Рішення
від 17.04.2014 по справі 917/445/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.04.2014 р. Справа №917/445/14

За позовом Заступника прокуратура міста Кременчука, вул. 60 років Жовтня, 4-а, Кременчук, в інтересах держави - Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, в особі Фонду міського майна Кременчуцької міської ради площа Перемоги, 2, м. Кременчук, 39600

до Приватного підприємства "ПромГаз", вул. Перемоги, буд. 13, кв. 126, м. Кременчук, Полтавська область, 39600

про стягнення грошових коштів

Суддя Сірош Д.М .

Представники :

від позивача: Думчикова Т.В., довіреність № 07- 03/5 від 08.01.2014 р.

від відповідача : не з'явився

від прокуратури: Мушук Т.В., посвідчення № 024509 видане 06.02.2014 р.

У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення та повідомлено дату складання повного рішення у відповідності до вимог ст. 85 ГПК України .

Суть спору: розглядається позовна заява про стягнення з відповідача заборгованості по орендній платі у розмірі 14 111,67 грн.

Заступник прокурора в позовній заяві (вх. № 514/14) від 17.03.2014 р. просить суд забезпечити позов шляхом накладення арешту на грошові кошти ПП "ПромГаз" у розмірі заявленого позову, а в разі їх відсутності, накласти арешт на його майно.

Статтею 66 ГПК України передбачено, що господарський суд за заявою сторони, прокурора або з власної ініціативи має право вжити передбачених статтею 67 цього Кодексу заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.

Як роз'яснив Пленум Вищого господарського суду України у пункті 1 Постанови від 26 грудня 2011 року № 16 "Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову" особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 33 ГПК України, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.

Оскільки, заступник прокурора не довів належними та допустимими доказами необхідності вжиття заходів до забезпечення, пред'явленого ним позову, суд дійшов висновку про те, що вищезазначене клопотання є необґрунтованим, у зв'язку з чим у його задоволенні слід відмовити.

01.04.2014 р. на адресу суду надійшла заява від відповідача у якій він визнає позов повністю (а. с. 33).

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд встановив :

17.01.2014 прокуратурою міста Кременчука проведена перевірка Фонду міського майна Кременчуцької міської ради в частині додержання його службовими особами вимог Бюджетного кодексу України, Законів України "Про оренду державного та комунального майна", "Про службу в органах місцевого самоврядування".

Під час перевірки встановлені порушення вказаного законодавства з боку Фоду міського майна, оскільки службові особи не вжили відповідних заходів щодо повернення коштів до міського бюджету.

У зв'язку з виявленими порушеннями на адресу начальника Фонду міського майна Кременчуцької міської внесено подання № 110-6708 (вих. №14) від 17.01.2014 р. (а. с. 15 - 16) з вимогою про усунення порушень закону, припинення бездіяльності посадових осіб фонду міського майна шляхом вжиття заходів по стягненню з суб'єктів господарювання до міського бюджету заборгованості за оренду комунального майна.

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначає, що 01.07.2011 р. Виконавчий комітет Кременчуцької міської ради уклав з відповідачем договір оренди нежитлового приміщення за № 259 (а. с. 19 - 20).

Відповідно до п. 1.1 вказаного договору Приватному підприємству "ПромГаз" надавалося строком до 31.12.2011 р. в оренду комунальне майно площею 63,8 кв.м., розташоване за адресою: м. Кременчук, квартал 287, буд. 19, яке знаходиться на балансі комунального госпрозрахункового житлово-експлуатаційного підприємства "Автозаводське" (балансоутримувач).

При цьому сторони узгодили наступне:

Орендар вступає у строкове платне користування приміщенням у термін, указаний у договорі (п. 2.1 договору);

у разі припинення дії цього договору приміщення повертається орендарем балансоутримувачу (п. 2.4 договору);

орендна плата визначається на підставі ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Кременчука і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку (останній місяць, за який є інформація про індекс інфляції) травень 2011 року становить - 1 270,44 грн.

Орендна плата за перший місяць оренди липень 2011 року визначається, шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекси інфляції за червень, липень 2011 року. Орендар обов'язково сплачує всі передбачені податки і збори, пов'язані з орендною платою, в порядку визначеному законодавством України.

Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць (п.п. 3.1 - 3.2 договору).

У разі, якщо орендар має заборгованість по сплаті орендної плати на момент закінчення строку дії договору, він сплачує неустойку в розмірі місячної суми орендної плати за базовий місяць. У разі закінчення строку дії цього договору орендна плата сплачується орендарем по день фактичного використання приміщення (п. 3.6 та п. 3.7 договору).

Згідно з п. п. 3.3 договору орендна плата перераховується на рахунок, вказаний в договорі не пізніше 25 числа поточного місяця.

У відповідності до 5.2, 5.10 вищевказаного договору оренди нежилого приміщення відповідач зобов'язувався вчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату за користування комунальним майном.

Однак, за результатами проведеної перевірки встановлено, що відповідач ухилявся від виконання договірних зобов'язань та не перерахував до міського бюджету орендну плату за надане в оренду комунальне майно, в зв'язку з чим у нього виникла заборгованість у сумі 14 111,67 грн за період січень 2013 р. - грудень 2013 р. (розрахунок у матеріалах справи, а.с. 24).

Як зазначає позивач, на момент звернення з даним позовом до суду зобов'язання відповідача щодо сплати орендної плати не виконані, що стало підставою для звернення до суду з вимогами про стягнення з відповідача 14 111,67 грн заборгованості по орендній платі.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку про задоволення позову, виходячи з наступного:

Спірне приміщення знаходиться у комунальній власності, і спір щодо нього повинен вирішуватися відповідно до Закону України "Про оренду державного та комунального майна". Орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Згідно з п. 4 ст. 179 Господарського кодексу України визначено, що при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству.

Відповідно до ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Зазначене також кореспондується зі ст. 526 Цивільного кодексу України, де встановлено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до п. 3 ст. 285 ГК України та п. 3 ст. 18 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" (із змінами та доповненнями) орендар зобов'язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату, одностороння відмова від договору оренди в силу п. 1 ст. 291 ГК України та п. 1 ст. 26 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" не допускається. Згідно з п. 1, п. 3 ст. 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ч. 1 ст. 530 ЦК України). Відповідно до ст. 610 ЦК України порушення зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Як вбачається з матеріалів справи, як на момент пред'явлення позову так і на момент розгляду справи, відповідач свої зобов'язання, що визначені у п. 3.3, п. 3.6, п. 3.7 та п. 5.2 договору оренди щодо сплати орендних платежів не виконав, заборгованість по орендній платі в сумі 14 111,67 грн не сплатив.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача 14 111,67 грн заборгованості по орендній платі є обґрунтованими, документально підтвердженими, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати відповідно до ч. 2 ст. 49 ГПК України підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись ст. ст. 32 - 33, 43 - 44, 49, 82-85 ГПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного підприємства "ПромГаз", вул. Перемоги, буд. 13, кв. 126, м. Кременчук, Полтавська область, 39600 (код 31913812) на користь Фонду міського майна Кременчуцької міської ради площа Перемоги, 2, м. Кременчук, 39600 (р/р 35419006001990 в ГУДК України в Полтавській області, м. Полтава, код ЄДРПОУ 13946701, МФО 831019) 14111,67 грн боргу.

3. Стягнути з Приватного підприємства "ПромГаз", вул. Перемоги, буд. 13, кв. 126, м. Кременчук, Полтавська область, 39600 (код 31913812) в доход державного бюджету України (отримувач коштів: УДКСУ у м. Полтава, 22030001; код отримувача за ЄДРПОУ 38019510; рахунок отримувача 31214206783002; банк отримувача: ГУДКСУ у Полтавській області; код банку отримувача: 831019) 1827,00 грн судового збору.

Видати накази після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 22.04.2014 р.

Суддя Сірош Д.М.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення17.04.2014
Оприлюднено29.04.2014
Номер документу38397860
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/445/14

Рішення від 17.04.2014

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Сірош Д.М.

Ухвала від 18.03.2014

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Сірош Д.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні