Єдиний унікальний номер 728/1112/14
номер провадження 2/728/387/14
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
13 травня 2014 року місто Бахмач
Суддя Бахмацького районного суду Чернігівської області Пархоменко П.І. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ПрАТ Страхової компанії „Україна" про стягнення страхового відшкодування, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернувся з позовною заявою до ПрАТ Страхової компанії „Україна" з вимогою про стягнення страхового відшкодування.
Обираючи підсудність спору ОСОБА_1 послався на ч. 6 ст. 110 ЦПК України, вказуючи, що позови про відшкодування шкоди завданої майну фізичних осіб, пред'являються за місцем завдання шкоди.
Загальні правила територіальної підсудності закріплені в ст. 109 ЦПК України, відповідно до якої позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням.
Місцезнаходженням відповідача ПрАТ Страхова компанія „Україна" в позовній заяві вказано вул. Ревуцького, б.42-Г, м. Київ, 01140.
Статтею 110 ЦПК України встановлені правила альтернативної підсудності (підсудності справ за вибором позивача).
Виходячи із змісту позовної заяви ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ПрАТ Страхової компанії „Україна" з вимогою про стягнення страхового відшкодування.
Згідно зі ст. 1 Закону України „Про страхування" страхування - це вид цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у разі настання певних подій (страхових випадків), визначених договором страхування або чинним законодавством.
А, ст. 9 вказаного Закону визначено, що страхове відшкодування - це страхова виплата, яка здійснюється страховиком у межах страхової суми за договором майнового страхування і страхування відповідальності при настанні страхового випадку. В свою чергу ст. 9 п. 9.9.1. Закону України „Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів встановлює, що страхова сума - це грошова сума, у межах якої страховик зобов'язаний здійснити виплату страхового відшкодування відповідно до умов договору страхування.
Таким чином, що між позивачем та відповідачем виникли цивільно-правові відносин, щодо стосуються майнових інтересів у разі настання страхового випадку, визначеного договором страхування та чинним законодавством.
При цьому, спір стосується неналежного виконання зобов'язань, що носять грошовий характер, а вимога позивача про виплату страхового відшкодування є вимогою про виконання зобов'язання і не стосується відшкодування шкоди.
Тому, враховуючи, що між ОСОБА_1 та ПрАТ Страхова компанія „Україна" існують зобов'язальні відносини, відповідач не є особою яка заподіяла шкоду, а є стороною у зобов'язанні, суд вважає, що до даних відносин не підлягає застосуванню положення ч. 6 ст. 110 ЦПК України.
В даному випадку застосуванню підлягають загальні правила підсудності визначені ч. 2 ст. 109 ЦПК України, тобто позов до відповідача належить пред'являти за його місцезнаходженням.
Відповідно до ст.115 ЦПК України, якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, про що постановляється ухвала.
Враховуючи вищевикладене, дана справа не підсудна Бахмацькому районному суду Чернігівської області, у зв'язку із чим позовну заяву ОСОБА_1 до ПрАТ Страхової компанії „Україна" про стягнення страхового відшкодування необхідно повернути позивачу.
Керуючись ст. ст. 109, 110, ст. 115 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ПрАТ Страхової компанії „Україна" про стягнення страхового відшкодування - повернути позивачу.
Ухвалу суду разом із заявою та всіма додатками до неї надіслати позивачу.
Роз'яснити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Чернігівської області через Бахмацький районний суд Чернігівської області.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Бахмацького районного суду
Чернігівської області П.І. Пархоменко
Суд | Бахмацький районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2014 |
Оприлюднено | 15.05.2014 |
Номер документу | 38636149 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бахмацький районний суд Чернігівської області
Пархоменко П. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні