cpg1251
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2014 року м. ПолтаваСправа № 816/1509/14
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Довгопол М.В.,
за участю:
секретаря судового засідання - Кулик - Куличок О.Л.,
представника позивача - Тарасенко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод мінеральних вод "Київська Русь" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
22 квітня 2014 року Полтавська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Полтавській області звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод мінеральних вод "Київська Русь" про стягнення з розрахункових рахунків відповідача коштів в рахунок погашення податкового боргу з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 5117 грн 82 коп, по збору за провадження торговельної діяльності в розмірі 512 грн 05 коп., з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 1197 грн., посилаючись на те, що за позивачем рахується відповідний податковий борг, який виник у результаті несплати самостійно визначених (узгоджених) сум грошових зобов'язань.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання явку уповноваженого представника не забезпечив, хоча у матеріалах справи наявні докази, що він належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи; про наявність поважних причин неприбуття суд не повідомив, письмових заперечень проти позову не надав.
Згідно частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Суд, заслухавши представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Завод мінеральних вод "Київська Русь" (ідентифікаційний код 37531714) зареєстроване як юридична особа 17.02.2011 та перебуває на обліку в Полтавській ОДПІ /а.с. 5-8, 10 /.
Відповідачем подано до Полтавської ОДПІ податкові декларації:
- з податку на прибуток підприємства за 2013 рік (надійшла 22.01.2014), в якій визначено суму податку на прибуток у розмірі 1205 грн, /а.с.11-12/;
- з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2013 та 2014 рік (надійшли 17.01.2013 та 15.01.2014 відповідно), в яких визначено грошові зобов'язання в розмірі 16 137,66 грн. щорічно /а.с.13-17/.
Також, відповідачем придбано торговий патент № 227330 на здійснення торгівельної діяльності на період з 01.09.2012 по 31.08.2017 /а.с.19/.
Згідно підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно з п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 56.11 ст. 56 Податкового кодексу України передбачено, що не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Як вбачається із матеріалів справи, обов'язку своєчасної і повної сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток, визначеного у податковій декларації з податку на прибуток за 2013 рік, відповідачем не виконано, у зв'язку з чим виник податковий борг з податку на прибуток в розмірі 1187 грн.
Пунктом 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України визначено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
З матеріалів справи вбачається, що обов'язку сплати узгодженої суми податкових зобов'язань з орендної плати за землю, визначених у податкових деклараціях за 2013 , 2014 роки, відповідачем також не виконано, а саме, своєчасно і повністю не сплачено суми грошового зобов'язання з орендної плати за землю за жовтень - грудень 2013 року в розмірі 4034 грн 46 коп., та січень - лютий 2014 року в розмірі 2689 грн 60 коп, тому із врахуванням часткового погашення боргу в розмірі 1344 грн, та нарахованої пені в розмірі 18 грн 65 коп, податковий борг склав 5117 грн 82 коп.
Як слідує з матеріалів справи, ТОВ "Завод мінеральних вод "Київська Русь" було оформлено заявку та придбано торговий патент на провадження торговельної діяльності (роздрібна торгівля).
Підстави, порядок та строки справляння збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності визначаються статтею 267 Податкового кодексу України.
Платниками збору є суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому цією статтею порядку торгові патенти та провадять такі види підприємницької діяльності: а) торговельна діяльність у пунктах продажу товарів; б) діяльність з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України; в) торгівля валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти; г) діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей) (підпункт 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 Податкового кодексу України).
Відповідно до підпункту 267.4.1. пункту 267.4 статті 267 Податкового кодексу України для провадження передбачених цією статтею видів підприємницької діяльності суб'єкт господарювання подає до органу державної податкової служби за місцем сплати збору заявку на придбання торгового патенту, яка повинна містити відомості, визначені у вказаному підпункті.
Підставою для придбання торгового патенту є заявка, оформлена відповідно до цієї статті. Встановлення будь-яких додаткових умов щодо придбання торгового патенту не дозволяється.
Згідно підпункту 267.3.1. пункту 267.3. статті 267 Податкового кодексу України ставка збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг встановлюється сільськими, селищними та міськими радами (далі у цьому пункті - органами місцевого самоврядування) з розрахунку на календарний місяць у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року (далі - мінімальна заробітна плата), визначеному цим пунктом, з урахуванням місцезнаходження пункту продажу товарів та асортименту товарів, пункту з надання платних послуг та виду платних послуг.
Підпунктом 267.5.2 пункту 267.5. статті 267 Податкового кодексу України визначено строки сплати збору, зокрема, за провадження торговельної діяльності (крім торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту), діяльності з надання платних послуг, здійснення торгівлі валютними цінностями - щомісяця не пізніше 15 числа, який передує звітному місяцю;
Відповідно до підпункту 267.5.5. пункту 267.5. статті 267 Податкового кодексу України суми збору, не сплачені в установлені строки, вважаються податковим боргом і стягуються до бюджету згідно з положеннями цього Кодексу.
Судом встановлено, що за відповідачем рахується заборгованість зі сплати збору за провадження торгівельної діяльності (роздрібна торгівля) за період січень- травень 2014 року в розмірі 512,05 грн., яка в силу положень Податкового кодексу України є податковим боргом відповідача.
З огляду на викладене, податковий борг відповідача складає: з податку на прибуток приватних підприємств - 1197 грн, з орендної плати за землю державної та комунальної власності з юридичних осіб - 5117,82 грн, по збору за провадження торговельної діяльності - 512,05 грн, що підтверджується даними облікової картки відповідача /а.с.34-36/.
Згідно пункту 59.1. статті 59 Податкового Кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
22.01.2014 року позивачем виставлено відповідачу податкову вимогу № 3-15 на суму 2408,71 грн, яка була надіслана на адресу відповідача, та отримана останнім 11.02.2014, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення /а.с.21/.
Доказів оскарження відповідачем податкової вимоги суду не надано.
Відповідно до пункту 59.5. статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
В силу положень пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючі органи здійснюють за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Пунктом 41.1 статті 41 Податкового кодексу України визначено, що контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод мінеральних вод "Київська Русь" у банках, обслуговуючих такого платника податків, в сумі 6826 грн 87 коп., є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7-11, 71, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Полтавської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод мінеральних вод "Київська Русь" про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з розрахункових рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод мінеральних вод "Київська Русь" (ідентифікаційний код 37531714) кошти в рахунок погашення податкового боргу з орендної плати з юридичних осіб на р/р 33218812700417, відкритий ГУ ДКСУ у Полтавській області, код одержувача: 38019526, код платежу: 13050200, отримувач: Місцевий бюджет, в сумі 5117 грн 82 коп. (п'ять тисяч сто сімнадцять гривень вісімдесят дві копійки).
Стягнути з розрахункових рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод мінеральних вод "Київська Русь" (ідентифікаційний код 37531714) кошти в рахунок погашення податкового боргу із збору за провадження торговельної діяльності на р/р 31410515700417, відкритий ГУ ДКСУ у Полтавській області, код одержувача: 38019526, код платежу: 18040200, отримувач: Місцевий бюджет, в сумі 512 грн 05 коп. (п'ятсот дванадцять гривень п'ять копійок).
Стягнути з розрахункових рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод мінеральних вод "Київська Русь" (ідентифікаційний код 37531714) кошти в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток на бюджетний рахунок 31112009700395, код платежу: 1102100, код одержувача: 38019526, отримувач: Державний бюджет, банк - ГУ ДКСУ у Полтавській області, в сумі 1197 грн ( одна тисяча сто дев'яносто сім гривень).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено 12 травня 2014 року.
Суддя М.В. Довгопол
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2014 |
Оприлюднено | 15.05.2014 |
Номер документу | 38619249 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
М.В. Довгопол
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні