Ухвала
від 25.04.2014 по справі 218/381/14-ц
АМВРОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 218/381/14-ц

№ провадження 6/218/37/14

УХВАЛА СУДУ

Іменем України

"25" квітня 2014 р. Амвросіївський районний суд Донецької області

в складі головуючого судді Радченко Е.А.

при секретарі Лазебник С.В.

за участю представника ВДВС Моргуна Д.С.

розглянувши подання Відділу державної виконавчої служби Амвросіївського районного управління юстиції про тимчасове обмеження у праві виїзду боржника за кордон,

В С Т А Н О В И В :

22.04.2014 року Відділ державної виконавчої служби Амвросіївського районного управління юстиції звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження виїзду громадянина України за кордон. Подання мотивовано тим, що на виконанні в ВДВС знаходяться виконавчі листи, видані Донецьким окружним адміністративним судом про стягнення з ПАТ «Амвросіївський комбікормовий завод» на користь ОСОБА_2 боргу в розмірі 10222 грн. 09 коп. Боржник добровільно суму боргу не сплачує. Тому ВДВС просить встановити тимчасове обмеження у праві виїзду керівника боржника - ОСОБА_3 за кордон.

Головний державний виконавець ВДВС Амвросіївського районного управління юстиції Моргун Д.С. підтримав подання.

Вивчивши матеріали справи, суд встановив наступне.

На підставі рішення Амвросіївського районного суду від 14.03.2014 року № 218/381/14-ц видано виконавчий лист про стягнення з ПАТ «Амвросіївський комбікормовий завод» на користь ОСОБА_2 заборгованості із заробітної плати та середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати на загальну суму 10222 грн. 09 коп.

31.03.2014 року за даним виконавчим листом відкрито виконавче провадження та боржнику надано строк до 07.04.2014 року для добровільного виконання рішення суду.

З пояснень державного виконавця вбачається, що боржник рішення суду не виконує, тому державний виконавець звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду керівника боржника за кордон.

При виішенні подання враховано наступне.

Відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Згідно ст. 13 Загальної декларації прав людини кожна людина має право вільно пересуватися й обирати собі місце проживання в межах любої держави. Кожна людина має право залишати будь-яку країну, включаючи свою власну, і повертатися у свою країну. Згідно зі ст. 2 Протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, який гарантує деякі права і свободи, не передбачені в Конвенції та у Першому протоколі до неї, кожен є вільним залишати будь-яку країну, включно зі своєю власною. На здійснення цих прав не може бути встановлено жодних обмежень, крім тих, що передбачені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної чи громадської безпеки, для підтримання публічного порядку, запобігання злочину, для захисту здоров'я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб. Також в ст. 12 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права передбачено, що кожна людина має право покидати будь-яку країну, включаючи свою власну. Згадані вище права не можуть бути об'єктом ніяких обмежень, крім тих, які передбачено законом, які є необхідними для охорони державної безпеки, громадського порядку, здоров'я чи моральності населення або прав і свобод інших і є сумісними з іншими правами, визначеними в цьому Пакті.

Законодавством України зазначені правовідносини регулюються ст. 313 ЦПК України, відповідно до якої фізична особа має право на свободу пересування. Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Фізична особа може бути обмежена у здійсненні права на пересування лише у випадках, встановлених законом. Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України, порядок вирішення спорів у цій сфері регулюється Законом України «Про порядок виїзду з України та в`їзду в України громадян України. Положеннями ст. 6 цього Закону встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта, або громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у таких випадках: - якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України (п. 2); - якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань (п. 5); якщо щодо нього подано цивільний позов до суду - до закінчення провадження у справі (п. 8).

Пунктом 18 частини 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено право державного виконавця у процесі здійснення виконавчого провадження у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням. Реалізація цих прав здійснюється шляхом звернення до суду в порядку ст. 377-1 ЦПК з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України. «Інструкцією з організації примусового виконання рішень», затвердженою наказом Міністерства Юстиції від 02.04.2012 року № 512/5, встановлений порядок звернення державного виконавця з поданням до суду щодо обмеження у праві виїзду за межі України у разі не виконання боржником своїх зобов'язань. Відповідно до 11.1.1. Інструкції подання повинно містити: а) найменування суду, до якого направляється подання; б) реквізити виконавчого документа, який перебуває на виконанні; в) реквізити виконавчого провадження; г) прізвище, ім'я та по батькові особи (боржника), дату народження (число, місяць, рік); ґ) підтвердження факту ухилення боржника від виконання своїх зобов'язань.

В поданні державного виконавця не зазначено, в чому полягає та чим підтверджується ухилення керівника боржника від виконання зобов'язань, а в матеріалах справи відсутні будь-які відомості, які б свідчили про ухилення керівника боржника від виконання зобов'язань. Разом з тим, така ознака, як ухилення боржника від виконання судового рішення є обов'язковою для вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України. Відповідно до положення ч. 2 ст. 10 ЦПК України наявність умислу та обставини, які є предметом посилання суб'єкта подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України як на підставу його вимог, підлягають доведенню. Оскільки подання розглядається судом негайно, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб, за участю державного виконавця, то саме на останнього покладається тягар доказування.

Сам факт невиконання боржником самостійно зобов'язань протягом строку, вказаного державним виконавцем в постанові про відкриття виконавчого провадження, не може свідчити про ухилення боржника від виконання покладених на нього рішенням обов'язків. Поняття «ухилення від виконання зобов'язань, покладених на боржника рішенням» варто розуміти як будь-які свідомі діяння (дії або бездіяльність) боржника, спрямовані на невиконання відповідного обов'язку у виконавчому провадженні, коли виконати цей обов'язок у нього є всі реальні можливості (наприклад, наявність майна, грошових коштів тощо) і цьому не заважають будь-які незалежні від нього об'єктивні обставини (непереборної сили, події тощо).

До подання не додано доказів на підтвердження факту ухилення боржника від виконання своїх боргових зобов'язань, як відсутні і відомості про обізнаність керівника боржника щодо наявності відкритого виконавчого провадження та строків його добровільного виконання. До подання державним виконавцем було додано лише копія постанови про відкриття виконавчого провадження та копія виконавчого листа; копії постанов про арешт коштів боржника та копії запитів державного виконавця про надання інформації щодо наявності у боржника транспортних засобів, сільськогосподарської техніки і земельних ділянок, які не підтверджують факт ухилення керівника боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішеннями суду, не свідчать про свідоме не виконання боржником зобов'язань

На підставі викладенного, керуючись ст. 33 Конституції України, ст. 13 Загальної декларації прав людини, ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України», ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження», ст.ст. 10, 313, 377-1 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

В задоволенні подання Відділу державної виконавчої служби Амвросіївського районного управління юстиції про тимчасове обмеження у праві виїзду керівника ПАТ «Амвросіївський комбікормовий завод», громадянмина України ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 за кордон - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Амвросіївський районний суд протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.

СуддяЕ.А. Радченко

СудАмвросіївський районний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення25.04.2014
Оприлюднено21.05.2014
Номер документу38725772
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —218/381/14-ц

Ухвала від 25.04.2014

Цивільне

Амвросіївський районний суд Донецької області

Радченко Е. А.

Рішення від 14.03.2014

Цивільне

Амвросіївський районний суд Донецької області

Радченко Е. А.

Ухвала від 25.02.2014

Цивільне

Амвросіївський районний суд Донецької області

Радченко Е. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні