cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/4447/14 19.05.14
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Віпек"
до Приватного підприємство "Адвокатська компанія "ЛЕКСІМА"
про стягнення 9 570,00 грн.
Суддя Трофименко Т.Ю.
Представники:
Від позивача: Кочубей П.І. по довіреності № б/н від 01.01.2014р.
Від відповідача: не з'явились
Обставини справи :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Віпек" звернулось до господарського суду міста Києва з вимогою про стягнення з Приватного підприємство "Адвокатська компанія "ЛЕКСІМА" заборгованості по договору суборенди № 100-П від 01.09.2013р. в розмірі 9 570,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов вищезазначеного договору в частині оплати орендних платежів.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 19.03.2014р., відповідно до ст. 64 Господарського процесуального кодексу України, було порушено провадження по справі № 910/4447/14 та призначено розгляд справи на 09.04.2014р.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 09.04.2014р., відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи було відкладено на 19.05.2014р., у зв'язку з неявкою в судове засідання представника відповідача.
Представник позивача в судовому засіданні 19.05.2014р. підтримав свої позовні вимоги та просив суд задовольнити їх в повному обсязі.
Відповідач письмовий відзив на позов не надав, представника в судове засідання не направив, не виконав вимог суду викладених в ухвалі суду про порушення провадження у справі від 19.03.2014 р. Заяв, клопотань від відповідача на адресу суду не надходило.
Відповідач належним чином повідомлений про призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, адже відповідно до постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. №18: особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК.
За змістом зазначеної статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Таким чином, судом були вжиті усі належні заходи для повідомлення відповідача про місце, дату та час проведення судового засідання, шляхом надсилання поштової кореспонденції на адресу визначену за матеріалами справи.
Відповідно до вимог ст. 75 Господарського процесуального Кодексу України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами. Проаналізувавши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку про достатність матеріалів справи для її розгляду по суті за відсутності представника відповідача та його відзиву на позовну заяву.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
01.09.2013 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю «Віпек» (далі - орендар) та Приватним підприємством «Адвокатська компанія «ЛЕКСІМА» (далі - суборендар) укладено попередній договір № 100-П суборенди, за умовами якого орендар передає, а суборендар приймає в тимчасове платне користування (суборенду) приміщення (далі - Майно), що має наступні реквізити:
Місцезнаходження суборендованого Майна: 04080, м. Київ, вул. Межигірська, 83, літера «А».
Загальна площа Майна: 22 м 2 .
Номер кімнати: 313.
Відповідно до п. 4.1., договір суборенди діє з моменту прийняття майна за Актом приймання-передачі до 31.12.2013р.включно.
Розділом п'ятим договору, сторони погодили розмір, порядок та умови орендної плати, відповідно до якого:
5.1. За суборенду майна визначеного пунктом 1.1. договору, суборендар сплачує суборендну плату за кожен місяць суборенди в розмірі 3 190,00 грн., в тому числі 531,67 грн. ПДВ. Індексація суборендної плати не проводиться.
5.2. Суборендна плата включає в себе компенсацію витрат на комунальні та експлуатаційні послуги, що не обліковуються спеціальними засобами обліку (лічильниками).
5.3. Суборендар, протягом десяти календарних днів з моменту укладення договору, сплачує орендарю гарантійний платіж у розмірі 3 190,00 грн., який є авансом для проведення остаточних розрахунків між сторонами при розірванні або припинення дії даного договору. Орендар має право із гарантійного платежу утримувати суми грошових вимог до суборендаря, а саме: по сплаті несплаченої суборендної плати, суми, що необхідні для усунення пошкодження майна та/або комунікацій, що спричинені з вини суборендаря. У випадку не поповнення гарантійного платежу суборендарем протягом десяти календарних днів із дня повідомлення орендарем про його використання, даний Договір є розірваним, в порядку, передбаченому п. 11.1.6 даного договору, а Майно повинно бути повернено орендарю за Актом приймання-передачі відповідно до Розділу 8 даного Договору.
5.4. При закінченні дії (розірванні) даного Договору суборендна плата сплачується суборендарем по день фактичної здачі приміщень за Актом.
5.5. Розмір суборендної плати погоджується сторонами на період дії Договору. Орендар може змінювати розмір суборендної плати у випадку змін установлених в централізованому порядку цін і тарифів, зміни факторів, що впливають на суборендну плату (зміна вартості гривні до основних валют: $, €, за офіційним курсом НБУ, зміна економічної ситуації в Україні, зміни на ринку нерухомості тощо) та в інших випадках, передбачених чинним в Україні законодавством. Про зміну суборендної плати орендар письмово попереджує суборендаря не менш ніж за 10 днів. Мовчання суборендаря в 10-тиденний строк з моменту отримання письмового попередження визначається виявом волі погодити зазначену зміну суборендної плати.
5.6. Суборендна плата, зазначена в п.5.1. Договору оплачуються суборендарем самостійно, щомісячно в безготівковому порядку на поточний рахунок орендаря не пізніше 25 числа поточного місяця.
5.7. При частковій сплаті суборендної плати в першу чергу зараховується пеня, потім суборендна плата за прострочений період.
5.8. Розрахунки за Договором здійснюються в національній валюті.
5.9. Суборендар має право вносити суборендну плату наперед.
Відповідно до п. 6.1.1. договору, орендар зобов'язаний передати суборендареві в суборенду майно згідно умов цього договору за Актом приймання-передачі. Суборендар зобов'язаний вносити суборендну плату своєчасно і в повному обсязі, незалежно від наслідків господарської діяльності (п. 7.1.2.).
З матеріалів справи вбачається, що 01.09.2013 р. орендар передав, а суборендар прийняв у відповідності до договору суборенди № 100-П від 01.09.2013 р. майно, яке знаходиться за адресою: 04080, м. Київ, вул. Межигірська, 83, літера «А», кімната № 313, площею 22 кв.м. з метою для розміщення офісу, що підтверджується актом приймання - передачі нежитлового приміщення.
Матеріалами справи підтверджується, що 09.01.2014р. між сторонами було підписано Акт приймання передачі майна до договору суборенди № 100-П від 01.09.2013р, відповідно до якого орендар прийняв, а суборендар передав після суборенди майно, яке знаходиться за адресою: 04080, м. Київ, вул. Межигірська, 83, літера «А», кімната № 313, площею 22 кв.м.
Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач зазначає, що в порушення умов вищевказаного договору відповідач не здійснив оплату за використання орендованого приміщення, що призвело до виникнення в останнього заборгованості по орендних платежах в розмірі 9 570,00 грн.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем на адресу Приватного підприємство "Адвокатська компанія "ЛЕКСІМА" направлялась претензія № 22/01-1 від 22.01.2014р. про погашення заборгованості у розмірі 9570,00 грн., відповідно до умов договору суборенди № 100-П від 01.09.2013р.
За таких обставин, позивач просить стягнути з відповідача на свою користь за неналежне виконання умов договору суборенди № 100-П від 01.09.2013 р. заборгованості в розмірі 9570,00 грн. за період з жовтня по грудень 2013р.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Як визначено абзацом 1 ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до абзацу 2 ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.
Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору.
Згідно ст. 627 Цивільного кодексу України встановлено, що відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Пункт 3 статті 774 Цивільного кодексу України визначає, що до договору піднайму застосовуються положення про договір найму.
Статтею 759 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
За приписами ст. 765 Цивільного кодексу України наймодавець зобов'язаний передати наймачеві майно у користування негайно або у строк встановлений договором найму.
Відповідно до ст. 284 Господарського кодексу України однією із істотних умов договору оренди є орендна плата з урахуванням її індексації.
Згідно з п. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Згідно зі ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим до виконання сторонами.
Відповідно до ст. 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідачем було порушено умови договору суборенди № 100-П від 01.09.2013 р., а також положення ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України та ст. 193 Господарського кодексу України.
За таких обставин, вимоги позивача про стягнення заборгованості з орендних платежів відповідно до договору суборенди № 100-П від 01.09.2013 р. в розмірі 9 570,00 грн. підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Частиною 2 ст. 34 ГПК України передбачено, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Враховуючи, що відповідно до ст. 44 ГПК України позивачем понесені судові витрати, зокрема судовий збір, то зазначені витрати покладаються на відповідача (ст. 49 ГПК України).
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, Господарський суд міста Києва, ?
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства "Адвокатська компанія "ЛЕКСІМА" (02218, м. Київ, просп.. Ватутіна, 6-А, кв. 30, код ЄДРПОУ 36656855) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Віпек" (01001, м. Київ, пров. Музейний, буд. 2 В, код ЄДРПОУ 37265397) 9 570 (дев'ять тисяч п'ятсот сімдесят) та 1 827 (одну тисячу вісімсот двадцять сім) грн. 00 коп. судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 21.05.2014р.
Суддя Трофименко Т.Ю.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2014 |
Оприлюднено | 22.05.2014 |
Номер документу | 38810325 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Трофименко Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні