Ухвала
від 13.05.2014 по справі 916/1519/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

про відмову у порушенні провадження

у справі про банкрутство

"13" травня 2014 р.Справа №916/1519/14

За заявою боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю „ЄВРОПЛЕЙ" (65005, м. Одеса, вул. Балківська, буд. 120/2, офіс 3; код ЄДРПОУ 33923995)

про порушення справи про банкрутство за скороченою процедурою, передбаченою ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" №4212-У1 від 22.12.2011р.

Суддя Грабован Л.І.

Представники сторін:

від боржника (заявника): Луб В.В.

Суть спору: про визнання банкрутом

Товариство з обмеженою відповідальністю „ЄВРОПЛЕЙ", звернулось до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за скороченою процедурою, передбаченою ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" №4212-У1 від 22.12.2011р.

Ухвалою суду від 28.04.2014р. (т. 1 а.с. 1) заяву Товариства з обмеженою відповідальністю „ЄВРОПЛЕЙ" про порушення провадження у справі по банкрутство прийнято до розгляду; зобов'язано боржника надати: оригінали документів, доданих до заяви; належним чином засвідчені документи, додані до заяви з вказівкою особи, якою здійснено засвідчення; докази проведення роботи ліквідаційною комісії в установленому Цивільним та Господарським кодексами України, Законом України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" порядку у повному обсязі; докази наявності коштів для проведення ліквідаційної процедури; відомості щодо можливості здійснення авансування грошової винагороди арбітражного керуючого згідно ч. 2 ст. 115 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ч. 2 ст. 4 1 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом з врахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ч.ч.1, 2, 4 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. Цей Закон має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом. Провадження у справах про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності регулюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.

Згідно ч.2 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.

Відповідно до ч.3 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі, якщо під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.

Згідно ч. 1 ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Так, комісією з припинення юридичної особи, призначеною у зв'язку з прийняттям товариством рішення про ліквідацію, повинні бути проведені слідуючі заходи:

- проведення заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості шляхом повідомлення відомих боржників та пред'явлення відповідних претензій та позовів;

- закриття рахунків боржника;

- проведення інвентаризації майна боржника;

- у разі початку передбачених чинним законодавством перевірок, забезпечення надання витребуваних документів органам доходів і зборів, ПФУ та Фондам соціального страхування;

- затвердження проміжного ліквідаційного балансу учасниками юридичної особи;

- проведення аналізу платоспроможності товариства (співвідношення активу та пасиву) та прийняття рішення про продовження ліквідаційних заходів (задоволення вимог кредиторів) або звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство.

Зазначені вище норми законодавства вимагають від заявника подати докази здійснення вказаних заходів на момент звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство.

Представником боржника у судовому засіданні від 12.05.2014р. додатково надано: розшифровку показників ліквідаційного фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва ТОВ „Європлей" станом на 31.03.2014р. (т. 1 а.с. 117); ліквідаційний баланс станом на 31.03.2014р. (т. 1 а.с. 120-121); інвентаризаційну відомість від 31.03.2014р. (т.1 а.с. 118-119); довідку про наявність коштів для проведення ліквідаційної процедури (т. 1 а.с. 122); лист вих. №21/03 від 21.03.2014р. (т. 1 а.с. 123); рішення голови ліквідаційної комісії ТОВ „Європлей" від 25.03.2014р. (т. 1 а.с. 124).

Із заяви про порушення справи про банкрутство ТОВ „ЄВРОПЛЕЙ" та доданих до неї документів, та з наданих боржником додаткових документів, вбачається, що відсутні належні докази проведення ліквідаційною комісією заходів досудової добровільної ліквідації, передбаченої законодавством, а саме: докази прийняття рішення про затвердження проміжного ліквідаційного балансу учасниками юридичної особи; докази надання ліквідаційною комісією органам доходів і зборів, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування документів Товариства, у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку, для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхових коштів.

При цьому, суд зазначає, що у балансі станом на 01.03.2014р. (ліквідаційний фінансовий звіт) у пасиві кредиторська заборгованість за товари, роботи та послуги відображена заборгованість в сумі 8 527, 20 грн., тоді як згідно заяви та доданих до неї документів заборгованість перед кредитором складає 480 000 грн., тобто наявний факт невідповідності даних балансу фактичним обставинам.

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.

Згідно ч. 2 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.

Ч. 6 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про: порушення провадження у справі про банкрутство; відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 7 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство, якщо: заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство; вимоги кредитора є повністю забезпеченими майном боржника; вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду; відсутня хоча б одна з підстав, передбачених частиною третьою статті 10 цього Закону; за наявності підстав, передбачених статтею 15 цього Закону.

Приймаючи до уваги те, що боржником (заявником) не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ „Європлей", оскільки не надано доказів дотримання порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України, господарський суд відмовляє ТОВ „Європлей" у порушенні провадження у справі про банкрутство за скороченою процедурою, передбаченою ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Суд звертає увагу заявника на те, що відповідно до норм ч. 3 ст. 22 ГПК України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи, тоді як після відмови у порушенні провадження у справі №916/1028/14 про банкрутство ТОВ „Європлей" ухвалою від 02.04.2014р. без виправлення всіх недоліків та надання доказів, які вказані цією ухвалою суду, заявник повторно звернувся до суду без всіх усунення допущених порушень.

При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ч. 8 ст. 16 Закону про банкрутство відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за наявності підстав, встановлених цим Законом.

До матеріалів справи додано оригінал квитанції №38-1014/1 від 04.03.2014р. про сплату судового збору в сумі 6 090, 00 грн. за подання заяви про порушення справи про банкрутство.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України „Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.

У зв'язку з цим, сума сплаченого ТОВ „Європлей" судового збору квитанцією №38-1014/1 від 04.03.2014р. в сумі становить 6 090, 00 грн. підлягає поверненню заявнику.

Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого на запит суду від 24.04.2014р. у порядку, визначеному п.4.6 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справі про банкрутство, затвердженого Постановою Пленуму Вищого господарського суду від 16.01.2013р. №1, погодженою Міністерством юстиції листом від 15.01.2013р. №13.2-20/120, визначено кандидатуру арбітражного керуючого Тетерич Наталію Вікторівну (Гапіна) (свідоцтво НОМЕР_1 від 01.04.2013р.), про що свідчить довідка щодо кандидатури арбітражного керуючого від 24.04.2014р. (п.4.11 Положення). Однак, заяви від арбітражного керуючого Тетерич Н.В. про участь у справі №916/1519/14 у встановлений ухвалою суду від 28.04.2014р. строк до суду не надійшло.

Приймаючи до уваги те, що господарський суд відмовляє ТОВ „Європлей" у порушенні провадження у справі про банкрутство за скороченою процедурою, передбаченою ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", кандидатура арбітражного керуючого Тетерич Н.В., визначена автоматизованою системою, судом не розглядається.

Керуючись п. 1 ч. 7 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

У Х В А Л И В:

1.Відмовити у порушенні провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „ЄВРОПЛЕЙ" (65005, м. Одеса, вул. Балківська, буд. 120/2, офіс 3; код ЄДРПОУ 33923995).

2.Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю „ЄВРОПЛЕЙ" (65005, м. Одеса, вул. Балківська, буд. 120/2, офіс 3; код ЄДРПОУ 33923995) з державного бюджету суму сплаченого судового збору за квитанцією №38-1014/1 від 04.03.2014р. в сумі 6 090 (шість тисяч дев'яносто) 00 грн.

Оригінал ухвали та оригінал квитанції №38-1014/1 від 04.03.2014р. надіслати боржнику.

Копію ухвали надіслати: до Другого Малиновського ВДВС Одеського МУЮ; відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.

Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Суддя Грабован Л.І.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення13.05.2014
Оприлюднено16.05.2014
Номер документу38666644
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/1519/14

Ухвала від 13.05.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 28.04.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні