ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2014 року справа № 823/855/14
14 год. 15 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Руденко А.В.,
при секретарі - Чемерин І.В.,
за участю:
прокурора - Кучера М.А. (за наказом),
представника позивача - Новак О.І. (за довіреністю),
розглянувши у письмовому провадженні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом виконувача обов'язків прокурора міста Черкаси в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до приватного акціонерного товариства «Технополіс» про стягнення коштів на суму 17000 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Виконувач обов'язків прокурора міста Черкаси в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом до приватного акціонерного товариства «Технополіс», в якому просить стягнути заборгованість за несплачені штрафні санкції, накладені постановою від 16.10.2013р. № 2537-ЦД-4-Е на суму 17000 грн.
В позовній заяві зазначає, що у зв'язку з порушенням ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", а саме: нерозміщення регулярної річної інформації за 2012 рік на веб-сайті загальнодоступної інформаційної бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів за адресою: www.stockmarket.gov.ua . Стосовно відповідача складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 02.10.2013р. № 2609-ЦД-4-Е та винесено постанову від 16.10.2013р. № 2537-ЦД-4-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17000 грн. На момент звернення до суду сума штрафу в розмірі 17000 грн. відповідачем не сплачена та згадана постанова про накладення штрафу не оскаржена, у зв'язку з чим прокурор просить стягнути штраф у судовому порядку.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали та просили адміністративний позов задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання не з'явився, письмових заперечень проти адміністративного позову не надав, хоча належним чином повідомлений про час та дату судового розгляду, що підтверджується реєстром на відправлення простої кореспонденції Черкаського окружного адміністративного суду від 08.04.2014р.
Оскільки відповідач повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду, суд відповідно до ч. ч. 4, 6 ст. 128 КАС України розглядає справу у відсутність відповідача та у порядку письмового провадження.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив.
16.05.2013 року Центральним територіальним департаментом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку проведено перевірки, якою встановлено порушення відповідачем вимог ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та п. 1 глави 7 розділу V "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", а саме: нерозміщення регулярної річної інформації за 2012 рік на веб-сайті загальнодоступної інформаційної бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів за адресою: www.stockmarket.gov.ua. Термін розміщення регулярної річної інформації за 2012 рік до 30.04.2013р.
Про порушення вимог п. 10 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в України" стосовно відповідача складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 02.10.2013р. № 2609-ЦД-4-Е та винесено постанову від 16.10.2013р. № 2537-ЦД-4-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якою на підставі статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" застосовано штраф в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн.
Відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку регулює Закон України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006, № 3480-IV ( далі - Закон № 3480-IV).
Згідно з ч. 1 ст. 40 Закону № 3480-IV регулярною інформацією про емітента є річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Ч. 4 ст. 40 Закону № 3480-IV визначено, що річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті.
Відповідно до п. 10. ст. 8 "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 № 448/96-ВР (далі - Закон №448/96-ВР) Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Згідно з п. 1 розділу ХІV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012р. № 1470 розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери виноситься уповноваженою особою за наслідками розгляду справи про правопорушення одночасно з прийнятим рішенням у разі, якщо на момент розгляду справи порушення не усунуто.
Згідно п. 14 ст. 8 Закону №448/96-ВР Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно п. 8 ст. 11 Закону України Закон №448/96-ВР Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Беручи до уваги, що відповідачем не надано у судове засідання доказів, які спростовують факт порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів, суд приходить до висновку про правомірність винесення постанови від 16.10.2013р. № 2537-ЦД-4-Е про застосування штрафних санкцій на загальну суму 17000 грн. Вказана постанова була направлена на адресу відповідача, що підтверджується наявною у справі копією реєстру № 768 рекомендованих відправлень та квитанції №7899 від 18.10.2013р.
Відповідно до абз. 16 статті 11 Закон №448/96-ВР рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.
Згідно пп. 2, 3 розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 227 штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету.
Докази оскарження вказаної постанови чи сплати штрафних санкцій у добровільному порядку відповідачем не надані.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку, що з відповідача повинна бути стягнута заборгованість по фінансовим санкціям в розмірі 17000 грн. 00 коп.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 86, 159, 162, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного акціонерного товариства «Технополіс» (18005, Черкаська обл., м. Черкаси, Придніпровський р-н, бульв. Шевченка, буд. 293, ідентифікаційний код 22803567) на користь Державного бюджету України через Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (03680, м. Київ, вул. Горького, 51, ідентифікаційний код 38039715) заборгованість за штрафними санкціями у сумі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя А.В. Руденко
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2014 |
Оприлюднено | 21.05.2014 |
Номер документу | 38727643 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
А.В. Руденко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні