Постанова
від 26.03.2014 по справі 804/3038/14
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 березня 2014 р. Справа № 804/3038/14

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Потолової Г.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кривбасметкомплект» про стягнення податкового боргу з орендної плати за землю,

ВСТАНОВИВ:

Криворізька північна ОДПІ звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з ТОВ «Кривбасметкомплект» податкового боргу з орендної плати за землю у сумі 10' 978грн.56коп.

Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження (а.с.20).

Відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.19).

Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечення проти позову до суду не надходили.

За викладених обставин, з урахуванням приписів ст.128 КАС України, судом на місці ухвалено щодо здійснення подальшого розгляду адміністративної справи за даної явки сторін та на підставі наявних у ній доказів.

Суд, вивчивши матеріали справи, при її розгляді виходить з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Кривбасметкомплект» зареєстровано Виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області 09.03.1998р. та взято на податковий облік до Північної МДПІ у м.Кривому Розі 20.03.1998р. за №55 як платник податків за основним місцем знаходження.

Отже, відповідач належним чином зареєстрований як суб'єкт господарювання та платник податків, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють сплату податків в Україні.

Матеріалами справи підтверджено, що ТОВ «Кривбасметкомплект» подана до Криворізької північної ОДПІ податкова декларація з плати за землю, в якій самостійно визначена сума податку за 2013р. складає у розмірі 61' 277грн.95коп. (з помісячною сплатою 5'106грн.50коп.) (а.с.9-10).

Так, у відповідача обліковується податковий борг з плати за землю у сумі 10' 978грн.56коп., а саме:

- за податковою декларацією №1300003240 від 19.02.2013, датою виникнення боргу визначено 30.11.2013р., недоїмка у сумі 354грн.30коп.;

- за податковим повідомленням-рішенням №0005841505 від 17.12.2013, датою виникнення боргу визначено 27.12.2013р., недоїмка у сумі 376грн.34коп.

- пеня з 02.12.2013р., датою виникнення боргу визначено 30.12.2013р., у сумі 16грн.16коп.

- за податковою декларацією №1300003240 від 19.02.2013, датою виникнення боргу визначено 30.12.2014р., недоїмка у сумі 5' 106грн.50коп.

- пеня з 02.12.2013р., датою виникнення боргу визначено 15.01.2014р., у сумі 18грн.81коп.

- за податковою декларацією №1300003240 від 19.02.2013, датою виникнення боргу визначено 30.01.2014, недоїмка у сумі 5' 106грн.45коп.

Вищезазначене підтверджується матеріалами справи(а.с.6).

На виконання ст.59 ПК України позивачем виставлена відповідачу податкова вимога №360-15 від 03.12.2013р., яка надсилалась останньому (а.с.11).

Оскільки відповідачем у повному обсязі не сплачені податкові зобов'язання за вищевизначені періоди у останнього виник податковий борг з плати за землю у загальній сумі 10' 978грн.56коп., який станом на час розгляду справи не погашений.

Дослідивши матеріали справи та надані докази, суд дійшов висновку про наступне.

Згідно ст.ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку та в розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України.

Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Органи державної податкової служби, відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Згідно п.п.49.1, 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Згідно п.п.14.1.136 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 Розділу XIII «Плата за землю» Податкового кодексу України.

Так, у відповідності до ст.285 ПК України, базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року. Згідно п.287.3 ст.287 ПК України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за «місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Згідно з п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Згідно п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

У відповідності п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючий такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам ДПС, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, станом на час розгляду справи відповідачем не сплачений податковий борг з плати за землю у загальній сумі 10' 978грн.56коп., отже підлягає примусовому стягненню.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кривбасметкомплект» про стягнення податкового боргу з орендної плати за землю - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кривбасметкомплект» (50106, Дніпропетровська область,м.Кривий Ріг, вул.Десантна, буд.1В, код ЄДРПОУ 25517690) на користь Державного бюджету України (р/р 33219812700022, код платежу 13050200, одержувач УДКС у Жовтневому районі м.Кривого Рогу, код ОКПО 34237505, банк одержувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області,м.Дніпропетровськ, МФО 805012) заборгованість з орендної плати за землю у сумі 10' 978грн. 56коп. (десять тисяч дев'ятсот сімдесят вісім гривень 56 коп.)

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови.

Суддя Г. В. Потолова

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.03.2014
Оприлюднено22.05.2014
Номер документу38743747
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/3038/14

Постанова від 26.03.2014

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Потолова Ганна Володимирівна

Ухвала від 28.02.2014

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Потолова Ганна Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні