МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
06 травня 2014 року справа № 814/935/14
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Гордієнко Т. О. розглянула у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомЖовтневої об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Миколаївській області, вул. Торгова, 63А, м. Миколаїв, 54050 доФермерського господарства "Виктан", смт. Воскресенське, Жовтневий район, Миколаївська область, 57210
простягнення податкового боргу в сумі 1 020,00 грн ВСТАНОВИВ:
Позивач-Жовтнева об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Миколаївській області - звернувся до суду з позовом до відповідача - Фермерського господарства "Виктан"- про стягнення податкового боргу в сумі 1 020,00 грн.
Позов обґрунтовано тим, що відповідач має податковий борг, проте всупереч вимогам чинного законодавства він є не погашеним.
Позивач подавав клопотання про розгляд справи за його відсутністю.
Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечення суду не подав.
З врахуванням положень частин 4, 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних у ній доказів у письмовому провадженні.
Суд дослідив матеріали і обставини справи та встановив наступне.
Відповідач є платником податків, тому за приписами підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Так, за приписами пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
15.08.2013 проведена камеральна перевірка податкової звітності відповідача, якою встановлено неподання податкової звітності із земельного податку, про що свідчить акт № 20/15-34203060 (арк. справи 8-9).
На підставі акта перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення від 11.09.2013 № 0002781500, за яким загальна сума податкового зобов'язання становить 1020 грн; рішення відповідач отримав 21.09.2013 згідно із зворотнім повідомленням з відміткою про вручення (арк. справи 10).
При цьому, Податковим кодексом України передбачено відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності або невиконання вимог щодо внесення змін до податкової звітності.
Так, неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (пункт 120.1 статті 120 Податкового кодексу України).
Позивач зазначає, що на відповідача вже накладалися штрафи за несвоєчасне подання податкової звітності, тому в даному випадку має місце повторне порушенням податкового законодавства, за яке передбачено штраф у розмірі 1020 грн. При цьому, несвоєчасне подання податкової декларації платником податків не залежить від виду податку, за яке до такого платника протягом року вже було застосовано штраф за неподання (несвоєчасне подання) податкової декларації (розрахунку) (в даному випадку - це відповідні рішення від 15.12.2011, 21.11.2012) та у період до одного року винесено податкове повідомлення-рішення (11.09.2013) (арк. справи 16-21).
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
На підставі норм статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
На адресу відповідача надісланий корінець податкової вимоги форми "Ю" від 18.10.2013 № 134-15 на суму 1020, 00 грн, який відповідач отримав 22.11.2013 згідно із зворотнім повідомленням з відміткою про вручення (зворотній бік арк. справи 10).
Відповідно до статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач своїм правом не скористався, заперечення, доказів погашення боргу, доказів оскарження податкового повідомлення-рішення чи податкової вимоги суду не подав.
За таких обставин позов належить задовольнити, оскільки він обґрунтований та підтверджений матеріалами справи.
Позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до Закону України "Про судовий збір".
Керуючись статтями 11, 71, 128, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Фермерського господарства "Виктан" (смт. Воскресенське, Жовтневий район, Миколаївська область, 57210, код за ЄДРПОУ 34203060) податковий борг у розмірі 1020 грн (одна тисяча двадцять гривень) на користь Держави.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Т. О. Гордієнко
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2014 |
Оприлюднено | 12.05.2014 |
Номер документу | 38572919 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Гордієнко Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні