Рішення
від 28.04.2014 по справі 602/234/14-ц
ЛАНОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 602/234/14-ц

Провадження № 2/602/114/2014

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"28" квітня 2014 р. Лановецький районний суд Тернопільської області

в складі: головуючого Радосюка А. В.

при секретарі Костюк О. М.

з участю позивача ОСОБА_1, представника позивачів - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ланівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_3 до Бережанської сільської ради Лановецького району Тернопільської області, відділу Держземагенства у Лановецькому районі Тернопільської області, ПП «Геодезія і землевпорядкування» про скасування державного акта на право власності на землю,-

в с т а н о в и в:

До суду звернулися ОСОБА_1, ОСОБА_3 з позовом до Бережанської сільської ради Лановецького району Тернопільської області, відділу Держземагенства у Лановецькому районі Тернопільської області, ПП «Геодезія і землевпорядкування» про скасування державного акта на право власності на землю, мотивуючи свої вимоги тим, що позивачу ОСОБА_1 належить на праві власності земельна ділянка площею 0,22 га для обслуговування житлового будинку і господарських будівель. На початку 2013 року ОСОБА_1 звернувся до Бережанської сільської ради Лановецького району Тернопільської області з проханням зареєструвати два господарські номери на належні йому будинковолодіння, які розташовані на даній земельній ділянці, де йому було запропоновано здійснити поділ вказаної земельної ділянки. В процесі проведення даного поділу відділом Держземагенства у Лановецькому районі йому було відмовлено у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру, оскільки спірна земельна ділянка розташована на інших п'яти земельних ділянках, призначених для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (перетинається з ними), в тому числі і земельних ділянках позивача ОСОБА_3.. Враховуючи те, що при видачі ОСОБА_1 державного акта було допущено дану помилку, яка порушує його право, як власника, вільно володіти та розпоряджатися своєю власністю, а саме внести зміни до Державного земельного кадастру, тому позивачі просять суд визнати недійсним Державний акт на право приватної власності на землю серії ІІ-ТР №019974, виданий Бережанською сільською радою Лановецького району Тернопільської області 22 січня 2001 року на підставі рішення сесії Бережанської сільської ради Лановецького району Тернопільської області від 03 листопада 2000 року та зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №51. Крім того, позивачі просять суд зобов'язати відповідачів здійснити дії в користь ОСОБА_1 щодо виготовлення нової технічної документації на належні йому земельні ділянки.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та представник позивачів ОСОБА_2 уточнили свої позовні вимоги і просили суд визнати недійсним Державний акт на право приватної власності на землю серії ІІ-ТР №019974, виданий Бережанською сільською радою Лановецького району Тернопільської області 22 січня 2001 року на підставі рішення сесії Бережанської сільської ради Лановецького району Тернопільської області від 03 листопада 2000 року та зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №51, пославшись при цьому на обставини, вказані в позовній заяві. Від позовних вимог в частині зобов'язання відповідачів здійснити дії в користь ОСОБА_1 щодо виготовлення нової технічної документації на належні йому земельні ділянки - відмовилися.

Представники відповідачів - Бережанської сільської ради Лановецького району Тернопільської області та відділу Держземагенства у Лановецькому районі Тернопільської області в судове засідання не з'явилися, хоча про день, час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, однак на адресу суду від відповідачів надійшли заяви, в яких вони просять розгляд справи проводити у їх відсутності, позовні вимоги визнають.

Представник відповідача - ПП «Геодезія і землевпорядкування» в судове засідання не з'явився, хоча про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Не повідомив представник відповідача і про причини своєї неявки в судове засідання.

Суд, вислухавши пояснення позивача ОСОБА_1, представника позивачів ОСОБА_2, перевіривши матеріали справи, дослідивши докази по справі, вважає, що уточненні позовні вимоги підлягають до задоволення.

При цьому суд виходив із наступного.

Згідно ч.1 ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Відповідно до ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

ОСОБА_1 є власником земельної ділянки площею 0,82 га, в тому числі 0,22 га для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель та 0,60 га для ведення особистого підсобного господарства, яка розташована на території Бережанської сільської ради Лановецького району Тернопільської області, що стверджується Державним актом на право приватної власності на землю серії ІІ-ТР №019974, виданим 22 січня 2001 року на підставі рішення сесії Бережанської сільської ради від 03 листопада 2000 року та зареєстрованим в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №51 (а.с.21).

ОСОБА_3 є власником земельної ділянки площею 3,02 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, в тому числі земельної ділянки площею 2,58 га (кадастровий номер 6123881200:01:001:0015), земельної ділянки площею 0,28 га (кадастровий номер 6123881200:01:001:0494) та земельної ділянки площею 0,16 га (кадастровий номер 6123881200:01:001:0973), яка розташована на території Бережанської сільської ради Лановецького району Тернопільської області, що стверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку серії ТР №022886, виданим 20 травня 2003 року на підставі розпорядження Лановецької райдержадміністрації від 21 квітня 2003 року №149 (а.с.11).

Відповідно до Рішення № РВ-6100038972014 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру від 10.02.2014 року, державним кадастровим реєстратором Відділу Держземагенства у Лановецькому районі відмовлено ОСОБА_1 у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру в зв'язку з тим, що його земельна ділянка розташована на земельних ділянках, призначених для ведення товарного сільськогосподарського виробництва з кадастровими номерами: 6123881200:01:001:0977; 6123881200:01:001:0974; 6123881200:01:001:0975; 6123881200:01:001:0978; 6123881200:01:001:0976.

Згідно п.1.12 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 4 травня 1999 року №43 (далі - Інструкція), складання державного акта на право власності на земельну ділянку або право постійного користування земельною ділянкою при передачі або наданні земельних ділянок громадянам, підприємствам, установам, організаціям та об'єднанням громадян всіх видів проводиться після перенесення в натуру (на місцевість) меж земельної ділянки та закріплення їх довгостроковими межовими знаками встановленого зразка за затвердженим в установленому порядку проектом відведення цієї ділянки.

Відповідно до п.1.13 Інструкції, складання державного акта на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою при передачі земельної ділянки, що була раніше надана громадянам, підприємствам, установам, організаціям і об'єднанням громадян всіх видів, у постійне користування або при переоформленні правоустановних документів на ці земельні ділянки, проводиться після відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх довгостроковими межовими знаками встановленого зразка за затвердженою в установленому порядку відповідною технічною документацією.

Згідно п.2.1 Інструкції, роботи зі складання державного акта на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою виконуються в такій послідовності: підготовчі роботи; встановлення (відновлення) в натурі (на місцевості) меж земельної ділянки та меж обмежень на використання земельної ділянки; складання кадастрового плану земельної ділянки; заповнення бланка державного акта.

Відповідно до п.2.3 Інструкції, межі земельних ділянок, що передаються або надаються у власність чи користування відновлюються або переносяться в натурі (на місцевість) за наявними планово-картографічними матеріалами. Крайні поворотні точки кожної межі закріплюються довгостроковими межовими знаками встановленого зразка, крім випадків збігу вказаних поворотних точок меж з твердими точками на місцевості.

Згідно п.2.4 Інструкції передбачено, що перенесення в натурі (на місцевість) або відновлення всіх поворотних точок меж земельної ділянки здійснюється геодезичними методами з прив'язкою не менше двох характерних закріплених поворотних точок до пунктів державної геодезичної мережі та до твердих точок на місцевості. Здійснюється кадастрова зйомка земельної ділянки з наступним вирахуванням координат поворотних точок меж (у державній або умовній системі координат) і площі ділянки. За результатами виконаних робіт складається кадастровий план земельної ділянки.

В силу вимог Інструкції, нею не передбачено можливості внесення змін у Державний акт шляхом його виправлення, оскільки це тягне за собою переробку всієї технічної документації.

Згідно ст.152 ЗК України захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: а) визнання прав; б) відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; в) визнання угоди недійсною; г) визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; ґ) відшкодування заподіяних збитків; д) застосування інших, передбачених законом, способів.

В силу вимог ст.ст.152, 153, 155 ЗК України у разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним.

Таким чином, суд приходить до висновку, що в даному випадку має місце порушення прав та інтересів позивачів, які підлягають захисту шляхом визнання недійсним Державного акта на право приватної власності на землю серії ІІ-ТР №019974, виданого Бережанською сільською радою Лановецького району Тернопільської області 22 січня 2001 року на підставі рішення сесії Бережанської сільської ради Лановецького району Тернопільської області від 03 листопада 2000 року та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №51.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 3, 10, 11, 16, 60, 174, 209, 212-215, 292 ЦПК України, ст.ст. 152, 153, 155 ЗК України, Інструкцією про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 4 травня 1999 року №43, суд,-

вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати недійсним Державний акт на право приватної власності на землю серії ІІ-ТР №019974, виданий Бережанською сільською радою Лановецького району Тернопільської області 22 січня 2001 року на підставі рішення сесії Бережанської сільської ради Лановецького району Тернопільської області від 03 листопада 2000 року та зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №51.

Дане рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Тернопільської області через Лановецький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.

Дане рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: А. В. Радосюк

СудЛановецький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення28.04.2014
Оприлюднено19.05.2014
Номер документу38673468
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —602/234/14-ц

Рішення від 28.04.2014

Цивільне

Лановецький районний суд Тернопільської області

Радосюк А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні