ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 квітня 2014 р. Справа № 804/3791/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіБоженко Наталії Василівни при секретаріТалаш Д.В. за участю: представника позивача представника відповідача Жукова Ю.А. Тронько В.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЦЕНТР-ПРОДУКТ" до Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції ГУМ у Дніпропетровській області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР-ПРОДУКТ» звернулось до суду з адміністративним позовом до Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції ГУМ у Дніпропетровській області в якому просить:
- визнати протиправними дії Новомосковської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 38640915) щодо внесення коригувань до автоматизованої інформаційної системи «Податковий блок», зокрема в автоматизованій інформаційній системі «Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» на підставі висновків, викладених у Акті від 27.02.2014 року № 74/ 221/ 38231657;
- зобов'язати Новомосковську об'єднану Державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 38640915) поновити показники податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ ТОВ «Центр продукт» в інформаційній системі «Податковий блок», зокрема в автоматизованій інформаційній системі «Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України», що були відкориговані на підставі висновків, викладених у Акті від 27.02.2014 року № 74/221/38231657.
В обґрунтування позову зазначено, що у податкового органу не було законодавчо визначених підстав для коригування показників податкової звітності в автоматизованій системі співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, а отже дії відповідача є незаконними.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі з підстав викладених в позовній заяві, та просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти позову та зазначив, що коригувань відповідач не здійснював.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази наявні в матеріалах справи, встановив наступне.
На підставі наказу Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції ГУМ у Дніпропетровській області від 21.02.2014 року №138, згідно пп.78.1.1, п.78.1 ст.78, п.79.2 ст.79 Податкового кодексу України проведено позапланову невиїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР-ПРОДУКТ» з питання фінансово-господарських правовідносин з контрагентом ТОВ «Інкор сервіс» (код ЄДРПОУ 36482593) за листопад та грудень 2013 року.
За результатами перевірки складений акт від 27.02.2014 року за №74/221/38231657 «Про результати проведення позапланової документальної невиїзної перевірки ТОВ «ЦЕНТР-ПРОДУКТ» (код ЄДРПОУ 38231657) з питання взаємовідносин з ТОВ «Інкор сервіс» (код ЄДРПОУ 36482593) за листопад та грудень 2013 року.
Згідно із висновками викладеними в акті перевіркою встановлено порушення: відсутність об'єктів оподаткування, які підпадають під визначення ст.22.1, ст. 185, пп.198.3, 198.6 ст.198 Податкового кодексу України по операціях (в рамках поставки на ТОВ «Інкор сервіс») по ланцюгу між Постачальниками - ТОВ «ЦЕНТР-ПРОДУКТ» з ТОВ «Інкор сервіс» за листопад-грудень 2013 p. у загальній сумі - 232 272,9 грн. та невідповідність первинних документів навіть у разі їх наявності. Таким чином, задекларований податковий кредит ТОВ «ЦЕНТР-ПРОДУКТ» від контрагентів постачальників в рамках поставки на ТОВ «Інкор сервіс» у сумі листопад 2013 р. - 114181,40 грн. за грудень 2013 р. - 118091,50 грн. сформований неправомірно та перевіркою не підтверджується, задекларовані податкові зобов'язання ТОВ «ЦЕНТР-ПРОДУКТ» за листопад-грудень 2013 р, по ланцюгу товарів (робіт, послуг) придбаних у відповідних контрагентів-постачальників сформовані неправомірно та перевіркою не підтверджуються.
Податкові повідомлення-рішення на підставі акту не приймалися.
Проте позивач зазначає про внесення коригувань до автоматизованої інформаційної системи «Податковий блок», зокрема в автоматизованій інформаційній системі «Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» на підставі висновків, викладених у Акті від 27.02.2014 року № 74/ 221/ 38231657, однак в ході судового засідання, на підставі пояснень представника відповідача та письмових доказів, судом не встановлено коригувань відповідачем, позивачем також доказів коригування до суду не надано, таким чином позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
Розподіл судових витрат слід здійснити згідно статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ЦЕНТР-ПРОДУКТ" до Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції ГУМ у Дніпропетровській області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити в повному обсязі.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено згідно ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Боженко
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.04.2014 |
Оприлюднено | 14.05.2014 |
Номер документу | 38621655 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Боженко Наталія Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Боженко Наталія Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні