Постанова
від 24.04.2014 по справі 804/3930/14
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 квітня 2014 р. справа № 804/3930/14 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В.В., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Приватного підприємства «Егєр» про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна,-

в с т а н о в и в:

егєр20 березня 2014 р. Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області на виконання своїх владних повноважень звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить надати дозвіл на погашення податкового боргу Приватного підприємства «Егєр» за рахунок майна в сумі 35 655 грн. 48 коп.

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що за відповідачем обліковується заборгованість перед бюджетом у розмірі 35 655 грн. 48 коп., проте, здійснені податковим органом заходи щодо стягнення податкового боргу не призвели до його погашення, що у відповідності до ст. 95 Податкового кодексу України є підставою для звернення до суду про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі (а.с. 2-3).

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24.03.2014 р. за даним позовом відкрито провадження у адміністративній справі, та призначено її до судового розгляду на 24.04.2014 р. (а.с. 1).

В судове засідання 24.04.2014 року сторони, повідомлені належним чином про дату, час та місце судового розгляду, не з'явились.

Позивач надав заяву про підтримання позовних вимог, та розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження (а.с. 30).

Відповідач про причини своєї неявки суд не повідомив, заперечень на позовну заяву не надав, з клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався.

За викладених обставин, у відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справу розглянуто в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

Приватне підприємство «Егєр» перебуває на податковому обліку в Нікопольській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області.

Матеріалами справи підтверджено, що постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду у справі № 804/11146/13-а від 05.09.2013 р. задоволено позовні вимоги Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області та стягнуто з рахунків Приватного підприємства «Егєр» в обслуговуючих платника податків банках кошти у сумі 35 717 грн. 43 коп.(а.с. 16-17).

Судом виданий виконавчий лист по адміністративній справі № 804/1146/13-а (а.с. 18).

На виконання вказаної постанови, з розрахункового рахунку Приватного підприємства «Егєр» стягнуто 61 грн. 95 коп., а отже, залишок нестягнутої суми становить 35 655 грн. 48 коп.

З метою стягнення податкового боргу, Нікопольською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до обслуговуючих банків були направлені інкасові доручення № 6 від 15.01.2014 р. на суму 11 802 грн. 72 коп. (податок на додану вартість), та № 49 від 13.02.2014 р. на суму 23 852 грн. 76 коп. (орендна плата за землю), проте, зазначені доручення були повернуті податковому органу без виконання у зв'язку з відсутністю коштів на рахунку Приватного підприємства «Егєр» (а.с. 13, 14).

14.02.2013 р. Нікопольською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області складено акт опису майна № 2, на яке поширюється право податкової застави (а.с. 19). Податкова застава зареєстрована у Державному реєстрі обтяжень прав на нерухоме майно за № 1002401, термін дії податкової застави до 30.10.2017 року (а.с. 19-21).

Главою 9 Податкового кодексу України визначено порядок та черговість дій податкового органу щодо вживання заходів погашення податкового боргу платника податків. Так, зверненню податкового органу з позовом про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, передує звернення з позовом про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків та за рахунок готівки. Лише в разі недостатності таких коштів, податковий орган може звертатися з позовними вимогами про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Пунктом 88.1 статті 88 Податкового кодексу України передбачено, що з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

У відповідності до пункту 89.1 статті 89 Податкового кодексу України, право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, з дня виникнення податкового боргу.

Відповідно до п. 89.3 ст. 89 ПК України, майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.

Згідно статті 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення контролюючого органу підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою контролюючого органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Судом встановлено, що контролюючим органом проведено всі необхідні заходи по стягненню податкового боргу, що передують зверненню до суду за наданням дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна: отримано рішення суду про стягнення з відповідача грошових коштів; на розрахункові рахунки боржника виставлялися інкасові доручення, які повернуті установами банку без виконання з підстав відсутності коштів; виставлено податкову вимогу; складено акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави.

Однак, ці заходи не призвели до погашення податкового боргу.

За викладених обставин, суд вважає, що податковим органом дотримано вимоги статті 95 Податкового кодексу України, а тому наявні підстави для надання позивачу дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.

Керуючись ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області - задовольнити.

Надати Нікопольській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу Приватного підприємства «Егєр» (код ЄДРПОУ 34959289) у розмірі 35 655 грн. 48 коп. (тридцять п'ять тисяч шістсот п'ятдесят п'ять гривень сорок вісім копійок) за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя В.В. Чорна

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.04.2014
Оприлюднено20.05.2014
Номер документу38712554
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/3930/14

Ухвала від 24.03.2014

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Чорна Валерія Вікторовна

Постанова від 24.04.2014

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Чорна Валерія Вікторовна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні