Рішення
від 14.05.2014 по справі 910/6902/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/6902/14 14.05.14

За позовом Приватного підприємства «Торгівельно - виробнича фірма «АНІКА»

до Управління освіти Шевченківської районної у мсіті Києві державної адміністрації

про стягнення 81 495,60 грн.

Суддя Трофименко Т.Ю.

Представники:

Від позивача Касьяненко О.В. - директор (наказ №9 від 17.10.2011р.

Від відповідача Кіпчук Ю.В. - по дов. №07/33-74 від 15.01.2014р.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Приватне підприємство «Торгівельно - виробнича фірма «АНІКА» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Управління освіти Шевченківської районної у мсіті Києві державної адміністрації про стягнення 81 495, 60 грн. основного боргу.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на виконання умов договору №73 від 21.06.2013 р. позивач виконав роботи з ремонтування та технічного обслуговування машин загальної призначеності (послуги з виконання заходів по підготовці до опалювального сезону 2013р- 2014р.), код 33.12.1 в закладах освіти Шевченківського району м. Києва, в зв'язку з чим виникла заборгованість у розмірі 81 495,60 грн.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 15.04.2014 р. порушено провадження у справі та призначено її до розгляду на 14.05.2014 р.

В судове засідання представник позивача з'явився, вимоги ухвали суду виконав, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити їх повністю.

Представник відповідача надав пояснення по суті справи, відповідно до яких позовні вимогри взнає повністю.

В судовому засіданні судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України договір - є підставою виникнення цивільних прав та обов'язків. Цивільні права і обов'язки виникають як з передбачених законом договорів, так і з договорів, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.

Договір - це категорія цивільного права, яка визначається як домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. До зобов'язань, що виникають з договорів, застосовуються загальні положення про зобов'язання, якщо інше не випливає із закону або самого договору. Як і будь-який правочин, він є вольовим актом, оскільки виражає спільну волю сторін, що втілюється у договорі. Змістом договору є, власне, ті умови, на яких сторони погоджуються виконувати договір, і вони мають дотримуватися взятих на себе зобов'язань.

21.06.2013 року між Управлінням освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації (надалі вдповідач) та Приватним підприємством «ТВФ Аніка» (надалі позивач) було укладено договір № 73.

Відповідно до якого відповідач доручає, а позивач зобов'язується у червні-вересні 2013 року надати ремонтування та технічне обслуговування машин загальної призначеності (послуги з виконання заходів по підготовці до опалюваного сезону 2013-2014 р.р.), код 33.12.1 (далі - «послуги») в закладах освіти Шевченківського району згідно з Дислокацією (Додаток № 1); перелік, кількість, вартість послуг наведені в калькуляції вартості послуг (Додаток № 2). Додатки є невід'ємною частиною даного Договору.

Згідно п. 1.2. договору відповідач зобов'язується прийняти результат наданих послуг та оплатити його, згідно з умовами договору.

Пунктом 5.1. договору встановлено, що здача-приймання послуг по кожному об'єкту здійснюється уповноваженими представниками сторін та оформлюється актом здачі-приймання наданих послуг.

Відповідач перевіряє правильність акту протягом 10-ти робочих днів з дня його отримання та підписує, виходячи з реально наданих послуг, або відмовляє в підписання акту та дає письмову обгрунтовану відповідь про причину відмови. При наявності недоліків у наданих послугах сторонами складається дефектний акт.

Позивач своєчасно та належним чином надало передбачені договором та додатками до нього послуги послуги з виконання заходів по підготовці до опалюваного сезону 2013-2014 р.р, що підтверджується актом № 73-08-1 приймання виконаних будівельних робіт на суму 81 495, 60 грн., який підписаний та скріплений печатками обох сторін, а отже має юридичну силу згідно п. 5.1. договору, оскільки відсутні вмотивовані відмови Відповідача від підписання акта.

Відповідно до п. 4.2. договору розрахунки за надані послуги здійснюються на поточний розрахунковий рахунок виконавця до 10-го числа місяця наступного за звітним на підставі акту здачі-приймання наданих послуг.

Оплата здійснюється шляхом безготівкового перерахування грошових коштів на поточний рахунок виконавця.

Відповідач не виконав взятих на себе зобов'язань за договором, оплату за наданні послуги не здійснив, внаслідок чого, на підставі акту приймання виконаних будівельних робіт № 73-08-1 та довідки про вартість виконаних будівельних робіт, заборгованість відповідача перед позивачем складає 81 495,60 грн.

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є, зокрема, договори та інші правочини.

Відповідно до частини 1 статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Дослідивши зміст укладеного договору, суд дійшов до висновку, що даний правочин за своєю правовою природою є договором надання послуг.

Відповідно до статті 903 ЦК України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Як встановлено судом, позивачем було надано послуги по підготовці до опалюваного сезону 2013-2014 р.р, що підтверджується актом № 73-08-1 приймання виконаних будівельних робіт на суму 81 495, 60 грн., який підписаний та скріплений печатками сторін.

Судом встановлено, що замовник в порушення умов договору та норм чинного законодавства не виконав взяті на себе зобов'язання по оплаті наданих послуг, у зв'язку з чим в останнього виникла заборгованість перед позивачем за надані послуги у розмірі 81 495,00 грн.

Доводи відповідача щодо відсутності коштів на оплату наданих послуг, не приймаються судом до уваги з огляду на наступне.

Згідно з частиною першої статті 96 Цивільного кодексу України юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями, а статтями 525, 526 даного Кодексу і статтею 193 Господарського кодексу України встановлено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Відсутність бюджетного фінансування не може бути підставою для звільнення замовника від обов'язку оплати відповідних послуг, оскільки в разі відсутності коштів для оплати замовник був вправі призупинити виконання умов договору з моменту виявлення відсутності коштів для оплати робіт, а не приймати їх результати.

Відповідно до частини 2 статті 193 Господарського кодексу України кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до частини 1 статті 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно з частиною 1 статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Статтею 34 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

З урахуванням викладеного позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до статті 44 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно статті 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. 44, ст. 49, ст.ст. 82, 82-1, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації (04119, м. Київ, вул.. Зоологічна, 6-А. код ЄДРПОУ 37470086) на користь Приватного підприємства «Торгівельно - виробнича фірма «Аніка» (04070, м. Київ, вул.. Волоська, 43, код ЄДРПОУ 24590681) 81 495 грн. 60 коп. основного боргу, 1 827 грн. 00 коп. судового збору.

Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Відповідно до частини 5 статті 85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Київського апеляційного господарського суду шляхом подання, протягом 10 днів з дня складання повного рішення, апеляційної скарги через Господарський суд міста Києва.

Повне рішення складено 15.05.2014 р.

Суддя Трофименко Т.Ю.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.05.2014
Оприлюднено16.05.2014
Номер документу38697995
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/6902/14

Рішення від 14.05.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні