cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"19" травня 2014 р.Справа № 916/978/14
За позовом : Державної організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав"
До відповідача : Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛТД Інтертейнмент"
про стягнення 18442,87 грн., зобов'язання вчинити певні дії
Суддя Д'яченко Т.Г.
Представники сторін:
Від позивача: Чухрій С.Ю., представник за довіреністю
Від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ : Позивач - Державна організація "Українське агентство з авторських та суміжних прав" звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою, в якій, з урахуванням уточнень від 22.04.2014р. просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛТД Інтертейнмент" загальну заборгованість у сумі 18442,87грн., яка складається з основного боргу в сумі 15000 грн., пені в сумі 1047,12 грн., штрафу в сумі 2000 грн., 3% річних в сумі 395,75 грн. та зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛТД Інтертейнмент" надати Державній організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" звіт про публічне виконання творів під час гастрольного заходу - концерту соліста групи „Моральний кодекс" та його естрадного оркестру, який відбувся 04.04.2013р. у приміщенні НПМ „Україна".
Товариством з обмеженою відповідальністю "ЛТД Інтертейнмент" відзиву на позовну заяву та витребуваних судом документів не надано, відповідач свого права на захист не використав, хоч і повідомлявся про час та місце проведення судових засідань належним чином, шляхом надіслання ухвал суду на юридичну адресу, яка не змінювалась, що вбачається з даних ЄДР, розміщених на сайті Інформаційно-ресурсного центру станом на 29.04.2014р. З огляду на те, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, суд вважає можливим розглянути справу за наявними в ній матеріалами на підставі ст.75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши в судових засіданнях пояснення представників позивача, суд встановив.
02 квітня 2013 року між Державної організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" та Товариством з обмеженою відповідальністю "ЛТД Інтертейнмент" (Користувач) було укладено ліцензійний договір № ОГ-10/13 (далі за текстом - Договір), згідно якого Державна організація "Українське агентство з авторських та суміжних прав" від імені авторів та їх правонаступників, включаючи зарубіжних, зобов'язалась надати Користувачеві на умовах, визначених договором, право (невиключну ліцензію) на публічне виконання на території оприлюднених творів, які відносяться до репертуару Державної організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" під час гастрольного заходу: соліст групи „Моральний кодекс" та його естрадний оркестр який повинен був відбутись 04.04.2013р. у приміщенні НПМ „Україна", що має 3615 посадочних місць, мінімальна ціна квитка 150 грн., максимальна ціна квитка 1000 грн., а Користувач зобов'язався виплачувати Державній організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" авторську винагороду (п. 2.1 договору).
У відповідності до положень п. 2.4 Договору сума авторської винагороди (роялті) визначена сторонами, становить 5 % від валового збору від продажу квитків, але не менше ніж 15000 грн..
З урахуванням положень п. 2.5 Договору (п.п. 2.5.1, 2.5.2, 2.5.3) використовуючи твори з репертуару Державної організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав", Користувач зобов'язався вести точний облік творів, їх авторів та виконавців і не пізніше 20-ти днів після проведення гастрольного заходу, у якому здійснюється публічне виконання творів перерахувати на поточний рахунок Державної організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" авторську винагороду, визначену у п. 2.4 даного договору; надати Державній організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" безпосередньо або представника звіт про публічне виконання творів за формою, наведеною у додатку 1 до договору та в електронному вигляді за адресою mf3@uacrr.kiev.ua ; надати Державній організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" безпосередньо або через представника відомість з деталізацією доходу (валового збору), отриманого Користувачем від продажу квитків при проведенні гастрольного заходу.
За умовами п. 3.2 Договору при укладенні договору Користувач зобов'язався надати Державній організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" безпосередньо або через представника завірені копії: свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) юридичної особи встановленого зразка з проставленим ідентифікаційним кодом Користувача, свідоцтва про проведення гастрольного заходу, довідки про взяття на податковий облік платника податку.
Крім того, у відповідності до п. 5.1 договору та ч. 4 ст. 47 Закону України „Про авторське право та суміжні права" Користувач зобов'язався надавати належним чином уповноваженим представникам Державної організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" всі документи, пов'язані з розрахунком сум авторської винагороди (роялті) відповідно до умов даного договору для огляду їх на місці знаходження Користувача та/або направити поштою завірені належним чином копії таких документів, а також точний перелік використаних Користувачем творів.
Як зазначається представником позивача, Товариством з обмеженою відповідальністю "ЛТД Інтертейнмент" не виплачено авторську винагороду за проведення гастрольного заходу, не було надано звіту про публічно виконані твори за встановленою формою та відомість з деталізацією доходу (валового збору), отриманого відповідачем від продажу квитків при проведенні гастрольного заходу, а також не надано позивачу документів, перелічених у п. 3.2 договору.
З урахуванням приведених обставин, у зв'язку з відсутністю у позивача усіх необхідних для визначення розміру доходу (валового збору), отриманого відповідачем від продажу квитків при проведенні гастрольного заходу, розрахунок розміру основного боргу приведено з урахуванням мінімального розміру роялті, визначеного п. 2.4 договору на рівні 15000 грн.
Відповідно до п. 2.7 Договору у випадку невиконання Користувачем п. 2.5.2, 2.5.3, 3.2, 5.1 даного договору Користувач зобов'язаний сплатити Державній організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" штраф у розмірі 500 грн. за кожне порушення кожного пункту, а в разі невиконання Користувачем п. 2.5.1 даного договору (в частині строків сплати авторської винагороди) - пеню, у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня, від суми не виплаченої авторської винагороди за кожен день затримки. Сплата штрафу, пені не звільняє Користувача від обов'язку сплати авторської винагороди (роялті) і (або) надання звіту, акту тощо.
У зв'язку з порушенням Товариством з обмеженою відповідальністю "ЛТД Інтертейнмент" прийнятих на себе договірних зобов'язань, позивачем здійснено розрахунок пені, 3% річних та штрафу. Так, відповідно до даних такого розрахунку за відповідачем рахується основна заборгованість у розмірі 15000 грн., пеня в сумі 1047,12 грн. (за період з 25.04.2013р. по 25.10.2013р.), штраф в сумі 2000 грн. (із розрахунку 4 допущених відповідачем порушень п.п. 2.5.2, 2.5.3, 3.2, 5.1 договору, помножених на 500 грн. штрафу) , 3% річних в сумі 395,75 грн. (розрахованих за період з 25.04.2013р. по 11.03.2014р.)
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням прийнятих на себе договірних зобов'язань відповідачем та направлені на стягнення з відповідача суми боргу у розмірі 18442,87 грн. та на зобов'язання відповідача надати позивачу звіт про публічне виконання творів під час гастрольного заходу.
Суд, розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників позивача, проаналізувавши норми чинного законодавства, дійшов наступних висновків.
Статтею 193 Господарського Кодексу України та статтею 526 Цивільного Кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов`язань не допускається, крім випадків, передбачених законом. (ч.ч.1, 7 ст.193 ГК України).
Відповідно до п. 1 ст. 628 Цивільного Кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Згідно вимог ст. 629 Цивільного Кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Дослідивши обставини спору, судом було встановлено факт неналежного виконання Товариством з обмеженою відповідальністю "ЛТД Інтертейнмент" прийнятих на себе зобов'язань за умовами ліцензійного договору № ОГ-10/13 від 02 квітня 2013 року, у т.ч. таке невиконання полягало у ненаданні позивачу у 20-ти денний строк звіту про публічне виконання творів під час гастрольного заходу - концерту соліста групи „Моральний кодекс" та його естрадного оркестру, який відбувся 04.04.2013р. у приміщенні НПМ „Україна".
З огляду на вищевикладене, на думку суду, заявлена у справі позовна вимога про зобов'язання відповідача надати позивачу звіт про публічне виконання творів під час такого гастрольного заходу є наслідком прийнятого відповідачем на себе за умовами п. 2.5.2 Договору, однак не виконаного зобов'язання. За викладених обставин, суд вважає таку вимогу позивача законною, такою, що підлягає задоволенню.
Дослідивши умови п. 2.4 Договору та обставини справи, які засвідчують відсутність у позивача усіх необхідних для визначення розміру доходу (валового збору), отриманого відповідачем від продажу квитків при проведенні гастрольного заходу, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" про стягнення основної заборгованості в розмірі мінімального розміру авторської винагороди у сумі 15000грн. заявлені обґрунтовано та правомірно, у зв'язку з чим такі вимоги підлягають задоволенню судом.
Згідно з ч.2 ст. 218 Господарського Кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов`язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. У разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб'єкт господарювання за порушення господарського зобов`язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов`язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності.
Відповідно до ст. 230 Господарського Кодексу України штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Згідно ст. 549 Цивільного Кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Статтею 3 Закону України „Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" встановлено, що розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Згідно формули розрахунку пені, наведеної в листі Національного банку України №25-011/388-1707 від 12.03.1997р. на виконання Закону України „Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань", сума простроченого платежу помножена на розмір пені за кожен день прострочення у відсотках, розділена на сто та помножена на кількість днів прострочення платежу буде дорівнювати сумі пені за прострочення платежу.
Відповідно до п. 2.7 Договору у випадку невиконання Користувачем п. 2.5.2, 2.5.3, 3.2, 5.1 даного договору Користувач зобов'язаний сплатити Державній організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" штраф у розмірі 500 грн. за кожне порушення кожного пункту, а в разі невиконання Користувачем п. 2.5.1 даного договору (в частині строків сплати авторської винагороди) - пеню, у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня, від суми не виплаченої авторської винагороди за кожен день затримки. Сплата штрафу, пені не звільняє Користувача від обов'язку сплати авторської винагороди (роялті) і (або) надання звіту, акту тощо.
Частиною 2 ст. 625 Цивільного кодексу України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Суд, перевіривши розрахунок Позивача щодо сплати Відповідачем пені в сумі 1047,12грн. (за період з 25.04.2013р. по 25.10.2013р.), штрафу в сумі 2000 грн. (із розрахунку 4 допущених відповідачем порушень п.п. 2.5.2, 2.5.3, 3.2, 5.1 договору, помножених на 500грн. штрафу), 3% річних в сумі 395,75 грн. (розрахованих за період з 25.04.2013р. по 11.03.2014р.), вважає його вірним, а вимоги про їх стягнення правомірними.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог зі стягненням з відповідача загальної заборгованості у сумі 18442,87 грн., яка складається з основного боргу в сумі 15000 грн., пені в сумі 1047,12 грн., штрафу в сумі 2000 грн., 3% річних в сумі 395,75 грн. та з покладенням на відповідача обов'язку надати позивачу звіт про публічне виконання творів під час гастрольного заходу - концерту соліста групи „Моральний кодекс" та його естрадного оркестру, який відбувся 04.04.2013р. у приміщенні НПМ „Україна".
На підставі ст. ст. 44, 49 ГПК України витрати по сплаті судового збору в сумі 3045 грн. покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 75, 82-85 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛТД Інтертейнмент" (65011, Одеська область, м. Одеса, вул. Базарна, 64, кв. 5; код 38018323) надати Державній організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" (01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, буд. 41-А, офісне приміщення 1-3, код 31025266) звіт про публічне виконання творів під час гастрольного заходу - концерту соліста групи „Моральний кодекс" та його естрадного оркестру, який відбувся 04.04.2013р. у приміщенні НПМ „Україна".
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛТД Інтертейнмент" (65011, Одеська область, м. Одеса, вул. Базарна, 64, кв. 5; код 38018323) на користь Державної організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" (01030, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, буд. 41-А, офісне приміщення 1-3, код 31025266; п/р 26007799970297 у ПАТ КБ „Правекс-Банк", МФО 380838) 18442 (вісімнадцять тисяч чотириста сорок дві) грн. 87 коп. заборгованості та 3045 ( три тисячі сорок п'ять) грн. судового збору.
Повний текст рішення складено 21 травня 2014 року.
Рішення набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Д'яченко Т.Г.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2014 |
Оприлюднено | 22.05.2014 |
Номер документу | 38776633 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Д'яченко Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні