Ухвала
від 29.04.2014 по справі 926/675/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"29" квітня 2014 р. №926/675/14 Суддя І.В. Марущак, розглянувши матеріали

за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Капітал»

до відповідачів: 1) Новодністровської міської ради

2) Виконавчого комітету Новодністровської міської ради

про визначення часток у праві спільної часткової власності на нежитлову будівлю

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся з позовом до відповідачів в якому просить:

- визнати дійсним договір оренди майна, що знаходиться в комунальній власності територіальної громади м. Новодністровська, від 03.05.2007р. № 1/01 між Виконавчим комітетом Новодністровської міської ради як орендодавцем і ТОВ «Капітал» як орендарем від моменту набуття ним чинності 05.05.2007р. і до 03.05.2010р. включно;

- виділити частину нежитлової будівлі (частина корпусу 1 недобудованої панчішно-шкарпеткової фабрики) за адресою: Чернівецька обл., Сокирянський р-н, м. Новодністровськ, квартал 22 (вісь від 21-ї по 23-ю включно) площею 871,2 кв.м в окрему нежитлову будівлю;

- визнати, що частина нежитлової будівлі (частина корпусу 1 недобудованої панчішно-шкарпеткової фабрики) за адресою: Чернівецька обл., Сокирянський р-н, м. Новодністровськ, квартал 22 (вісь від 21-ї по 23-ю включно) площею 871,2 кв.м перебуває у спільній частковій власності територіальної громади міста Новодністровськ та ТОВ «Капітал»;

- визначити частки територіальної громади міста Новодністровськ та ТОВ «Капітал» у праві спільної часткової власності на частину нежитлової будівлі (частина корпусу 1 недобудованої панчішно-шкарпеткової фабрики) за адресою: Чернівецька обл., Сокирянський р-н, м. Новодністровськ, квартал 22 (вісь від 21-ї по 23-ю включно) площею 871,2 кв.м.

Відповідно до статті 54 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.

В позовній заяві зазначено, що вона підписана «Згідно довіреності ОСОБА_1.», відповідно суд прийшов до висновку, що позовна заява підписана представником позивача, однак ні в позовній заяві не зазначено реквізитів довіреності представника, ні в додатках до позовної заяви не зазначено довіреності представника, а також відсутня довіреність представника позивача ОСОБА_1 в додатках до позовної заяви, відповідно не надано доказів у підтвердження повноважень зазначеного представника на підписання позовної заяви та клопотання про забезпечення позову.

Стаття 57 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (частина друга статті 44 ГПК України).

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Розмір ставок судового збору встановлений статтею 4 Закону України "Про судовий збір". Згідно з частиною першою статті 4 вказаного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до підпункту 1 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору з позовної заяви майнового характеру - 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.

Відповідно до підпункту 2 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору з позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Згідно пунктів 2.2, 2.2.1, 2.2.2 постанови Пленуму ВГСУ «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» від 21 лютого 2013 року N 7: «Статтею 55 ГПК передбачено визначення ціни позову у позовах про стягнення грошей і про витребування майна. Відповідні позовні заяви мають майновий характер, і розмір ставок судового збору за їх подання визначається за приписом підпункту 1 пункту 2 частини другої статті 4 Закону.

Що ж до позовних заяв немайнового характеру, то до них відносяться вимоги, які не підлягають вартісній оцінці. Подання до господарського суду таких заяв оплачується судовим збором згідно з підпунктом 2 пункту 2 частини другої статті 4 Закону.

Зокрема, господарським судам слід враховувати, що:

Судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна (в тому числі в зв'язку з вимогами, заснованими на приписах частини п'ятої статті 216, статті 1212 Цивільного кодексу України тощо) визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. При цьому суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки за змістом пункту 3 частини другої статті 54 і статті 55 ГПК такий обов'язок покладається на позивача (в тому числі і в тих випадках, коли правові наслідки у вигляді повернення майна застосовуються з ініціативи господарського суду, наприклад, при визнанні договору недійсним - пункт 1 статті 83 ГПК). На виняток з цього правила лише у випадках неправильного зазначення ціни позову вона визначається суддею (частина третя статті 55 ГПК); з цією метою суд вправі витребувати додаткові документи і матеріали як в учасників даного судового процесу, так і в інших підприємств та організацій (стаття 38, пункт 4 статті 65 ГПК), а в разі необхідності призначити відповідну судову експертизу (проведення експертної оцінки майна), у випадку ж відмови позивача від здійснення оплати такої експертизи - залишити позов без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 ГПК.

Якщо позовну заяву про визнання договору (правочину) недійсним подано без вимоги застосування наслідків, передбачених статтею 216 Цивільного кодексу України чи частиною другою статті 208 Господарського кодексу України, судовий збір сплачується за ставками, передбаченими для позовних заяв немайнового характеру.».

Згідно Звіту про оцінку майна нежитлової будівлі ( частина корпусу 1 недобудованої панчішно-шкарпеткової фабрики), що розташоване за адресою Чернівецька область, Сокирянський район м. Новодністровськ, 22 квартал, загальною площею - 817,2 кв.м (вісь від 21-ї по 23-ю включно) його ринкова вартість становить 727452 грн.

Як випливає із позовних вимог позивачем заявлено чотири позовних вимоги до двох відповідачів, платіжним дорученням №327 від 17.04.2014 р. сплачений судовий збір у сумі 7274,52 грн. (1 відсоток від вартості майна в якому просить виділити та визначити частки), а відповідно до підпункту 1 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору з позовної заяви майнового характеру - повинна бути сплачена 2 відсотки ціни позову. Також позивачем не оплачено судовий збір за позовну вимог немайнового характеру (про визнання договору дійсним) у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, відповідно позивачем не подано доказів сплати судового збору в установленому розмірі.

Відповідно до пунктів 1, 6 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо: позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано та не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Отже позивачем подано доказів у підтвердження повноважень представника на підписання позовної заяви та не подано доказів сплати судового збору в установленому розмірі. Зазначені недоліки є підставами для повернення позовної заяви без розгляду.

Водночас, суд роз'яснює позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущенного порушення.

Згідно п.2 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір»: «Сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги». Отже, суд вирішив повернути позивачу сплачений судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись п.п. 1, 4 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В :

1. Позовну заяву та додані до неї документи повернути без розгляду.

2. Повернути товариству з обмеженою відповідальністю «Капітал» (60236 промбаза, буд. 47 м.Новодністровськ Чернівецька область код ЄДРПОУ 31396856) судовий збір у сумі 7274,52 грн. сплачений платіжним дорученням №327 від 17.04.2014 р.

Суддя І.В. Марущак

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення29.04.2014
Оприлюднено06.05.2014
Номер документу38490456
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —926/675/14

Ухвала від 29.04.2014

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Марущак Ілля Васильович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні