cpg1251
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2014 р. Справа № 804/15772/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Рищенко А. Ю., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Приват» про стягнення податкового боргу у сумі 2792, 00 грн., -
ВСТАНОВИВ :
22 листопада 2013 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулась Лівобережна об'єднана державна податкова інспекція м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Приват» про стягнення податкового боргу у сумі 2792,00 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що станом на дату подання адміністративного позову відповідач має податковий борг з податку на додану вартість в загальній сумі 2792,00 грн. За результатами перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість відповідача, податковим органом було встановлено порушення строків сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на додану вартість: згідно декларації з податку на додану вартість за квітень 2013 року від 20.05.2013 р. № 1300010405 самостійно визначена сума податкового зобов'язання - 807,00 грн., за травень 2013 року від 18.06.2013 р. № 9035836381 самостійно визначена сума податкового зобов'язання - 1122,00 грн., за червень 2013 року від 12.07.2013 р. № 9041588822 самостійно визначена сума податкового зобов'язання - 863,00 грн.
Просить суд: стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Товариства з обмеженою відповідальністю «Приват» (ідентифікаційний код юридичної особи - 32793937) на користь Державного бюджету України кошти в рахунок погашення податкового боргу у розмірі - 2792,00 грн. (дві тисячі сімсот дев'яносто дві гривні 00 коп.).
У судове засідання сторони не з'явились, належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду справи.
З адреси відповідача, зазначеної у відповідності до позовної заяви та копії Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців повернулись конверти із поштовим вкладенням.
Згідно ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Тому, з урахуванням вимог ч. 6 ст. 128 КАС України суд ухвалив рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Суд, вивчивши наявні у справі докази, оцінивши обставини справи у їх сукупності, вважає необхідним задовольнити даний адміністративний позов повністю з наступних підстав.
Згідно даних копії Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, 29.12.2003 року було проведено державну реєстрацію юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Приват» (ідентифікаційний код юридичної особи - 32793937), реєстраційна справа знаходиться в реєстраційній службі Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно пп. 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є, зокрема, органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Частиною 1 п. 61.1 ст. 61 Податкового кодексу України передбачено, що податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно ст. 36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента.
Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Відповідно до пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію.
Підпунктом 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Відповідно до п. 57.1. ст. 57 Податкового Кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Аналіз матеріалів справи показує, що позивачем була проведена перевірка даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Приват» щодо своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету. Надано відповідні довідки.
Заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю «Приват» виникла на підставі наступного.
ТОВ «Приват» до Лівобережної МДПІ м. Дніпропетровська наступні декларації з податку на додану вартість:
- за квітень 2013 року від 20.05.2013 р. № 1300010405, самостійно визначена сума податкового зобов'язання - 807,00 грн.
- за травень 2013 року від 18.06.2013 р. № 9035836381, самостійно визначена сума податкового зобов'язання - 1122,00 грн.,
- за червень 2013 року від 12.07.2013 р. № 9041588822, самостійно визначена сума податкового зобов'язання - 863,00 грн.
Оскільки у встановлений законодавством строк підприємством ТОВ «Приват» вищевказані суми не сплачені, узгоджені суми податкового зобов'язання стали податковим боргом платника податків.
Таким чином, станом на момент судового розгляду справи за відповідачем рахується податковий борг з податку на додану вартість у загальному розмірі - 2792,00 грн.
Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
У відповідності до вимог п. 87.9 ст. 87 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.
Вимогами пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Суд, приймаючи до уваги вищевикладене та, враховуючи, що на час розгляду справи податковий борг відповідачем не сплачено в добровільному порядку, відповідних доказів не надано суду, дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, тому підлягають задоволенню повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Приват» про стягнення податкового боргу у сумі 2792,00 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «Приват» (ідентифікаційний код юридичної особи - 32793937) на користь Державного бюджету України кошти в рахунок погашення податкового боргу у розмірі - 2792,00 грн. (дві тисячі сімсот дев'яносто дві гривні 00 коп.).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення виготовлення постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкт владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови.
Суддя А.Ю. Рищенко
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2014 |
Оприлюднено | 22.05.2014 |
Номер документу | 38724483 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні