ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
28 квітня 2014 року Справа № 4/123-12/23-13
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого - судді Карабаня В.Я.,
суддів Жаботиної Г.В., Ковтонюк Л.В.,
розглянувши касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Київобленерго"
на постанову Київського апеляційного господарського суду від 19.03.2014р.
у справі № 4/123-12/23-13 Господарського суду Київської області
до Публічного акціонерного товариства " Київобленерго"
про зобов'язання проведення перерахунку за спожиту електричну енергію
ВСТАНОВИВ:
Касаційна скарга Публічного акціонерного товариства "Київобленерго" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 19.03.2014р. у справі № 4/123-12/23-13 не відповідає вимогам розділу ХІІ-1 Господарського процесуального кодексу України та підлягає поверненню без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до п. 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга повинна містити вимоги особи, що подала касаційну скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права, тобто скаржник повинен чітко вказати, які саме норми матеріального чи процесуального права порушені судом при прийнятті останнім того чи іншого судового акта (зазначити статті Закону, його назву тощо) до встановлених ним обставин справи, вказавши при цьому в чому саме полягає невірне застосування судом вказаних норм права.
Вищезазначені норми процесуального права при оформленні касаційної скарги не враховані.
В поданій скарзі скаржник посилається на те, що судом порушені процесуальні норми, які викладені в ст.ст. 34, 36, 46 Господарського процесуального кодексу України. Однак, зміст скарги фактично зводиться до аналізу встановлених судом обставин справи та наявних у ній доказів, зокрема в ній йдеться про підтвердження матеріалами справи тих чи інших фактів. При цьому суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права при винесенні оскаржуваного судового рішення в касаційній скарзі не зазначено. Також скаржником зазначено, що судом апеляційної інстанції не правильно оцінено та в повному обсязі не досліджено докази по даній справі.
Проте, названі вимоги скаржника в силу ст. 111 7 Господарського процесуального кодексу України є недопустимими, оскільки касаційна інстанція, переглядаючи судові рішення, перевіряє застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права на підставі встановлених фактичних обставин справи і не має права вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази.
Допущені скаржником порушень вимог процесуального закону при оформленні касаційної скарги є підставою для повернення касаційної скарги відповідно до п. 6 ч.1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 86, 111, п. 6 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий Господарський суд України
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Київобленерго" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 19.03.2014р. у справі № 4/123-12/23-13 повернути скаржнику без розгляду.
Головуючий суддя Карабань В.Я. Судді Жаботина Г.В. Ковтонюк Л.В.
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2014 |
Оприлюднено | 29.04.2014 |
Номер документу | 38441927 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Жаботина Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні