Рішення
від 17.04.2014 по справі 523/524/14-ц
СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 523/524/14

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

"17" квітня 2014 р. Суворовський районний суд міста Одеси в складі

головуючого судді Сувертак І.В.

при секретарі Мамренко Г. Г.

розглянув в відкритому судовому засіданні в місті Одесі

справу за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю «Соккер Клуб» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

Установив

Позивач товариство з обмеженою відповідальністю «Соккер-Клуб» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Позов мотивує тим, що 0 липня 2012 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Соккер Клуб» та ОСОБА_1 було укладено договір № 61 про розповсюдження білетів державних лотерей, відповідно до якого Відповідач зобов'язувався від імені та за рахунок Позивача здійснювати розповсюдження білетів державних лотерей.

На підставі Договору Відповідач отримував у підзвіт, під повну майнову відповідальність білети державних лотерей і був зобов'язаний звітувати про їх розповсюдження, а також перераховувати кошти отримані від розповсюдження лотерейних білетів на рахунок ТОВ «Соккер Клуб».

Відповідно до п. Є ч. 1 Договору, Консультант зобов'язаний своєчасно, не рідше одного разу на тиждень, звітувати за реалізовані лотерейні білети та прийняті сплати участі в лотереї: проводити зв'язку залишків білетів лотерей та не рідше один раз на тиждень здавати кошти, отримані за розповсюдження білетів лотерей (прийнятих сплат участі у лотереї). Консультант зобов'язується подавати звіт на всі залишки лотерейних білетів, щомісяця підписувати Акти наданих послуг.

Так, ОСОБА_1 отримала кошти за розповсюдження лотерейних білетів, проте, не здала дану виручку ні в касу Позивача, ні не перерахувала їх на банківський рахунок Позивача.

Факт не здачі коштів від розповсюдження білетів державних лотерей підтверджується відомістю за період з 01.07.2012 року по 31.03.2013 року, що є Актом звірки, в якій визначено суму заборгованості в розмірі 89 661.68 гривень..

Окрім того за ОСОБА_1, рахується борг за реалізацію білетів моментальних лотерей на суму 950,00 грн., даний борг ОСОБА_1 також визнала, зазначивши про це у своїй відомості. Грошові кошти, які ОСОБА_1 не повернула від реалізації лотерей є грошовими коштами ТОВ «Соккер Клуб». Даний борг підтверджується відомістю розповсюджувача, котра являється Актом звірки між сторонами. Даний борг ОСОБА_1 визнала підписавши дану відомість, з сумою боргу вона погодилась, зазначивши це на відомості.

Проте, вказана заборгованість не погашена з боку ОСОБА_1 по сьогоднішній день.

Позивач прохає стягнути з відповідачки ОСОБА_1 наявну заборгованість в розмірі 90661 грн. 68 коп., три відсотки річних за період прострочення у розмірі 1736 грн. 24 коп. та понесені судові витрати у розмірі 923 грн. 98 коп.

Представник позивача за довіреністю в судовому засіданні позов підтримує, прохає суд його задовольнити. Проти заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідачка ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась. Про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням. (а.с. 38,39). Також відповідачка була повідомлена про розгляд справи через засоби масової інформації (Газета «Одеські вісті» від 15.03.2014 року та 10 квітня 2014 року). (а.с. 44, 49).

За таких обставин, суд вважає за можливе провести розгляд справи в заочному порядку, відповідно до ст. 224 ЦПК України на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши надані докази, заслухавши представника позивача, суд вважає, що позов слід задовольнити.

Судом встановлено, що 0 липня 2012 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Соккер Клуб» та ОСОБА_1 було укладено договір № 61 про розповсюдження білетів державних лотерей, відповідно до якого Відповідач зобов'язувався від імені та за рахунок Позивача здійснювати розповсюдження білетів державних лотерей. (04-09).

На підставі Договору Відповідач отримував у підзвіт, під повну майнову відповідальність білети державних лотерей і був зобов'язаний звітувати про їх розповсюдження, а також перераховувати кошти отримані від розповсюдження лотерейних білетів на рахунок ТОВ «Соккер Клуб».

Відповідно до п. Є ч. 1 Договору, Консультант зобов'язаний своєчасно, не рідше одного разу на тиждень, звітувати за реалізовані лотерейні білети та прийняті сплати участі в лотереї: проводити зв'язку залишків білетів лотерей та не рідше один раз на тиждень здавати кошти, отримані за розповсюдження білетів лотерей (прийнятих сплат участі у лотереї). Консультант зобов'язується подавати звіт на всі залишки лотерейних білетів, щомісяця підписувати Акти наданих послуг.

Так, ОСОБА_1 отримала кошти за розповсюдження лотерейних білетів, проте, не здала дану виручку ні в касу Позивача, ні не перерахувала їх на банківський рахунок Позивача.

Факт не здачі коштів від розповсюдження білетів державних лотерей підтверджується відомістю за період з 01.07.2012 року по 31.03.2013 року, що є Актом звірки, в якій визначено суму заборгованості в розмірі 89 661.68 гривень. (а.с.14-25).

Окрім того за ОСОБА_1, рахується борг за реалізацію білетів моментальних лотерей на суму 950,00 грн., даний борг ОСОБА_1 також визнала, зазначивши про це у своїй відомості. Грошові кошти, які ОСОБА_1 не повернула від реалізації лотерей є грошовими коштами ТОВ «Соккер Клуб». Даний борг підтверджується відомістю розповсюджувача, котра являється Актом звірки між сторонами. Даний борг ОСОБА_1 визнала підписавши дану відомість, з сумою боргу вона погодилась, зазначивши це на відомості. (а.с. 25).

Згідно ст.. 130 КЗпП України , працівники несуть матеріальну відповідальність, за шкоду, заподіяну підприємства, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків. При покладенні матеріальної відповідальності права і законні інтереси працівників гарантуються шляхом встановлення відповідальності тільки за пряму дійсну шкоду, лише в межах і порядку, передбачених законодавством, і за умови, коли така шкода заподіяна підприємству, установі, організації винними протиправними діями (бездіяльністю) працівника. Ця відповідальність, як правило, обмежується певною частиною заробітку працівника і не повинна перевищувати повного розміру заподіяної шкоди, за винятком випадків, передбачених законодавством.

Відповідно до ст. 134 КЗпП України працівники несуть матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з їх вини підприємству, установі, організації, у випадках, коли: між працівником і підприємством, установою, організацією відповідно до статті 135-1 цього Кодексу укладено письмовий договір про взяття на себе працівником повної матеріальної відповідальності за незабезпечення цілості майна та інших цінностей, переданих йому для зберігання або для інших цілей.

Відповідно до ст.135-1. КЗпП України письмові договори про повну матеріальну відповідальність може бути укладено підприємством, установою, організацією з працівниками (що досягли вісімнадцятирічного віку), які займають посади або виконують роботи, безпосередньо зв'язані із зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей. Перелік таких посад і робіт, а також типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність затверджуються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно ч. 1 ст. 135-3 КЗпП України розмір заподіяної підприємству, установі, організації шкоди визначається за фактичними втратами, на підставі даних бухгалтерського обліку, виходячи з балансової вартості (собівартості) матеріальних цінностей за вирахуванням зносу згідно з установленими нормами.

Згідно розрахунку наданого позивачем станом на 20 листопада 2013 року заборгованість за ОСОБА_1 складає 90611 грн. 68 коп.

Згідно статті 625 Цивільного кодексу України, Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.

Розрахунок 3 % річних від простроченої суми боргу та інлексу інфляції:

Заборгованість в розмірі 90 611,68 грн. мала надійти в строк до 31 березня 2013 року, проте до 20 листопада 2013 сума боргу не погашена та складає 90 661,68 грн.

Нарахування 3 % річних від простроченої суми боргу починається з 1 квітня 2013 року.

Кількість днів прострочення: 233 дні 90 661,68*0,03*233/365= 1 736, 24 грн.

Таким чином, розмір 3% річних за весь період заборгованості станом на 20 листопада 2013 року складає 1 736,24 грн., яку необхідно стягнути з відповідача.

Крім того, позивачем по справі було понесено судові витрати у розмірі 923 грн. 98 коп. які також підлягають стягненню з відповідача на користь позивача на підставі ст.88 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 130, 134, 135-1, 135-3 КЗпП України, 3, 10, 11, 57, 77, 88, 169, 212-215, 218, 224 ЦПК України, суд, -

Вирішив:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Соккер Клуб» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, останнє відоме місце реєстрації : АДРЕСА_1, на користь Товариства з обмеженою відповідальність «Соккер-Клуб» (м. Київ, вул. Олеся Гончара, 36 б Код ЄДРПОУ 37996145) заборгованість у розмірі 90661, грн. 68 коп., 3 відсотки річних за період прострочення у розмірі 1736 грн. 24 коп.

Стягнути з з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, останнє відоме місце реєстрації: АДРЕСА_1, на користь Товариства з обмеженою відповідальність «Соккер-Клуб» » (м. Київ, вул. Олеся Гончара, 36 б Код ЄДРПОУ 37996145) суму сплаченого судового збору в розмірі 923 грн. 98 коп.

Заочне рішення може бути переглянуто Суворовським районним судом міста Одеси за письмовою заявою відповідача про перегляд заочного рішення, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України, а саме « Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення».

У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Суддя

СудСуворовський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення17.04.2014
Оприлюднено28.04.2014
Номер документу38409372
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —523/524/14-ц

Ухвала від 03.02.2014

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Сувертак І. В.

Рішення від 17.04.2014

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Сувертак І. В.

Рішення від 17.04.2014

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Сувертак І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні