Єдиний унікальний номер 262/160/14-к
Номер провадження 11-кп/775/772/2014
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Категорія: ст. 121 ч.1 КК України Суддя в 1-й інст.: ОСОБА_1
Доповідач суддя ОСОБА_2
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 квітня 2014 року колегія суддів судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду Донецької області у складі:
головуючого судді ОСОБА_2
суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4
при секретарі ОСОБА_5
за участю прокурора ОСОБА_6
обвинуваченого ОСОБА_7
захисника ОСОБА_8
потерпілого ОСОБА_9 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку апеляційну скаргу обвинуваченого ОСОБА_7 на вирок Пролетарського районного суду м. Донецька від 14 лютого 2014 року по кримінальному провадженню № 12013050890002707, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.11.2013 року, яким
ОСОБА_7 , що народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Нахічевань Азербайджана, громадянин України, одружений, працює машиністом підземних установок на шахті „Моспінська, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , не судимий в силу ст..89 КК України,
визнаний винним та засуджений за ст. 121 ч.1 КК України до позбавлення волі строком на 5 років,
ВСТАНОВИЛА:
Вироком суду ОСОБА_7 визнаний винним у тому, що 10 листопада 2013 року приблизно о 03 годині 35 хвилин біля магазину, розташованого за адресою: м. Моспіне, вул. Вокзальна, 5а в Пролетарському районі м. Донецька, де знаходився разом з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 і ОСОБА_11 , під час словесного конфлікту, що виник на ґрунті неприязнених стосунків між зазначеними особами, який переріс у бійку, з метою заподіяння тілесних ушкоджень ОСОБА_9 , діючи умисно, ножем, який тримав у правій руці, наніс ОСОБА_9 один удар в правий бік тулубу, чим спричинив проникаюче колото-різане поранення черевної стінки з наскрізним пораненням печінки, внутрішньочеревною кровотечею, що є тяжкими тілесними ушкодженнями.
Обвинуваченим ОСОБА_7 подана апеляційна скарга, в якій він просить вирок суду першої інстанції змінити, призначивши йому покарання з випробуванням. В обґрунтування своїх вимог зазначив, що після скоєння злочину він активно сприяв слідству в розкритті даного злочину, щиро розкаявся у скоєному, відшкодував йому моральну та матеріальну шкоду. В теперішній час він помирився з потерпілим, останній не має до нього претензій матеріального характеру, в судовому засіданні не наполягав на призначенні йому реальної міри покарання. Також зазначив, що за місцем роботи та проживання характеризується позитивно, працює, у нього є родина, що судом першої інстанції при призначенні покаранні враховано не було. Обставин, які б обтяжували його провину, судом не встановлено. Вважає, що його виправлення можливо без ізоляції від суспільства.
Заслухавши суддю-доповідача, обвинуваченого та його захисника, які підтримали доводи апеляційної скарги, потерпілого, який вважав, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, прокурора, який заперечував проти задоволення апеляційної скарги обвинуваченого та вважав вирок суду законним і обґрунтованим, перевіривши матеріали кримінального провадження та доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга обвинуваченого підлягає задоволенню, а вирок суду - зміні з наступних підстав.
Учасниками провадження вирок суду щодо фактичних обставин справи, обсягу вини та доведеності винуватості ОСОБА_7 у скоєнні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України не оскаржується.
У відповідності з п.1 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 24.10.2003 року „Про практику призначення судами кримінального покарання з наступними змінами та доповненнями, при призначенні покарання в кожному випадку у відношенні кожного підсудного, який визнається винним у скоєнні злочину, суди повинні суворо дотримуватися вимог ст.65 КК стосовно загальних принципів призначення покарання, оскільки саме через останні реалізуються принципи законності, справедливості, обґрунтованості і індивідуалізації покарання. Призначаючи покарання в кожному конкретному випадку, суди повинні дотримуватись вимоги кримінального закону і зобов`язані враховувати ступінь тяжкості скоєного злочину, дані про особу винного і обставини, які пом`якшують та обтяжують покарання. Таке покарання повинно бути необхідним і достатнім для виправлення засудженого і попередження скоєння нових злочинів як засудженим, так і іншими особами.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що удар ножем потерпілому ОСОБА_7 наніс на ґрунті невірного розуміння ситуації, що склалася - бійки між його сином - ОСОБА_11 та ОСОБА_9 , маючи наметі захистити свого сина від нападника, як він то розумів, при цьому знаряддя нанесення тілесних ушкоджень він заздалегідь не готував, а ніж опинився у нього в руці в зв`язку із здійсненням ремонту мопеда.
При вирішенні питання про призначення покарання і його розміру ОСОБА_7 , суд першої інстанції взяв до уваги конкретні обставини скоєного злочину, його характер і ступінь тяжкості, дані про особу засудженого, який працює, за місцем проживання характеризується позитивно, не судимий в силу ст..89 КК України, обставини, що пом`якшують покарання щире каяття, часткове відшкодування потерпілому заподіяної матеріальної шкоди.
Зазначивши у вироку, що обвинувачений позитивно характеризується і працює, суд не конкретизував, що обвинувачений має позитивні характеристики як за місцем роботи(а.к.п.116), так і за місцем проживання (а.к.п.115). Крім того, судом не враховано, що ОСОБА_7 має сім`ю, до якої ставиться відповідально - є добропорядним сім`янином, про що зазначено у громадській характеристиці.
Приймаючи до уваги думку потерпілого, який просив не застосовувати до ОСОБА_7 реальне покарання у виді позбавлення волі, обставину повного відшкодування потерпілому заподіяної злочином шкоди, про що повідомив ОСОБА_9 в судовому засіданні в апеляційному суді, колегія суддів приходить до висновку, що призначене обвинуваченому покарання у виді реального позбавлення волі, виходячи з фактичних обставин заподіяння потерпілому тілесних ушкоджень, даних про особу ОСОБА_7 та його наступної після скоєння злочину поведінки є занадто суворим і таким, що не відповідає меті призначення покарання за скоєння кримінального правопорушення та вимогам ст..65 КК України.
З урахуванням наведеного судова колегія приходить до висновку про достатність для виправлення засудженого призначення йому покарання з випробуванням у відповідності зі ст.75, 76 КК України, та вважає, що саме призначення покарання з випробуванням є необхідним і достатнім для виправлення засудженого й попередження нових злочинів.
Керуючись ст.ст. 405, 407, 419 КПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу обвинуваченого ОСОБА_7 задовольнити.
Вирок Пролетарського районного суду м. Донецька від 14 лютого 2014 року стосовно ОСОБА_7 змінити.
Вважати ОСОБА_7 засудженим за ч.1 ст.121 КК України до 5 років позбавлення волі.
На підставі ст..75 КК України звільнити ОСОБА_7 від відбування призначеного покарання з випробуванням строком на 2 роки.
На підставі ст..76 КК України зобов`язати засудженого не змінювати місце проживання та не виїжджати за межі України без відома кримінально-виконавчої інспекції.
Контроль за поведінкою засудженого покласти на кримінально-виконавчу інспекцію за місцем його проживання.
В решті вирок залишити без зміни.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом трьох місяців з дня її оголошення.
Судді:
Суд | Апеляційний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2014 |
Оприлюднено | 16.01.2023 |
Номер документу | 38511583 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Донецької області
Стратейчук Л. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні