П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
12 травня 2014 р. Справа № 820/3809/14
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Супрун Ю.О., розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні суду справу за адміністративним позовом Заступника прокурора Київського району міста Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі міста Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіста" про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора Київського району міста Харкова звернувся до Харківського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі міста Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області (надалі за текстом - ДПІ у Київському р-ні м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській обл., позивач) з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіста" (надалі за текстом - ТОВ "Авіста", відповідач), в якому просить суд з урахуванням уточнень: стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіста" з банківського рахунку АТ "Райффайзен Банк Аваль" у м. Києві № 26007367197 та які будуть відкриті у період стягнення до бюджету України суму податкового боргу в розмірі 51697,22 грн. на користь держави в особі ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів України в Харківській області.
В обґрунтуванні свої позовних вимог заступник прокурора Київського району м. Харкова зазначив, що ТОВ "Авіста" перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області як платник податків. Загальна сума податкового боргу відповідача на теперішній час перед Державою складає 51697,22 грн., який виник внаслідок утворення заборгованості зі сплати за землю. На виконання рішення контролюючого органу складено акт опису майна від 10.01.2014 року № 15. ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області вжила всіх можливих заходів зі стягнення податкового боргу з боржника, передбачених чинним законодавством, але вони не призвели до погашення податкового боргу.
Прокурор у судове засідання не з'явився, про день та час судового засідання був повідомлений своєчасно та належним чином, про що свідчить розписка, яка міститься в матеріалах справи.
Представник позивача до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду від 12.05.2014 року надав клопотання про слухання справи у порядку письмового провадження без його участі та просила задовольнити позов в повному обсязі.
Представник відповідача до судового засідання не з'явився з невідомих суду причин, про день та час судового засідання була повідомлена своєчасно та належним чином.
Згідно п. 10 ч. 1 ст. 3 КАС України розгляд і вирішення адміністративної справи здійснюється в порядку письмового провадження без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів.
Згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України зазначено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин суд вважає, що адміністративна справа повинна бути розглянута в порядку письмового провадження, а не прибуття в судове засідання належним чином повідомлених представника позивача та відповідача не є перешкодою для розгляду адміністративної справи.
Суд, дослідивши матеріали справи та зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд виходить з таких підстав та мотивів
Товариство з обмеженою відповідальністю "Авіста" зареєстроване як юридична особа, як платник податків перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській обл. як платник податків, код ЄДРПОУ 32867322.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Авіста" самостійно визначив суму зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки, однак в установлені терміни сума самостійно визначена платником податків не сплачена, таким чином, недоїмка ТОВ "Авіста" склала 51697,22 грн., а саме: борг зі сплати орендної плати за землю за вересень 2013 року у розмірі 12564,48 грн., за жовтень 2013 року у розмірі 13044,27 грн., за листопад 2013 року у розмірі 13044,27 грн., за листопад у розмірі 13044,20 грн..
Згідно п.46. 1 ст.46 ПК України - податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно ст. 286 ПК України, зокрема встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Платник плати за землю має право подавати щомісяця нову звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.
Згідно п. 287.3 ст. 287 ПК України - Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Згідно п.56.11 ст.56 ПК України - не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Пунктом 54.1 ст.54 ПК України встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно п.57.1 ст.57 ПК України - платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно п.59.1 ст.59 ПК України - у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку з непогашенням ТОВ "Авіста" узгодженої суми податкового зобов'язання протягом граничного строку її сплати відповідачем винесено податкову вимогу № 261-15 від 12.11.2013 р., яка була відправлена відповідачу поштою, про що свідчить повідомлення поштового відправлення.
Оскільки, відповідачем не було сплачено визначену суму заборгованості, податковим органом винесено рішення від 10.01.2014 року №15 "Про опис майна у податкову заставу". На виконання рішення контролюючого органу складено акт опису майна від 10.01.2014 року № 15.
Суд зазначає, що відповідно до п.20.1.34 ПК України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п.95.1 ст.95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до абзацу першого пункту 95.3 статті 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
На час розгляду справи вказана сума податкового боргу у розмірі 51697,22 грн. не сплачена, доказів самостійної сплати зазначеної заборгованості відповідачем до суду не надано.
Відповідно до наявних в матеріалах справи доказів, у ТОВ "Авіста" на час розгляду справи відкрито розрахунковий рахунок в АТ "Райффайзен Банк Аваль" у м. Києві, р/р 26007367197, МФО 380805, тобто сума боргу ТОВ "Авіста" підлягає погашенню шляхом стягнення коштів з рахунку платника податків у банку, який обслуговує такого платника податків на час винесення рішення суду.
Слід зазначити, що суд не наділений повноваженнями встановлювати порядок стягнення податкового боргу з інших відкритих рахунків в банківських установах які будуть відкриті у період стягнення такого боргу, у разі закриття рахунку, який був відомий суду на час винесення рішення.
Беручи до уваги наведене, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованим, а позов підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Ні підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 41, 71, 94, 128, 160-163, 167, 183-3, 186 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Заступника прокурора Київського району міста Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі міста Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіста" про стягнення податкового боргу - задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіста" з банківського рахунку АТ "Райффайзен Банк Аваль" у м. Києві № 26007367197, МФО 380805 до бюджету України суму податкового боргу в розмірі 51697 (п'ятдесят одна тисяча шістсот дев'яносто сім) гривень 22 коп. на користь держави в особі ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів України в Харківській області (одержувач: УДКСУ у Київському районі м. Харкова, код ЄДРПОУ одержувача: 37999675, банк одержувача: ГУ ДКСУ в Харківській області, МФО 851011, р/р 33214812700004, орендна плата з юридичних осіб) .
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України -з дня отримання копії постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня отримання копії постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя Супрун Ю.О.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2014 |
Оприлюднено | 15.05.2014 |
Номер документу | 38641870 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Супрун Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні