ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2014 р. справа № 804/2340/14 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В.В., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче підприємство «Укрбудстальконструкція» про стягнення коштів з розрахункових рахунків у банках в рахунок погашення податкового боргу,-
в с т а н о в и в:
08 лютого 2014 р. Горлівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області на виконання своїх владних повноважень звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробниче підприємство «Укрбудстальконструкція» (далі - ТОВ «ВП «Укрбудстальконструкція»), на користь держави в рахунок погашення податкового боргу по авансовим внескам з податку на прибуток приватних підприємств кошти в сумі 59 593 грн. 48 коп. (а.с.2-3).
В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що за ТОВ «Виробниче підприємство «Укрбудстальконструкція» рахується податковий борг по авансовим внескам з податку на прибуток на вказану суму, який виник внаслідок несплати самостійно задекларованих зобов'язань по декларації № 9086915283 від 07.02.2013 р. за період з 30.09.2013 р. по 30.12.2013 р. на суму 58 648 грн., а також внаслідок несплати узгоджених зобов'язань в сумі 806 грн. 76 коп., нарахованих згідно податкового повідомлення-рішення № 0006291500 від 12.12.2013 р., та пені в сумі 138 грн. 72 коп., нарахованої на підставі ст. 129 Податкового кодексу України. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом (а.с. 2-3).
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.02.2014 р. за даним позовом відкрито провадження у адміністративній справі, та призначено її до судового розгляду.
В судове засідання 24.04.2014 року сторони, повідомлені належним чином про дату, час та місце судового розгляду, не з'явились (а.с. 61-62). Позивач подав клопотання про підтримання позовних вимог, та розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження (а.с. 63). Відповідач про причини своєї неявки суд не повідомив, заперечень проти позову не надав, з клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався.
За викладених обставин, у відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справу розглянуто без участі сторін в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробниче підприємство «Укрбудстальконструкці» перебуває на податковому обліку у Горлівській ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області, та є платником податку на прибуток.
Згідно із ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законами.
Підпунктами 16.1.3, 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України встановлено обов'язок платників податків подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, а також сплачувати податки та збори у строк та в розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами з питань митної справи.
Статтею 36 Податкового кодексу України визначено поняття податкового обов'язку, зокрема, це обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Згідно п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Підпунктом 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України передбачено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Згідно ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання, яку визначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, визначені цим Кодексом.
Пунктом 152.1 ст. 152 Податкового кодексу України передбачено, що податок на прибуток нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною п. 151.1 ст. 151 цього Кодексу, від податкової бази, визначеної згідно зі ст. 149 цього Кодексу.
Пунктом 152.9 ст. 152 Податкового кодексу України передбачені наступні податкові періоди для нарахування та сплати податку на прибуток: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Відповідно до п. 57.1 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до абз. 4 п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
Узагальнюючою податковою консультацією щодо особливостей подання декларацій з податку на прибуток та сплати податку у 2013 році, затвердженою наказом ДПС України від 21.12.2012 р. № 1171, розраховані граничні терміни сплати авансових внесків, зокрема, до 30 числа поточного місяця.
Згідно податкової декларації ТОВ «Виробниче підприємство «Укрбудстальконструкція» з податку на прибуток за 2013 рік, доходи, що враховуються при визначенні об'єкту оподаткування підприємства (рядок 01) складають 55 022 217 грн., податок на прибуток за звітний податковий період (рядок 14) складає 175 943 грн. 00 коп. У рядку 34 декларації підприємством самостійно визначено розмір авансових внесків з податку на прибуток, що підлягатиме сплаті щомісячно у березні -грудні 2013 року, та січні - лютому 2014 року, у розмірі 14 662 грн. 00 коп. за кожен місяць (175 943 грн. 00 коп./12 міс.) (а.с. 49).
У визначені законом строки ТОВ «Виробниче підприємство «Укрбудстальконструкція» не сплатило авансові внески з податку на прибуток за період з 30.09.2013 р. по 30.12.2013 р. в сумі 58 678 грн. 00 коп. (а.с. 24).
За несвоєчасну сплату відповідачем узгоджених податкових зобов'язань з авансових внесків по податку на прибуток, на підставі висновків акту невиїзної документальної перевірки, податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення № 00062915000 від 12.12.2013 р., яким підприємству донараховано штрафні санкції в сумі 806 грн. 76 коп. (а.с. 24).
Крім того, у відповідності до вимог п.п. 129.1.1 п. 129.1, п.п. 129.1.2 п.129.1 ст. 129 Податкового кодексу України, підприємству додатково нараховано пеню в сумі 138 грн. 72 коп. за несвоєчасну сплату узгоджених грошових зобов'язань по податку на прибуток.
Згідно із пп. 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Отже, станом на час розгляду справи судом, відповідач має непогашений податковий борг по авансовим внескам з податку на прибуток розмірі 59 593 грн. 48 коп.
Наявність податкового боргу відповідача по авансовим внескам з податку на прибуток на вказану суму підтверджується довідкою Горлівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Донецькій області про стан розрахунків з бюджетом (а.с. 23), розрахунком суми податкового боргу (а.с. 24), а також зворотнім боком облікової картки платника податку на прибуток (а.с. 25-39).
Відповідно до п. 59.1 ст.59 Податкового кодексу України, у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 59.3 ст.59 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Згідно п.п. 95.1-95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
17.06.2013 р., відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, податковим органом винесено податкову вимогу № 169-16 по податку на прибуток на суму 18 996 грн. 70 коп. (а.с. 17), яку 18.06.2013 р. вручено директору ТОВ «Виробниче підприємство «Укрбудстальконструкція», що підтверджується підписом у відповідній графі вимоги (а.с. 17).
Не зважаючи на вжиті заходи, податковий борг відповідачем сплачений не був.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
З огляду на сукупність викладених обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, та наявність підстав для задоволення адміністративного позову в повному обсязі.
Керуючись ч. 6 ст. 128, ст. ст. 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області - задовольнити.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче підприємство «Укрбудстальконструкція» (код ЄДРПОУ 35863451) у банках, обслуговуючих платника податків, на користь державного бюджету в рахунок погашення податкового боргу по авансовим внескам з податку на прибуток приватних підприємств кошти в сумі 59 593 грн. 48 коп. (п'ятдесят дев'ять тисяч п'ятсот дев'яносто три гривні сорок вісім копійок).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.В. Чорна
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2014 |
Оприлюднено | 20.05.2014 |
Номер документу | 38712570 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Чорна Валерія Вікторовна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Чорна Валерія Вікторовна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні