Рішення
від 06.05.2014 по справі 575/341/14-ц
ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 575/341/14-ц

Провадження № 2/575/85/14

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 травня 2014 р. смт.В-Писарівка

Великописарівський районний суд Сумської області в складі:

головуючого Семенової О.С. ,

за участю секретаря Пасюга Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Велика Писарівка справу за цивільним позовом ОСОБА_1 до Великописарівської районної державної адміністрації Сумської області, Відділу держземагенства у Великописарівському районі Сумської області про визнання права власності у порядку спадкування на завершення приватизації та одержання державного акту про право власності на земельну ділянку, -

встановив:

Позивач ОСОБА_1 18.04.2014 року звернулася до суду з даним позовом, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Велика Писарівка Сумської області помер її батько ОСОБА_3, після смерті якого відкрилася спадщина, до складу якої входить право на нерухоме майно. Вона є спадкоємцем за законом першої черги, як донька, заповіт від імені батька не посвідчувався, спадщину прийняла шляхом фактичного вступу у володіння спадковим майном, оскільки на час відкриття спадщини була зареєстрована та проживала разом з батьком за однією адресою. У відповідності до Розпорядження голови Великописарівської РДА від 12.05.2011 року за № 227 її батькові ОСОБА_3 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі її безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу Великописарівської селищної ради, вказаний проект землеустрою Розпорядженням голови Великописарівської РДА від 27.06.2012 року за № 217-ОД був затверджений, надана безоплатно у власність земельна ділянка площею 1,44 га та зобов'язано замовити виготовлення державного акту на право власності на земельну ділянку, однак батько отримати правовстановлюючий документ не встиг, оскільки помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Прохає визнати за нею право в порядку спадкування після смерті батька на завершення приватизації та одержання на її ім'я державного акту про право власності на земельну ділянку площею 1,44 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Великописарівської селищної ради Сумської області у судовому порядку.

Позивачка у судове засідання надала письмову заяву про підтримання своїх позовних вимог та розгляд справи без її участі /а.с. 35/.

Представник відповідача Великописарівської районної державної адміністрації у судове засідання надав письмову заяву про розгляд справи без його участі, проти позовних вимог не заперечує /а.с.33/.

Представник відповідача відділу Держземагенства у Великописарівському районі Ароян С.Х., що діє на підставі довіреності /а.с. 34/, позовні вимоги визнав повністю.

Суд з урахуванням думки представника відповідача відділу Держземагенства у Великописарівському районі, вважає за можливе розглянути справу без участі позивача та представника відповідача Великописарівської РДА.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обгрунтовані та підлягають повному задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 у віці 84 рік в смт. Велика Писарівка Великописарівського району Сумської області, що підтверджено свідоцтвом про його смерть /а.с.4/. Після його смерті відкрилася спадщина, що складається із земельної ділянки площею 1,44 га для ведення сільськогосподарського товарного виробництва, розташованої в межах Великописарівської селищної ради Сумської області, відносно якої він розпочав процедуру приватизації. Відповідно до Розпорядження Голови районної державної адміністрації № 227 від 12.05.2011 року ОСОБА_3 надано дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для передачі їх безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу Великописарівської селищної ради, площею 1,4 га /а.с.8/. Розпорядженням Голови Великописарівської районної державної адміністрації від 27.06.2012 року № 214-ОД затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надано безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу Великописарівської селищної ради ОСОБА_3, площею 1,44 га /а.с.9/. Згідно Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку площею 1,4400 га кадастровий номер 5921255100:09:005:0115 для ведення селянського господарства власником земельної ділянки є ОСОБА_3 /а.с.10-12/. Позивачка є спадкоємцем за законом першої черги як донька, родині стосунки між позивачем та померлим підтверджені /а.с. 6-7/. Відповідно до довідки Великописарівської селищної ради Сумської області № 853 від 18.04.2014 року позивачка ОСОБА_1 на день смерті свого батька ОСОБА_3 була зареєстрована та проживала разом з ним /а.с.27/.

Відповідно ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків /спадщини/ від фізичної особи, яка померла /спадкодавця/, до інших осіб /спадкоємців/.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки , що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті.

Відповідно до ч. 1 ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до ч. 1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до частин 1, 3, 5 статті 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкоємцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв її, якщо протягом шести місяців він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві від часу відкриття спадщини.

Як роз'яснив Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у своєму листі № 24-753/0/4-13 від 16.05.13 р. «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування» п. 3.5 - якщо спадкодавець не набув права власності на земельну ділянку згідно зі ст. 123 ЗК, проте розпочав процедуру приватизації земельної ділянки відповідно до чинного законодавства України, а органами місцевого самоврядування відмовлено спадкоємцям у завершенні процедури приватизації, то спадкоємці мають право звертатися до суду із позовами про визнання відповідного права у порядку спадкування на завершення приватизації та одержання державного акта про право власності на землю на ім'я спадкоємця, а не права власності на земельну ділянку.

Таким чином, суд дійшов висновку, що є всі підстави для задоволення позовних вимог та визнання за позивачем права у порядку спадкування на завершення приватизації та одержання державного акта про право власності на землю на її ім'я, оскільки у судовому засіданні встановлено, що позич є спадкоємцем першої черги за законом після смерті свого батька ОСОБА_3, який розпочав процедуру приватизації земельної ділянки за своє життя, але не завершив. Оформити спадщину неможливо оскільки спадкодавець не набув права власності на земельну ділянку, тому суд дійшов висновку про необхідність задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 174, 212, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 1216, 1218, 1225,1261, 1268 ЦК України, -

У х в а л и в :

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати право власності за ОСОБА_1 у порядку спадкування після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 на завершення приватизації та одержання на її ім'я державного акту про право власності на земельну ділянку площею 1,44 га для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер 5921255100:09:005:0115, розташованої на території Великописарівської селищної ради Великописарівського району Сумської області.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через Великописарівський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя О.С.Семенова.

СудВеликописарівський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення06.05.2014
Оприлюднено08.05.2014
Номер документу38546864
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —575/341/14-ц

Рішення від 06.05.2014

Цивільне

Великописарівський районний суд Сумської області

Семенова О. С.

Ухвала від 22.04.2014

Цивільне

Великописарівський районний суд Сумської області

Семенова О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні