 31 березня 2014 року жоден з учасників у справі про банкрутство не з'явився, про причини неявки суд не повідомили, про час та місце судового засідання були належним чином повідомлені.

Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно ч. 1 ст. 2 Закону про банкрутство, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 82 Господарського процесуального кодексу України, рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу, а також доказів, які були витребувані господарським судом, у нарадчій кімнаті.

Згідно ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

Детально дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 95 Закону про банкрутство, кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.

Згідно абз.абз. 1, 3 п. 1 Прикінцевих та перехідних положень Закону про банкрутство, цей Закон набирає чинності через рік з дня його опублікування, крім: положень щодо офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет, які набирають чинності через два роки з дня опублікування цього Закону. До набрання чинності цими положеннями офіційне оприлюднення відомостей про справу про банкрутство здійснюється в офіційних друкованих органах (газетах "Голос України" або "Урядовий кур'єр").

Дослідивши матеріали справи судом встановлено, що після публікації оголошення про визнання ТОВ "ГРАН КРЮ" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури до господарського суду Київської області надійшла заява з вимогами до Банкрута від Заявника 1.

В ході дослідження заявлених вимог Заявника 1, перевірки в судовому процесі обставин справи в їх сукупності, на підставі поданих Заявником 1 до господарського суду письмової заяви з вимогами до Банкрута та документів на їх підтвердження, та наявних матеріалів справи, суд дійшов наступних висновків.

Визначення терміну "кредитор" надається в ст. 1 Закону про банкрутство, відповідно до якої, кредитором є юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Згідно ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Згідно ч.ч. 2, 3 ст. 4-3 Господарського процесуального кодексу України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.

Відповідно до ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим.

Свої вимоги, викладені в заяві № 22-14 від 28 лютого 2014 року Заявник 1 обґрунтовує невиконанням Банкрутом зобов'язань в повному обсязі за договором купівлі-продажу цінних паперів № Б69/1211/002 та просить суд: визнати Заявника 1 кредитором по справі про банкрутство Банкрута; внести вимоги Заявника 1 до реєстру вимог кредиторів Банкрута із сумою пред'явлених і підтверджених належним чином вимог - 20 913 735,20 грн.

Детально дослідивши матеріали справи при розгляді вимог Заявника 1, судом встановлено наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Згідно ч. 7 ст. 179 Господарського кодексу України, господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Відповідно до ч. 1 ст. 202 Цивільного кодексу України, правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Згідно ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст. 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається.

Згідно ст. 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 692 Цивільного кодексу України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Судом встановлено, що 12 листопада 2009 року між Банкрутом та Заявником 1 укладено договір купівлі-продажу цінних паперів № Б69/1211/002 від 12 листопада 2009 року, відповідно до п. 1 якого Продавець (Заявник 1 - відповідно до договору купівлі-продажу цінних паперів № Б69/1211/002 від 12 листопада 2009 року) зобов'язується передати у власність Покупця (Банкрут - відповідно до договору купівлі-продажу цінних паперів № Б69/1211/002 від 12 листопада 2009 року), а Покупець зобов'язується прийняти та оплатити прості векселя, з наступними характеристиками: АА 0520300, складений ВАТ "Маріупольський завод важкого машинобудування" код ЄДРПОУ 20355550 09 вересня 2009 року номінальною вартістю 2 500 000,00 грн. з датою погашення - за пред'явленням, але не раніше 01 березня 2010 року, курсова вартість 2 498 758,80 грн.; АА 0520302, складений ВАТ "Маріупольський завод важкого машинобудування" код ЄДРПОУ 20355550 09 вересня 2009 року номінальною вартістю 2 000 000,00 грн. з датою погашення - за пред'явленням, але не раніше 01 травня 2010 року, курсова вартість 1 998 758,80 грн.; АА 0520304 складений ВАТ "Маріупольський завод важкого машинобудування" код ЄДРПОУ 20355550 09 вересня 2009 року номінальною вартістю 1 500 000,00 грн. з датою погашення - за пред'явленням, але не раніше 01 лютого 2010 року, курсова вартість 1 498 758,80 грн.; АА 0520313, складений ВАТ "Маріупольський завод важкого машинобудування" код ЄДРПОУ 20355550 01 листопада 2009 року номінальною вартістю 16 085 000,00 грн. з датою погашення - за пред'явленням, але не раніше 01 травня 2010 року, курсова вартість 16 083 758,80 грн. Сума цього договору складає 22 080 035,20 грн.

Згідно п.п. 2.1., 2.2. договору купівлі-продажу цінних паперів № Б69/1211/002 від 12 листопада 2009 року, розрахунки за векселі по даному договору будуть проводитись шляхом проведення розрахунків між Продавцем та Покупцем. Повний розрахунок між Продавцем та Покупцем повинен бути здійснений протягом двох років з дати передачі векселів, вказаних у п. 1.1.

Відповідно до п.п. 3.1., 3.2. договору купівлі-продажу цінних паперів № Б69/1211/002 від 12 листопада 2009 року, Покупець зобов'язується оплатити векселі у порядку та на умовах, що визначені цим договором. Покупець зобов'язується прийняти векселі згідно акту прийому-передачі векселів у порядку та на умовах, що визначені цим договором.

Згідно акту прийому-передачі векселів від 12 листопада 2009 року до договору купівлі-продажу цінних паперів № Б69/1211/002 від 12 листопада 2009 року, Продавець передав, а Покупець прийняв прості векселі загальною номінальною вартістю 22 085 000,00 грн.

Відповідно до додаткової угоди № 1 від 12 травня 2010 року до договору купівлі-продажу цінних паперів № Б69/1211/002 від 12 листопада 2009 року, додаткової угоди № 2 від 23 листопада 2012 року до договору купівлі-продажу цінних паперів № Б69/1211/002 від 12 листопада 2009 року, змінено та викладено в наступних редакціях п.п. 2.2. договору купівлі-продажу цінних паперів № Б69/1211/002 від 12 листопада 2009 року, згідно яких повний розрахунок між Продавцем та Покупцем повинен бути до 24 листопада 2012 року та до 01 липня 2013 року відповідно.

Судом встановлено, що Заявник 1 своєчасно та належним чином виконав умови договору купівлі-продажу цінних паперів № Б69/1211/002 від 12 листопада 2009 року, що підтверджено актом прийому-передачі векселів від 12 листопада 2009 року до договору купівлі-продажу цінних паперів № Б69/1211/002 від 12 листопада 2009 року.

Згідно ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до заяви Заявника 1 № 22-14 від 28 лютого 2014 року, Банкрутом не виконано зобов'язання за договором купівлі-продажу цінних паперів № Б69/1211/002 від 12 листопада 2009 року в повному обсязі, в зв'язку з чим за останнім наявна заборгованість в сумі 20 913 735,20 грн.

Судом встановлено, що в матеріалах справи № 911/48/14 відсутні належні та допустимі докази виконання Банкрутом зобов'язання перед Заявником 1 за договором купівлі-продажу цінних паперів № Б69/1211/002 від 12 листопада 2009 року.

Заперечень від Банкрута щодо вказаних вимог Заявника 1 до суду не надходило.

Відповідно до звіту ліквідатора Банкрута за результатами роботи ліквідатора б/№ від 20 березня 2014 року, ліквідатор Банкрута просить внести до реєстру вимог кредиторів вимоги Заявника 1 в сумі 20 913 735,20 грн.

Відповідно до абз.абз. 1, 5 п. 1 ч. 1 ст. 45, п. 4 ч. 1 ст. 45 Закону про банкрутство, у першу чергу задовольняються: витрати на оплату судового збору; у четверту чергу задовольняються: вимоги кредиторів, не забезпечені заставою, у тому числі і вимоги кредиторів, що виникли із зобов'язань у процедурі розпорядження майном боржника чи в процедурі санації боржника;

Таким чином, суд дійшов висновку про те, що вимоги Заявника 1, які викладені в заяві № 22-14 від 28 лютого 2014 року по договору купівлі-продажу цінних паперів № Б69/1211/002 від 12 листопада 2009 року є обґрунтованими, доведеними суду, тому визнаються судом в повному обсязі - в сумі 20 913 735,20 грн., які підлягають задоволенню у четверту чергу задоволення вимог кредиторів.

Крім того, судом встановлено, що Заявником 1 понесено витрати на оплату судового збору за подання заяви № 22-14 від 28 лютого 2014 року про включення до реєстру кредиторів Банкрута в сумі 1 218,00 грн., що підтверджено платіжним дорученням № 593 від 25 лютого 2014 року.

Відповідно до абз. абз. 1, 2 ч. 1, ч. 5 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається: у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо господарським судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін; у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Суми, які підлягають сплаті за проведення судової експертизи, послуги перекладача, адвоката та інші витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: при задоволенні позову - на відповідача; при відмові в позові - на позивача; при частковому задоволенні позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи вище викладене, витрати Заявника 1 по сплаті судового збору в сумі 1 218,00 грн. за подання заяви № 22-14 від 28 лютого 2014 року про включення до реєстру кредиторів Банкрута підлягають задоволенню в першу чергу задоволення вимог кредиторів.

Відповідно до абз. 3 ч. 3 ст. 95 Закону про банкрутство, особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.

Згідно ч. 5 ст. 45 Закону про банкрутство, вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

Як було вище встановлено, жодних інших заяв з вимогами до Банкрута до господарського суду Київської області не надходило.

Розглянувши поданий ліквідатором Банкрута реєстр вимог кредиторів Банкрута, суд дійшов висновку, що він підлягає затвердженню.

Розглянувши звіт ліквідатора Банкрута, судом встановлено наступне.

Для достовірного визначення ліквідаційної маси Банкрута ліквідатором Банкрута проведено інвентаризацію майна Банкрута, що підтверджено: інвентаризаційним описом основних засобів від 20 січня 2014 року, Актом інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами і кредиторами від 20 січня 2014 року, Актом № 9 про результати інвентаризації наявних коштів від 20 січня 2014 року, що зберігаються у ТОВ "ГРАН КРЮ", довідкою до Акту інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами і кредиторами від 20 січня 2014 року.

Згідно звіту ліквідатора Банкрута з метою формування ліквідаційної маси вчинено наступні дії: ліквідатором Банкрута направлено запит Київському обласному відділенню Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з проханням надати інформацію щодо наявності заборгованості перед бюджетом у Банкрута.

Ліквідатором Банкрута направлено запит начальнику відділу Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Київській області з проханням надати інформацію щодо наявності заборгованості перед бюджетом у Банкрута.

Ліквідатором Банкрута направлено запит начальнику управління ДАІ ГУ МВС в Київській області з проханням надати інформацію щодо зареєстрованих транспортних засобів, які належать на праві приватної власності Банкруту.

Ліквідатором Банкрута направлено запит голові Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку з проханням надати інформацію щодо наявних цінних паперів у Банкрута.

Ліквідатором Банкрута направлено запит начальнику Головного управління Держземагентства у Київській області з проханням надати інформацію щодо зареєстрованих на праві власності земельних ділянок, які належать Банкруту.

Ліквідатором Банкрута направлено запит Фонду соціального страхування України на випадок безробіття в Білоцерківському районі Київської області з проханням надати інформацію щодо наявності заборгованості перед бюджетом у Банкрута.

Ліквідатором Банкрута направлено запит начальнику КП Київської обласної ради "Білоцерківське міжміське бюро технічної інвентаризації" з проханням надати інформацію щодо майна, зареєстрованого на праві власності, яке належить Банкруту.

За наслідками вчинення ліквідатором Банкрута для формування ліквідаційної маси дій, останнім встановлено наступне, а саме: відповідно до інвентаризаційного опису основних засобів від 20 січня 2014 року, Акту інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами і кредиторами від 20 січня 2014 року, Акту № 9 про результати інвентаризації наявних коштів від 20 січня 2014 року, що зберігаються у ТОВ "ГРАН КРЮ", довідки до Акту інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами і кредиторами від 20 січня 2014 року - у Банкрута відсутнє майно, кошти, дебіторська заборгованість, інше майно, що можна віднести до ліквідаційної маси Банкрута.

Згідно довідки виконавчої дирекції Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 472/07-16 від 17 лютого 2014 року, Банкрут не перебуває на обліку та заборгованості перед Фондом не має.

Відповідно до довідки Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 09/04/3923/нк від 06 березня 2014 року, станом на 31 грудня 2013 року Банкрут серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів (10 відсотків і більше статутного капіталу), відсутній.

Згідно довідки Головного управління Держземагентства у Київській області № 19-10-042-111/2-14 від 20 березня 2014 року, за наявною в Головному управлінні інформацією відповідно до даних НКС (Національна кадастрова система) відомості щодо реєстрації земельних ділянок в межах Київської області за Банкрутом відсутні.

Відповідно до довідки відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Білоцерківському районі Київської області, стосовно Банкрута заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду відсутня.

Згідно довідки Управління державної автомобільної інспекції № 18/2191 від 20 лютого 2014 року, станом на 20 лютого 2014 року за Банкрутом транспортні засоби серед зареєстрованих в Київській області не значаться.

Відповідно до ч. 2 ст. 48 Закону про банкрутство, до винесення господарським судом ухвали про ліквідацію юридичної особи - банкрута ліквідатор зобов'язаний забезпечити збереженість архівних документів банкрута і за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства або з уповноваженою ним архівною установою визначити місце подальшого їх зберігання.

Згідно довідки ліквідатора Банкрута б/№, б/д, в зв'язку з відсутністю документів Банкрута, які є необхідними для передачі на зберігання до архіву, ліквідатором Банкрута до вище зазначеної установи нічого не передавалось.

Ліквідатором Банкрута подано ліквідаційний баланс Банкрута станом на 19 березня 2014 року, згідно якого у Банкрута відсутні будь-які активи, за рахунок яких можна провести розрахунки з кредиторами Банкрута - ТОВ "Чорний та Микола", ТОВ "Торговий Флот Донбасу".

Згідно звіту ліквідатора Банкрута та доданих до нього документів, матеріалів справи № 911/48/14 ліквідатором Банкрута не виявлено майна Банкрута, яке є предметом застави; майно Банкрута, яке б знаходилось у третіх осіб на зберіганні або передавалось іншим особам, та за яке не отримані кошти, не виявлено; звільнення працівників, яким має бути виплачена вихідна допомога, не проводилось, вихідна допомога не виплачувалась; у Банкрута відсутня заборгованість з виплати заробітної плати; на час проведення ліквідаційної процедури всі рахунки Банкрута закриті; у Банкрута відсутні архівні документи, що підлягають зберіганню.

Таким чином судом встановлено, що вимоги кредиторів Банкрута - ТОВ "Чорний та Микола", ТОВ "Торговий Флот Донбасу", - не можуть бути погашенні в зв'язку з відсутністю майна Банкрута.

Отже, у зв'язку з відсутністю майна та будь-яких інших активів у Банкрута за рахунок реалізації яких можливе задоволення вимог ТОВ "Чорний та Микола", ТОВ "Торговий Флот Донбасу", їх вимоги, - вважаються погашеними.

Згідно п. 6 ч. 1 ст. 83 Закону про банкрутство, господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо: затверджений звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Законом.

Згідно абз. 1 ч. 5 ст. 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", у разі, якщо після завершення ліквідаційної процедури в процесі банкрутства, яка встановлена законом, судом постановлене рішення про ліквідацію юридичної особи - банкрута, суд, що виніс відповідне рішення, в день набрання ним законної сили направляє його державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи - банкрута для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Керуючись ст.ст. 2, 45, 46, 83, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 4-1, 4-3, 33, 34, 43, 49, 75, 82, 86 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 173, 179, 193 Господарського кодексу України, ст.ст. 202, 509, 526, 530, 610, 655, 692 Цивільного кодексу України, ст. 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", суд -

УХВАЛИВ:

1. Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Флот Донбасу" (ідентифікаційний код: 32255274, місцезнаходження: 87510, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Адмірала Луніна, буд. 89) № 22-14 від 28 лютого 2014 року (вх. № 3661/14 від 03 березня 2014 року) про включення до реєстру кредиторів Банкрута, - задовольнити;

Визнати вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Флот Донбасу" (ідентифікаційний код: 32255274, місцезнаходження: 87510, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Адмірала Луніна, буд. 89) в сумі 20 913 735,20 грн. (двадцять мільйонів дев'ятсот тринадцять тисяч сімсот тридцять п'ять гривень 20 коп.), які підлягають задоволенню в четверту чергу задоволення; в сумі 1 218,00 грн. (одна тисяча двісті вісімнадцять гривень 00 коп.) судового збору, сплаченого у справі № 911/48/14, які підлягають задоволенню в першу чергу задоволення вимог кредиторів.

2. Затвердити реєстр вимог кредиторів ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГРАН КРЮ", ідентифікаційний код: 33194422, місцезнаходження: 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Курсова, буд. 40, в наступному складі та обсязі: товариство з обмеженою відповідальністю "Чорний та Микола" (ідентифікаційний код: 33937573, місцезнаходження: 03037, м. Київ, вул. Петра Радченка, буд. 27) у сумі 3 523 607,00 грн. (три мільйони п'ятсот двадцять три тисячі шістсот сім гривень 00 коп.), які підлягають задоволенню в четверту чергу задоволення вимог кредиторів; товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий Флот Донбасу" (ідентифікаційний код: 32255274, місцезнаходження: 87510, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Адмірала Луніна, буд. 89) у сумі 20 913 735,20 грн. (двадцять мільйонів дев'ятсот тринадцять тисяч сімсот тридцять п'ять гривень 20 коп.), які підлягають задоволенню в четверту чергу задоволення вимог кредиторів, в сумі 1 218,00 грн. (одна тисяча двісті вісімнадцять гривень 00 коп.) судового збору, які підлягають задоволенню в першу чергу задоволення вимог кредиторів.

3. Затвердити звіт ліквідатора ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГРАН КРЮ" - Терещенка А.В. та ліквідаційний баланс ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГРАН КРЮ", ідентифікаційний код: 33194422, місцезнаходження: 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Курсова, буд. 40, станом на 19 березня 2014 року.

4. Ліквідувати юридичну особу Банкрута - ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГРАН КРЮ", ідентифікаційний код: 33194422, місцезнаходження: 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Курсова, буд. 40.

5. Вимоги усіх кредиторів визнати погашеними; виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

6. Провадження у справі № 911/48/14 про банкрутство ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГРАН КРЮ", ідентифікаційний код: 33194422, місцезнаходження: 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Курсова, буд. 40, - припинити.

7. Зобов'язати ліквідатора Банкрута - Терещенка А.В. подати державному реєстратору Реєстраційної служби за місцезнаходженням Банкрута копію даної ухвали для проведення реєстрації припинення юридичної особи Банкрута.

8. Зобов'язати ліквідатора Банкрута - Терещенка А.В. повідомити Управління з питань банкрутства Департаменту нотаріату та банкрутства Міністерства юстиції України про завершення ліквідаційної процедури.

9. Ухвалу надіслати : державному реєстратору Реєстраційної служби за місцезнаходженням Банкрута, Головному Управлінню статистики в Київській області; ВДВС за місцезнаходженням Банкрута;

Копію ухвали надіслати: учасникам у справі, Управлінню з питань банкрутства Департаменту нотаріату та банкрутства Міністерства юстиції України, Державній податковій інспекції за місцезнаходженням Банкрута, Терещенку А.В. (АДРЕСА_1).

Суддя Скутельник П.Ф.

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення31.03.2014
Оприлюднено28.04.2014
Номер документу38370036
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/48/14

Ухвала від 31.03.2014

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

Ухвала від 21.03.2014

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

Ухвала від 05.03.2014

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

Постанова від 17.01.2014

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

Ухвала від 13.01.2014

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні