ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І м е н е м У к р а ї н и
11 березня 2014 рокум. Ужгород№ 807/369/14
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Луцович М.М.
при секретарі судового засідання Симканич Ю.В.
за участю сторін:
сторони в судове засідання не з'явилися
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області до відкритого акціонерного товариства «Бескид» про стягнення заборгованості в сумі 3739,21 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до відкритого акціонерного товариства «Бескид» про стягнення заборгованості у сумі 3739,21 грн.
Позов мотивовано тим, ВАТ «Бескид» являється платником страхових внесків відповідно до ст.15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. №1058, який набув чинності з 01.01.2004 року. З 01 січня 2004 року є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Згідно ст.4 п.1 Закону № 400/97 -ВР від 26.06.97р., для платників збору , визначених п.1 та п.2 статті 1 цього Закону (а саме суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, юридичних та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників) встановлюються ставки збору в розмірі 33,2% від об'єкта оподаткування визначеного п.1 ст.2 цього Закону ( суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці" ( 108/95-ВР ), виплати винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру; що підлягають обкладенню податком: з доходів фізичних осіб, а також суми сплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю). Разом з тим, відповідачем допущено виникнення заборгованості перед позивачем по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 3739 грн.21 коп. з яких 3432,57 грн. по страхових внескам, 106,00 грн. по фінансовим санкціям та 200,64 грн. пеня, яка станом на день розгляду справи є непогашеною. За наведених вище мотивів, просить Закарпатський окружний адміністративний суд задовольнити позовні вимоги
Представник управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області в судове засідання не з'явився, проте надав суду заяву, якою просив розгляд даної справи провести без участі позивача за наявними у справі матеріалами (а.с.32).
Відповідач в судове засідання не з'явився повторно, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, а за таких обставин, на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання (а.с.18-24, 27-29).
Відповідно до ч.4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи. Таким чином справа розглядається за відсутності представника відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, а відтак у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснюється.
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
В судовому засіданні встановлено, що ВАТ «Бескид» є юридичною особою і зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області як платника страхових внесків, про що свідчить ІКІС ПФУ: Реєстр страхувальника ДРСС. Картка страхувальника (а.с.6).
Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено картками особового рахунку станом на день розгляду справи за відповідачем рахується несплачена заборгованість у розмірі 3739,21 грн. з яких 3432,57 грн. по страховим внескам, 106 грн. по фінансовим санкціям та 200,64 грн. пеня.
Відповідно до п.1 ст.14 Закону №1058 від 09.07.2003 р. роботодавці - юридичні та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру - являються страхувальниками, тому, відповідно до ст.15 Закону 1058 від 09.07.2003 р. вони є платниками страхових внесків до солідарної системи Пенсійного фонду України та зобов'язані сплачувати внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
В п.п.1 п.8 Прикінцевих положень Закону 1058 від 09.07.2003 р. зазначено, що страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку визначених цим Законом та в розмірах передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (400/97).
Відповідно до ч.6 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"№1058 від 09.07.2003 року, (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) (надалі - Закон 1058) страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітній період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до п. 2 ст. 106 Закону 1058 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або несплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 Закону 1058, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених ч. 3 ст. 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно п.2 ч. 9 ст.106 Закону 1058 (в редакції чинній на час винесення рішення про застосування фінансової санкції №113 від 24.01.2005 року) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:
10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;
20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;
50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
У зв'язку з тим, що ВАТ «Бескид» сплачувало страхові внески з запізненням та керуючись пунктом 2 частини 9 ст.106 Закону 1058 (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) та п. 9.3.2 Розділу 9 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, на підставі даних картки особового рахунку платника начальником управління Пенсійного фонду в Тячівському районі 24.01.05р. було застосовано до платника фінансову санкцію за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи що Управлінням Пенсійного фонду було винесено рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду № 113 від 24.01.05 р. на суму 306,64 грн. (фінансова санкція - 106,00 грн., пеня - 200,64 грн.) (а.с.39).
Відповідно до статті 14 пункту 1 Закону України № 1058 роботодавці - юридичні та фізичні особи -суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру -являються страхувальниками, тому, відповідно до статті 15 Закону України № 1058 вони є платниками страхових внесків до солідарної системи Пенсійного фонду України та зобов'язані сплачувати внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування .
Відповідно до статті 17 частини 2 пункту 6 Закону України № 1058 страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до пункту 8 Прикінцевих положень Закону України № 1058 страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку визначених цим Законом та в розмірах передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування"№ 400/97.
Відповідно до статті 20 Закону України № 1058 обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітнім періодом для страхувальників -роботодавців, що використовують працю фізичних осіб на умовах, передбачених законодавством, є календарний місяць, а для страхувальників -суб'єктів підприємницької діяльності, в тому числі й тих, що обрали спрощену систему оподаткування -квартал.
Перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення із цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань (частина 6 статті 20 Закону України № 1058).
Відповідно до статті 20 частини 12 Закону України № 1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника внесків.
Відповідно до статті 106 частини 2 Закону України № 1058-IV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Заборгованість відповідача також підтверджується картками особового рахунку (а.с. а.с 40-48).
З огляду на вищевказане суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 72, 86, 160-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області - задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Бескид» (90533, Закарпатська область, Тячівський район, с. Новоселиця, вул. Вайди, 76, код ЄДРПОУ 25437212) на користь управління пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області заборгованість в сумі 3739,21 грн. (три тисячі чотириста тридцять дві грн. п'ятдесят сім коп.) грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяМ.М. Луцович
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2014 |
Оприлюднено | 12.05.2014 |
Номер документу | 38574332 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Луцович М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні