ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Чернігівської області
14000 , м. Чернігів тел. 698166
просп. Миру , 20
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
?12? травня 2014 року справа № 910/5272/14
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Імпап", вул. Московська, 12, м. Дніпропетровськ, Дніпропетровська область, 49000 Відповідач : Товариство з обмеженою відповідальністю «Голд Пейпе Імпорт», вул. Чайковського, 5/48, м. Чернігів, 14005 Предмет спору: про стягнення заборгованості в сумі 4257,43 грн.
Суддя І.Г.Мурашко
Представники сторін:
від позивача : Гончаревський А.П., генеральна довіреність № 03.01-14к, представник
від відповідача : не з'явився
В судовому засіданні 12.05.2014 р., на підставі ч. 2 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Товариством з обмеженою відповідальністю "Імпап" подано позов до Товариства з обмеженою відповідальністю «Голд Пейпе Імпорт» про стягнення 4257,43 грн. заборгованості, з якої 4024,56 грн. сума основної заборгованості, 189,21 грн. пені за період з 08.11.2013 р. по 19.03.2014 р., включно, та 43,66 грн. 3% річних за той же період. Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов договору поставки № 97 від 16 вересня 2013 року.
Відповідач відзив на позов не надав, проти позовних вимог не заперечив, у судове засідання не з'явився, уповноваженого представника не направив.
Ухвала суду про порушення провадження по справі від 09 квітня 2014 року та ухвала про відкладення розгляду справи від 23 квітня 2014 року, які були направлені відповідачу на адресу його державної реєстрації згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с. 41-42), повернуті відділенням поштового зв'язку на адресу суду як неодержані з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до ст. 64 Господарського процесуального кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином. Аналогічної позиції дотримується Вищий господарський суд України (п. 3.9.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011р.). Враховуючи, вищезазначене, відповідач був двічі повідомлений про дату, час і місце розгляду справи судом.
В судовому засіданні представник позивача зазначені вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов в повному обсязі.
Зважаючи на те, що згідно ст. 22 Господарського процесуального кодексу України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи, неявка представника відповідача у судове засідання, не подання ним відзиву на позов не є перешкодами для розгляду справи за наявними доказами у порядку ст. 75 Господарського кодексу України.
Розглянувши подані документи і матеріали, вислухавши пояснення повноважного представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору, суд, -
в с т а н о в и в:
Між сторонами 16.09.2013 р. укладено договір поставки № 97, відповідно до якого постачальник (позивач) зобов'язувався передати у власність покупця (відповідача) товар, в обсязі, на умовах та в строки, визначені цим договором, а покупець зобов'язувався прийняти товар і оплатити його на умовах цього договору (п. 1.1 договору).
Найменування, кількість та ціна товару зазначається у накладних на відпуск товару, що є невід'ємною частиною договору. Накладні складаються на підставі замовлень покупця і оформлюються на кожну партію товару, що поставляється, і мають силу специфікації до цього договору( п. 1.2 договору).
Номенклатура і кількість товару визначається у видаткових накладних на відпуск товару. (п.п. 2.1 договору).
Постачання товару здійснюється на базисних умовах поставки у відповідності з Правилами ІНКОТЕРМС - 2010, які визначаються за згодою сторін договору: EXW склад постачальника, адреса складу: пров. Чорновола, 54-А. Строки та місце поставки товару погоджуються сторонами при поставці кожної партії товару окремо. Постачальник надає на адресу покупця такі товаросупроводжувальні документи: рахунок-фактуру, накладну на товар, підписану уповноваженою особою і скріпленою печаткою постачальника, податкову накладну, підписану уповноваженою особою і скріпленою печаткою постачальника, документи, що підтверджують якість товару, ліцензії, сертифікати відповідності, товарно -транспортні накладні і тому подібне. Право власності на товар переходить від постачальника до покупця в момент фактичної передачі товару та підписання останнім накладної на відпуск товару та товарно - транспортної накладної або документа, що її замінює (п.п. 3.1-3.3, 3.5 договору).
Ціна товару є договірною і встановлюється в національній валюті України та вказується в накладних, що є невід'ємною частиною договору. Узгодження ціни на товар здійснюється підписанням сторонами накладної на відпуск товару, а також, у випадках передбачених договором у акті зміни ціни. Загальна ціна цього договору визначається як наростаюча сума по всіх поставках, здійснених протягом всього терміну дії цього договору, згідно суми всіх накладних на відпуск товару (а.с. 4.1 -4.3 договору).
Засобом платежів є національна валюта України - гривня. Датою оплати вважається день зарахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника (п. 5.1 договору).
У відповідності до п. 5.2 договору розрахунки за кожну поставлену партію товару здійснюється з відстрочкою платежу шляхом переказу грошових коштів на поточний рахунок постачальника. Термін відстрочення платежу: 14 календарних днів.
Згідно п. 5.3 договору розрахунок за фактично одержану партію товару здійснюється покупцем на підставі належним чином оформлених актів приймання-передачі товару та/або товарно-транспортних (видаткових) накладних (залежно від умов поставки товару) та рахунків фактур постачальника.
Відповідно до ст. 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
Статтею 193 Господарського кодексу України та ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається.
На виконання умов договору позивачем, відповідно до видаткової накладної № КФ-0005749 від 24.10.2013 р. поставлено, а відповідачем, в особі директора Савченко Дмитра Юрійовича на підставі довіреності № 80 від 23.10.2013 р., отримано товар на суму 4024,56 грн. (а.с. 13-14).
Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до п. 5.2 договору кінцевий строк оплати за вищевказаною видатковою накладною настав 07.11.2013 р.
Відповідач порушив умови договору - вартість поставленого товару, згідно видаткової накладної № КФ-0005749 від 24.10.2013 р., у сумі 4024,56 грн. не оплатив.
27.01.2014 р. позивачем була направлена відповідачу претензія № 24-1/14 від 24.01.2014 р. з вимогою про погашення утвореної заборгованості (а.с 8-10). Відповідач відповіді на зазначену претензію не надав, заборгованість не погасив.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши повноважного представника позивача, суд дійшов висновку, що позовні вимоги в частині стягнення основного боргу за поставлений товар в сумі 4024,56 грн. є правомірними, підтверджується матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Статтею 611 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором, або законом, у тому числі сплата неустойки (штрафу, пені) та відшкодування збитків.
Відповідно до статті 218 Господарського кодексу України підставою господарсько-правової відповідальності є вчинене учасником господарських відносин правопорушення у сфері господарювання. Аналогічні положення містить стаття 610 Цивільного кодексу України.
За визначенням статті 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
За приписами статті 550 Цивільного кодексу України право на неустойку виникає незалежно від наявності у кредитора збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов'язання.
Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до п. 7.4 договору, у випадку неповної оплати за поставлену партію товару, відповідач сплачує позивачу пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від вартості неоплаченої в строк партії товару за кожний день прострочення.
Позивачем нараховано та пред'явлено до стягнення 189,21 грн. пені за період з 08.11.2013 по 19.03.2014 р., включно, та 43,66 грн. 3% річних за той же період.
Перевіривши розрахунок позивача, суд прийшов висновку про задоволення позовних вимог в частині стягнення пені та 3% річних в повному обсязі.
Судові витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 22, 33, 34, 49, 75, ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Голд Пейпе Імпорт» (14005, Чернігівська область, м. Чернігів, вул. Чайковського, буд. 5, кв. 48, р/р 26003000313991 в ПАТ «ФКБ «Банк», МФО 380009, код ЄДРПОУ 38179283) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Імпап» (49000, Дніпропетровська область, м. Дніпропетровськ, вул. Московська, буд. 12, р/р 26002304076901 у ФАБ «Південний» м. Дніпропетровськ, МФО 306458, код ЄДРПОУ 30198424) - 4024,56 грн. основаного боргу, 189,21 грн. пені, 43,66 грн. трьох відсотків річних, 1827,00 грн. судового збору.
3. Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Повне рішення оформлено відповідно до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України та підписано 12.05.2014р.
Суддя І.Г.Мурашко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2014 |
Оприлюднено | 13.05.2014 |
Номер документу | 38611658 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Мурашко І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні