Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 квітня 2014 р. Справа №805/3651/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Постановлена у нарадчій кімнаті
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Маслоід О.С.,
при секретарі судового засідання Вітязь Х.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька
до Державного підприємства «Державний орган сертифікації продукції, систем
управління якістю і довкіллям «ДОНСЕРТ» (м. Донецьк)
про стягнення заборгованості, -
за участю представників сторін:
від позивача - Тарасова О.В.,
від відповідача - Федоров В.А.
В С Т А Н О В И В :
Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька (надалі - позивач) звернулося до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Державного підприємства «Державний орган сертифікації продукції, систем управління якістю і довкіллям «ДОНСЕРТ» (надалі - відповідач) про стягнення простроченої заборгованості по відшкодуванню витрат на фінансування різниці між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України «Про наукову та науково - технічну діяльність», і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів на загальну суму 9456,16 грн. за період з вересня 2012 року по лютий 2014 року.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги наступним. Позивач зазначає, що різниця між сумою пенсії, призначеної за Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (надалі - Закон), та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів. Вказує, що на адресу відповідача були спрямовані повідомлення про суму витрат пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно з Законом і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів у загальному розмірі 9 456,16 грн., проте відповідачем вказана сума не сплачена.
Відповідач адміністративний позов визнав повністю, про що надав суду відповідну заяву.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.
Відповідач - Державне підприємство «Державний орган сертифікації продукції, систем управління якістю і довкіллям «ДОНСЕРТ», зареєстроване у якості юридичної особи та присвоєно код ЄДРПОУ20347316.
За період з вересня 2012 року по лютий 2014 року за відповідачем утворилась заборгованість з відшкодування різниці між сумою пенсій, призначених науковим працівникам та сумою пенсій обчисленої відповідно до інших законодавчих актів у розмірі 9 456,16 грн.
Сума заборгованості підтверджується розрахунком суми заборгованості, повідомленнями про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, карткою особового рахунку, документами, на підставі яких призначені пенсії, доказами виплати пенсій.
На адресу відповідача позивачем були спрямовані повідомлення про суму витрат пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно з Законом України «Про наукову і науково - технічну діяльність» і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів у загальному розмірі 9 456,16 грн.
Визначені позивачем у повідомленнях суми витрат, що підлягають відшкодуванню, не були перераховані відповідачем у встановлений законом термін.
Відповідно до заяви на призначення пенсії, ОСОБА_3 отримує пенсію за віком, що визнається сторонами та підтверджується відповідними розпорядженнями про призначення пенсій.
Стосовно наявності правових підстав для стягнення в судовому порядку з відповідача суми заборгованості з відшкодування витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, суд зазначає наступне.
Закон України «Про наукову та науково-технічну діяльність» (надалі - Закон) визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку науково-технічної сфери, створює умови для наукової і науково-технічної діяльності, забезпечення потреб суспільства і держави у технологічному розвитку. Метою цього Закону є врегулювання відносин, пов'язаних з науковою і науково-технічною діяльністю та створення умов для підвищення ефективності наукових досліджень і використання їх результатів для забезпечення розвитку усіх сфер суспільного життя.
Згідно зі ст.. 24 Закону держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
Ст. 24 Закону передбачені певні види пенсій, зокрема:
- пенсія науковим працівникам;
- пенсія по інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання, а також унаслідок каліцтва чи захворювання у зв'язку з Чорнобильською катастрофою науковому (науково-педагогічному) працівнику;
- пенсія в разі втрати годувальника, яка виплачується членам сім'ї померлого наукового (науково - педагогічного) працівника.
Відповідно до ч. 9 ст. 24 Закону різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом, та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи (далі - різниця у розмірі пенсії) встановлений Порядком, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24 березня 2004 року (надалі Порядок).
Згідно п.2 Порядку за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
З аналізу вищенаведених норм вбачається наступне. Підставою для здійснення фінансування різниці між сумою пенсії, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, є призначення пенсії особі саме за цим Законом.
Ч. 3, 4 ст. 112 КАС України передбачено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, враховуючи встановлені судом обставини, суд дійшов висновку про те, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує чиїх-небудь прав, свобод або інтересів, що є підставою для прийняття судом визнання позову та можливості прийняття постанови про задоволення заявлених позивачем вимог.
З урахуванням викладеного, наявні підстави для задоволення заявлених вимог про стягнення заборгованості суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших нормативно - правових актів у розмірі пенсій, що підлягають сплаті Пенсійному фонду у розмірі 9 456,16 грн..
З огляду на вищевикладене та керуючись Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність», Порядком фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24 березня 2004 року, ст.ст. 2, 72, 160, 163, 185, 186, 254, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Державний орган сертифікації продукції, систем управління якістю і довкіллям «ДОНСЕРТ» (м. Донецьк) суму простроченої заборгованості по відшкодуванню витрат на фінансування різниці між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України «Про наукову та науково - технічну діяльність», і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів на загальну суму 9 456,16 грн. за період з вересня 2012 року по лютий 2014 року.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені у судовому засіданні 29.04.2014 року в присутності представників сторін.
Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 12 травня 2014 року.
Суддя Маслоід О.С.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2014 |
Оприлюднено | 21.05.2014 |
Номер документу | 38741110 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Маслоід О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні