43/496
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ 43/496
31.07.08
За позовом товариства з обмеженою відповідальністю "УКРІНВЕСТ"
до державного підприємства "Лізингтехтранс"
третя особа без самостійних вимог І Регіональне відділення Фонду державного майна
третя особа без самостійних вимог ІІ Міністерство транспорту та зв'язку
про зобов'язання вчинити дії
Суддя Пасько М.В.
Представники:
від позивача Ігнатова Л.В., Тропець О.В. –предст. за дов.,
від відповідача не з'явився,
від третьої особи І Конті М.П. –предст. за дов.,
від третьої особи ІІ не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся з позовом про зобов'язання державного підприємства "Лізингтехтранс" провести інвентаризацію нерухомого майна: будівлі складу площею 1767,2 кв.м. по вул. Фрунзе, 104, літ. С; нежилого будинку – гараж площею 584, 2 кв.м. по вул. Фрунзе, 104, літ. В; будівлі корпусу допоміжних служб площею 1362, 7 кв. м. по вул. Фрунзе, 104, літ. Р на останнє число місяця в строк до 15 календарних днів; за результатами інвентаризації скласти зведений акт інвентаризації за формою, встановленою згідно з додатком 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.03 № 1891, який повинен бути підписаний Головою та членами інвентаризаційної комісії; до зведеного акта інвентаризації майна додати в установленому порядку інвентаризаційні описи за формою затвердженою постановою Держкомстату СРСР від 28.12.89 № 241 та інші матеріали інвентаризації та передати на наступний робочий день за днем завершення інвентаризації Регіональному відділенню Фонду державного майна України по м. Києву.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 20.06.08 порушено провадження у справі № 43/496 та призначено її розгляд на 02.07.08.
У зв'язку з невиконанням сторонами вимог ухвали про порушення провадження у справі та необхідністю витребування нових доказів, розгляд справи було відкладено та зобов'язано регіональне відділення Фонду державного майна України по м. Києву надати суду належним чином засвідчену копію приватизаційної справи наступних об'єктів:
- будівлі складу площею 1767,2 кв.м. по вул. Фрунзе, 104, літ. С;
- нежилого будинку –гараж площею 584, 2 кв.м. по вул. Фрунзе, 104, літ. В;
- будівлі корпусу допоміжних служб площею 1362, 7 кв. м. по вул.. Фрунзе, 104, літ. Р.
В судовому засіданні від Відповідача надійшло клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи на стороні відповідача - Міністерства транспорту та зв'язку.
Відповідно до ст. 27 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін.
Відповідач повідомив, що він є балансоутримувачем спірного майна, яке передано йому на праві господарського відання уповноваженим органом управління майном, а саме Міністерством транспорту та зв'язку України.
За таких обставин, суд визнав за задовольнив клопотання державного підприємства "Лізингтехтранс", щодо залучення до участі у справі третьої особи на стороні відповідача - Міністерство транспорту та зв'язку.
У зв'язку з нез'явленням в судове засідання представника третьої особи, невиконанням вимог ухвали суду та враховуючи заявлене клопотання, розгляд справи було відкладено.
16.07.08 від регіонального відділення Фонду державного майна України по м. Києву надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
В судове засідання призначене на 17.07.08 представник третьої особи не з'явився, вимог ухвали господарського міста Києва не виконав.
За клопотанням відповідача ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.07.08 р. залучено до участі у розгляді справи в якості третьої особи на стороні відповідача Міністерство транспорту та зв'язку України.
Відповідач проти позову заперечує посилаючись на відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог. Зокрема відповідач стверджує, що державне Підприємство «Лізингтехтранс»є балансоутримувачем державного майна, яке надане йому в господарське відання уповноваженим органом управління –Міністерством транспорту та зв'язку України. Статутом підприємства встановлено, що всі дії, що стосуються розпорядження державним майном, що передано в господарське відання підприємству (відчуження, надання в оренду, заставу, списання з балансу, безоплатна передача) підприємство має право здійснювати лише за погодженням з уповноваженим органом управління, а отже всі дії що стосуються розпорядження майном, яке знаходиться у господарському відання суб'єкта господарювання, чи вчинення будь-яких дій з майном, підприємство повинно узгоджувати з уповноваженим органом управління, тобто Міністерством транспорту та зв'язку. Відповідно, відповідач, як балансоутримувач державного майна, не може бути такою особою, за рахунок якої можливо було б задовольнити позовні вимоги позивача. Також, як стверджує відповідач, приватизація позивачем нерухомого майна значно ускладнить діяльність відповідача, що поставить під загрозу виконання цілого ряду державних програм в реалізації яких підприємство бере участь. В підтвердження цього Міністерство транспорту та зв'язку України неодноразово зверталось до Фонду державного майна України (лист від 29.12.2007 р. № 6180/16/14-07, лист від 13.02.2008 р. № 973/10/14-08 з вимогою виключення із списків об'єктів, що підлягають приватизації.
РВ ФДМУ по м. Києву проти позову заперечує обґрунтовуючи свої заперечення наступним.
Наказом Фонду державного майна України від 13.09.2007 р. № 1484 «Про перелік об'єктів, що підлягають приватизації»було включено об'єкти нерухомого майна, які знаходяться на балансі відповідача до переліку об'єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу.
Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.1993 р. № 158 затверджено «Положення про інвентаризацію майна державних підприємств, що приватизуються (корпоратизуються), а також майна державних підприємств та організацій, яке передається в оренду (повертається після закінчення строку дії договору оренди або його розірвання)». Згідно з пунктом 5 Положення для проведення інвентаризації майна державних підприємств утворюється інвентаризаційна комісія за наказом державного органу приватизації. Державні підприємства подають на затвердження орієнтовний склад зазначеної комісії. РВ ФДМУ по м. Києву листом № 30-03/7282 від 17.09.2007 р. та листом від 12.10.07 №30-03/8037 зверталось до відповідача з проханням надати пропозиції по кандидатурам (не менше 3-осіб) для участі у роботі комісії з інвентаризації об'єктів нерухомого майна. Відповідач кандидатури не надав посилаючись на те, що на підприємстві триває процес переоформлення документації на право власності, як нового балансоутримувача.
Міністерство транспорту та зв'язку України повідомило листами від 29.12.07 р. № 6180/16/14-07, від 13.02.2008 р. № 973/10/14-08 про відкликання згоди на приватизацію нерухомого майна, що знаходиться балансі відповідача та наполягає на виключенні зазначеного нерухомого майна із переліку об'єктів, що підлягають приватизації.
Міністерство транспорту та зв'язку України про час і місце судового розгляду повідомлено належним чином. Представник в судове засідання не з'явився, письмових пояснення до суду не надав.
Перед початком розгляду справи по суті учасники судового процесу були ознайомлені з їх правами та обов'язками у відповідності зі ст. 22 ГПК України.
Відповідно до ст. 75 ГПК України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Судом у відповідності до ст. 81-1 ГПК України складено протокол, який долучено до матеріалів справи.
Розглянувши надані учасниками процесу документи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач виступав орендарем державного нерухомого майна, що розташоване за адресою вул. Фрунзе, 104 в м. Києві на підставі Договору оренда № 1434 нерухомого майна, до державної власності від 13.01.2005 р. В процесі оренди, за згодою орендодавця – РВ ФДМУ по м. Києву (листи –погодження №30-04/400 від 21.01.2006 р.; № 30-04/402 від 21.01.2006 р.; № 30-04/354 від 20.01.2006 р.) позивачем здійснено невід'ємні поліпшення майна, вартість яких перевищує 25 % залишкової (відновної за вирахуванням зносу) вартості майна.
Пунктом 51 Закону України «Про Державну програму приватизації»встановлено, що у разі прийняття рішення про приватизацію орендар одержує право на викуп майна, якщо орендарем за рахунок власних коштів здійснено поліпшення орендованого майна, яке неможливо відокремити від цього майна без завдання йому шкоди, вартістю не менше 25 % залишкової (відновної за вирахуванням зносу) вартості майна.
Згідно з ч.3 статті 8 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»включення об'єктів малої приватизації до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, здійснюється відповідно до Державної програми приватизації або з ініціативи відповідних органів приватизації чи покупців.
Позивач звернувся до РВ ФДМУ по м. Києву із заявами щодо включення нерухомого майна (будівлі складу, будівлі корпусу допоміжних служб, нежитлового будинку –гаражу) до переліку об‘єктів державної власності групи А, що підлягають приватизації шляхом викупу.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про управління об‘єктами державної власності»зазначені нерухоме майно належить до об‘єктів управління державної власності повноваження щодо реалізації права держави як власника цих об‘єктів здійснює Міністерство транспорту та зв‘язку України, яке листом від 20.07.07 №4936/16/10-07 надало згоду на приватизацію цього майна. Балансоутримувач - відповідач зазначеного майна листом від 17.08.07 № 288, також надав згоду на приватизацію зазначеного майна.
На підставі поданих позивачем РВ ФДМУ по м. Києву документів, відповідно до чинного законодавства з урахуванням вимог Порядку подання та розгляду заяви про включення об'єкта до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, та заяви про приватизацію об'єктів груп А, Д та Ж, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 17 квітня 1998 року № 772, наказом Фонду державного майна України від 13.09.07 №1484 до переліку об‘єктів державної власності (групи А), що підлягають приватизації шляхом викупу були включені наступні об‘єкти: будівлі складу загальною площею 1767,2 кв.м., будівлі корпусу допоміжних служб загальною площею 1362, 7 кв.м., нежитлового будинку –гаражу загальною площею 584,2 кв.м.
Судом встановлено, що відповідно до визначеної чинним законодавством процедури у позивача виникло право на викуп орендованого нерухомого майна.
Про наказ Фонду державного майна України від 13.09.07 №1484 та початок процесу приватизації РВ ФДМУ по м. Києву листом від 17.09.07 №30-03/7280 повідомило відповідача.
Відповідно до ст. 8 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)” з моменту прийняття рішення про приватизацію органами приватизації, у двомісячний строк, здійснюється підготовка об‘єкта малої приватизації до продажу в ході якої визначається ціна продажу об'єкта, що підлягає приватизації шляхом викупу.
Відповідно до ст. 9 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)” за рішенням органів приватизації проводиться інвентаризація майна об'єкта малої приватизації, акт інвентаризації затверджується керівником та головним бухгалтером підприємства.
Порядок проведення інвентаризації нерухомого майна, що підлягає приватизації, визначається Положенням про інвентаризацію майна державних підприємств, що приватизуються (корпоратизуються), а також майна державних підприємств та організацій, яке передається в оренду (повертається після закінчення строку дії договору оренди або його розірвання), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.93 №158.
Відповідно до п.5 Положення для проведення інвентаризації майна державних підприємств утворюється інвентаризаційна комісія за наказом державного органу приватизації про проведення інвентаризації. Державні підприємства подають на затвердження органу приватизації орієнтовний склад зазначеної комісії, до складу якої включаються керівник і головний бухгалтер цього підприємства. Інвентаризація проводиться на останнє число місяця.
Згідно з п. 8 Методики оцінки майна затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.03 №1891, з метою визначення вартості окремого індивідуально визначеного майна, що підлягають приватизації здійснюються такі дії: визначення державним органом приватизації дати оцінки та утворення інвентаризаційної комісії; проведення інвентаризаційною комісією інвентаризації майна в один етап у строк, що не перевищує 15 календарних днів від дати інвентаризації; складення і подання підприємством (балансоутримувачем) до державного органу приватизації зведеного акта інвентаризації та інвентаризаційних описів за результатами інвентаризації на дату оцінки.
Судом встановлено, що на момент розгляду спору наказ Фонду державного майна України від 13.09.07 №1484 є чинним, і відповідно, нерухоме майно із переліку об'єктів групи А, що підлягають приватизації не виключено.
Судом також, встановлено, що РВ ФДМУ по м. Києву неодноразово зверталося (листи від 21.09.07 №30-03/7282 та від 12.10.07 №30-03/8037) до відповідача про надання кандидатур для участі в комісії з інвентаризації. Відповідачем не здійснено жодних дій необхідних для проведення приватизації.
Необґрунтована бездіяльність відповідача перешкоджає реалізації позивачем права на викуп державного майна визначеного п. 51 Закону України „Про державну програму приватизації”.
З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що відмова відповідача
від проведення інвентаризації є безпідставною, в зв‘язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.
Приймаючи до уваги те, що спір виник внаслідок неправомірних дій Відповідача, витрати по оплаті держмита та інформаційно-технічного забезпечення покладаються на Відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 49, 82-85 ГПК України,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Зобов'язати державне підприємство "Лізингтехтранс" (01135, м. Київ, пр-кт Перемоги, 14, код ЄДРПОУ 34694422) провести інвентаризацію нерухомого майна: будівлі складу площею 1767,2 кв.м. по вул. Фрунзе, 104, літ. С; нежилого будинку –гараж площею 584, 2 кв.м. по вул. Фрунзе, 104, літ. В; будівлі корпусу допоміжних служб площею 1362, 7 кв. м. по вул.. Фрунзе, 104, літ. Р на останнє число місяця в строк до 15 календарних днів; за результатами інвентаризації скласти зведений акт інвентаризації за формою, встановленою згідно з додатком 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.03 № 1891, який повинен бути підписаний Головою та членами інвентаризаційної комісії; до зведеного акта інвентаризації майна додати в установленому порядку інвентаризаційні описи за формою затвердженою постановою Держкомстату СРСР від 28.12.89 № 241 та інші матеріали інвентаризації та передати на наступний робочий день за днем завершення інвентаризації Регіональному відділенню Фонду державного майна України по м. Києву.
Стягнути з державного підприємства "Лізингтехтранс" (01135, м. Київ, пр-кт Перемоги, 14, код ЄДРПОУ 34694422, з будь-якого рахунку виявленого державним виконавцем під час виконання рішення) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «УКРІНВЕСТ»(65061, м. Одеса, Французький бульвар, 49/54, оф. 2, р/р 2600905000274 в КБ «Приватбанк»м. Дніпропетровськ, МФО 305299, код ЄДРПОУ 26417789) 85 (вісімдесят п'ять) гривень 00 коп. державного мита, 118 (сто вісімнадцять) гривень 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ.
Суддя М.В.Пасько
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2008 |
Оприлюднено | 22.06.2009 |
Номер документу | 3875213 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Пасько М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні