Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
15 травня 2014 р. № 820/7109/14
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Панченко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м.Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю " Газтехніка-електро" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м.Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю " Газтехніка-електро" (61204, м.Харків, вул.Саратівська, 36, код - 24124669) на користь Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м.Харкова (вул. 1-ї Кінної Армії, 15, м.Харків, 61140) суму фінансової санкції за неподання відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку у строки, визначені законодавством у розмірі 181,44грн. з них 181, 44 грн. на р/р 256063122095, МФО 351823 код ЄДРПОУ 22682342, фінансова санкція.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ТОВ " Газтехніка-електро" зареєстровано як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в УПФУ в Червонозаводському районі м.Харкова, реєстраційний № 2625. За несвоєчасне подання звітності до органів Пенсійного фонду щодо страхових внесків, на підставі п. 5 ч. 9 с т. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", до підприємства була застосована фінансова санкція у сумі 181, 44 грн. Рішення направлено відповідачу листом з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, відповідачем не оскаржено, однак до цього часу не виконано: штрафні санкції не сплачені. Дані обставини слугували підставою для звернення позивача до суду.
Представник позивача - Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м.Харкова, прибув у судове засідання, та склав на адресу суду клопотання, в якому просив суд розглядати справу без його участі, зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі. (а.с.24-25)
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Газтехніка-електро", у судове засідання свого представника не направив, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений судом належним чином, в порядку, передбаченому ст.ст. 33-35 КАС України, конверт із судовою кореспонденцією повернувся на адресу суду з відміткою "за закінченням терміну зберігання". (а.с. 21-25).
Відповідно до приписів статті 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Оскільки матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, а завданням адміністративного судочинства України згідно з ч.1 ст.2 КАС України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і неухильне дотримання судом вимог даної норми процесуального закону є обов'язковим в кожній адміністративній справі, то з огляду на приписи ст.41, ч.4 ст.122, ч.6 ст.128 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі доказами.
Суд, вивчивши доводи позову, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з наступних підстав та мотивів:
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю " Газтехніка-електро" є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі міста Харкова за реєстраційним номером 2625, є страхувальником.
Порядок обчислення і сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування підприємствами, установами, організаціями, громадянами до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження і витрачання його коштів передбачено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058 (далі Закон), Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 р., зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за № 64/8663 (далі Інструкція ) та Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями, та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України" № 16-6 від 19.10.2001, яка діяла до 01.01.2004 р. (далі Інструкція№ 16-6).
Згідно п. п. 6 п. 2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІУ від 09.07.2003 р. (далі Закон), страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду. П. 6 ст. 20 Закону передбачає, що страхувальник зобов'язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітній період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до Інструкції нараховані за відповідний базовий звітній період, страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього базового періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Базовим звітнім періодом є календарний місяць (п. п. 5.1.4. Інструкції).
Згідно п. 9.3.5 Інструкції, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовується в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менш десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менш 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При цьому, складається рішення у відповідності з додатком 17 до п.9.3.5 пункту 9.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до п.9.1. Інструкції, до страхувальників за порушення норм законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування застосовуються фінансові санкції відповідно до повноважень, якими органи Пенсійного фонду були наділені до 1 січня 2011 року.
За матеріалами справи судом встановлено, що за несвоєчасне подання звітності до пенсійного фонду, начальником УПФУ в Червонозаводському районі м. Харкова на підставі п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" 21.04.2005 року прийнято рішення № 145/11, яким до ТОВ "Газтехніка-електро" застосовані фінансові санкції у сумі 181,44грн. (а.с. 5).
Зазначене вище рішення було направлено відповідачу листом з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.6).
В матеріалах справи відсутні докази втрати згаданим рішенням юридичної дії, а відтак, при вирішенні спору суд сприймає це рішення як діюче. При цьому, суд зауважує, що перевірка законності рішень суб'єкта владних повноважень, котрі створили обов'язок по здійсненню платежу, за правилами ч.3 ст.2 КАС України виходить за межі предмета доказування по даній справі.
Таким чином, у відповідача виникла заборгованість зі сплати фінансової санкції в сумі 181, 44 грн.
Згідно з ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Оскільки судовим розглядом не встановлено факту порушення заявленою суб'єктом владних повноважень вимогою прав та охоронюваних законом інтересів платника податків у сфері публічно-правових відносин, а також не виявлено фактів недотримання суб'єктом владних повноважень процедури реалізації управлінської функції, то позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими та правомірними.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 71, 159, 160-164, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м.Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю " Газтехніка-електро" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю " Газтехніка-електро" (61204, м.Харків, вул.Саратівська, 36, код - 24124669) на користь Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м.Харкова (вул. 1-ї Кінної Армії, 15, м.Харків, 61140) суму фінансової санкції за неподання відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку у строки, визначені законодавством у розмірі 181,44грн. з них: 181,44грн. (сто вісімдесят одна гривня сорок чотири копійки) на р/р 256063122095, МФО 351823 код ЄДРПОУ 22682342, фінансова санкція.
Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду згідно з ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: шляхом подачі через Харківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення (у разі застосування судом ч. 3, ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, у разі повідомлення суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду) апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Панченко О.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2014 |
Оприлюднено | 27.05.2014 |
Номер документу | 38814967 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Панченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні