Постанова
від 12.05.2014 по справі 819/763/14-а
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

cpg1251

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/763/14-a

12 травня 2014 року м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Мірінович У.А. при секретарі судового засідання Хребетко І.І.

за участі:

представника позивача - Чудика Р.Я.

відповідач - не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовною заявою Козівської об'єднаної міжрайонної державної податкової інспекція ГУ Міндоходів в Тернопільській області до Благодійної організації "Козівська районна лікарняна каса" про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Козівська об'єднана міжрайонна державна податкова інспекція ГУ Міндоходів в Тернопільській області звернулася у Тернопільський окружний адміністративний суд з позовом до Благодійної організації "Козівська районна лікарняна каса" про стягнення у рахунок погашення податкового боргу коштів на загальну суму 2208,35 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих Благодійну організацію "Козівська районна лікарняна каса" та за рахунок готівки, що належить Благодійній організації "Козівська районна лікарняна каса".

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю, суду пояснив, що відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачував узгоджені суми податкового зобов'язання, внаслідок чого у нього виник податковий борг в розмірі 2208,35 грн. Оскільки відповідач не сплатив в добровільному порядку вищевказаний податковий борг, то просив стягнути його з рахунків у банках, обслуговуючих Благодійну організацію "Козівська районна лікарняна каса" та за рахунок готівки, що належить Благодійній організації "Козівська районна лікарняна каса".

Відповідач в судове засідання повторно не прибув, хоча належним чином повідомлявся про день, час та місце розгляду справи судом. Про причини неприбуття суд не повідомив.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав .

Судом встановлено, що Благодійна організація "Козівська районна лікарняна каса" зареєстрована як юридична особа 06.08.2004 року та перебуває на обліку в Козівській ОМДПІ ГУ Міндоходів в Тернопільській області, як платник податків.

Відповідно до ст. 67 Конституції України та пп.16.1.4. п.16.1. ст. 16 Податкового кодексу України на відповідача покладений обов'язок сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених законодавством.

Як слідує з матеріалів справи, відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачував узгоджені суми податкового зобов'язання, внаслідок чого станом на 11.04.2014 року у нього виникла заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами по податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 2208,35 грн.

Дана сума заборгованості підтверджується розрахунком податкового боргу (а.с.5), податковим повідомленням - рішенням № 0003431501 від 29.10.2012 року (прийняте на підставі акту камеральної перевірки № 125-15/26569795 від 15.10.2012 року), податковим повідомленням - рішенням № 0003421500 від 29.10.2012 року (прийняте на підставі акту камеральної перевірки № 124-15/26569795 від 15.10.2012 року) та податковим повідомленням - рішенням № 000322301 від 27.12.2012 року (прийняте на підставі акту камеральної перевірки № 153/1501/26569795 від 14.12.2012 року).

Доказів оскарження чи скасування у встановленому порядку вищевказаних податкових повідомлень - рішень відповідачем не надано та судом не здобуто. Також відповідачем не надано та судом не здобуто доказів, які б підтверджували самостійну сплату відповідачем визначеної у податкових повідомлень - рішень суми податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств.

Таким чином, податкові зобов'язання є узгодженими у порядку і на умовах, визначених Податковим кодексом України.

Відповідно до п.п. 14.1.156 п. 14 ст. 14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.

Згідно п. 120.1. ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Відповідно до п.57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Несплачене у встановлений строк податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному порядку, визнається згідно п.п 14.1.175 п.14. ст. 14 ПК України сумою грошового зобов'язання, самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження.

Таким чином, заборгованість відповідача перед бюджетами та державними цільовими фондами по податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 2208,35 грн. є податковим боргом.

У зв'язку з несплатою податкового боргу згідно ст. 59 ПК України відповідачу було надіслано податкову вимогу форми «Ю» № 27 від 28.12.2012 року.

Враховуюче те, що з дати надіслання податкової вимоги, відповідачем податковий борг не погашався в повному обсязі, то вищевказана податкова вимога не відкликалася відповідно до ст. 60 ПК України.

Таким чином за відповідачем залишається несплачена сума податкового боргу по податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 2208,35 грн.

Згідно п.п 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 ПК України, органи державної податкової служби мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 95.4 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 10, 11, 94, 160 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Козівської об'єднаної міжрайонної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Тернопільській області до Благодійної організації "Козівська районна лікарняна каса" про стягнення податкового боргу в сумі 2208 грн. 35 коп., - задовольнити повністю.

2. Стягнути з Благодійної організації "Козівська районна лікарняна каса" ( 47661, Тернопільська область, смт. Козова, вул. Зелена, 19, код ЄДРПОУ 26569795) у рахунок погашення податкового боргу кошти на загальну суму 2208 (дві тисячі двісті вісім) гривень 35 коп. з рахунків у банках, обслуговуючих Благодійну організацію "Козівська районна лікарняна каса" та за рахунок готівки, що належить Благодійній організації "Козівська районна лікарняна каса".

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України (оголошення вступної та резолютивної частини постанови), а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 14 квітня 2014 року.

Головуюча суддя Мірінович У.А.

копія вірна

Суддя Мірінович У.А.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.05.2014
Оприлюднено15.05.2014
Номер документу38649944
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —819/763/14-а

Постанова від 12.05.2014

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Мірінович У.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні