Постанова
від 22.05.2014 по справі 816/1963/14
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

cpg1251

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2014 року м. Полтава Справа № 816/1963/14

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гіглави О.В.,

за участю:

секретаря судового засідання - Дрижирук М.І.,

представника заявника - Ляхова Р.В.,

представника платника податків - Дружбіна Р.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за поданням Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області до Приватного підприємства "Ангропродукт" про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, -

В С Т А Н О В И В:

20 травня 2014 року Миргородська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Полтавській області звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з поданням до Приватного підприємства "Ангропродукт" про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, у розмірі 11697,23 грн.

Представник заявника в судовому засіданні підтримав вимоги подання та просив його задовольнити.

Представник платника податків в судовому засіданні визнав вимоги подання Миргородської ОДПІ та наявність у підприємства податкового боргу по орендній платі з юридичних осіб за період січень-березень 2014 року в розмірі 11868,69 грн. Зазначав, що вказана сума податкового боргу буде сплачена ПП "Ангропродукт" після надходження коштів інвесторів, які почнуть вкладати кошти в будівництво.

Заслухавши пояснення представників заявника та платника податків, дослідивши матеріали подання, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що ПП "Ангропродукт" (ідентифікаційний код 30830327) 22.03.2000 зареєстроване в якості юридичної особи та перебуває за неосновним місцем обліку як платник податків в Миргородській ОДПІ.

Відповідно до пункту 49.2 статті 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Пунктом 286.2 статті 286 Податкового кодексу України визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Судом встановлено, що 11.02.2014 платником податків до контролюючого органу подано податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік, відповідно до якої визначено річну суму орендної плати з юридичних осіб на 2014 рік в розмірі 47474,76 грн, в тому числі з розрахунком щомісячних платежів за січень-грудень 2014 року по 3956,23 грн.

Разом з тим, у строки, визначені податковим законодавством, сума орендної плати з юридичних осіб за період січень-березень 2014 року в загальному розмірі 11868,69 грн (3956,23 грн х 3 міс.) в добровільному порядку в повному обсязі ПП "Ангропродукт" сплачена не була.

Вказана сума заборгованості ПП "Ангропродукт" по орендній платі з юридичних осіб за період січень-березень 2014 року зменшилася за рахунок наявної у підприємства переплати з даного виду податку на суму 171,46 грн, та станом на момент розгляду справи становить 11697,23 грн.

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

В силу вимог пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно пункту 59.3 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

У зв'язку з несплатою ПП "Ангропродукт" узгоджених зобов'язань, Миргородською ОДПІ 19.03.2014 виставлено платнику податків податкову вимогу за №1100-25, яка вручена уповноваженому представнику ПП "Ангропродукт" 21.03.2014, що підтверджується особистим підписом вказаної особи на корінці вимоги.

Згідно з пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. В силу вимог пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до абзацу 1 пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Статтею 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів, зокрема, щодо стягнення коштів за податковим боргом. Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити: 1) найменування адміністративного суду; 2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; 3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті; 4) підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; 5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються; 6) підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою. Строки, встановлені цією статтею, обчислюються годинами і закінчуються із закінченням години, на яку припадає таке закінчення.

Таким чином, необхідна наявність сукупності обставин, які дають підставу для висновку щодо правомірності такого подання: сплив 60 днів з дня направлення податкової вимоги; виникнення податкового боргу.

Враховуючи, що 60 календарних днів після вручення податкової вимоги платнику податків сплинули 19.05.2014, останнім сума податкового боргу залишилась не сплачена, заявник в межах 24-х годинного строку, з урахуванням вимог статті 183 3 КАС України, звернувся до суду з поданням.

Судом встановлено, що ПП "Ангропродукт" має відкриті рахунки у: - ПАТ "УПБ", р/р 2600728769 (українська гривня); - АБ "Укргазбанк", р/р 26001230728 (українська гривня); - ПАТ "АКБ Банк", р/р 26004010116326 (українська гривня); - Філія АТ "Укрексімбанк" м. Полтава, р/р 2600901641083 (українська гривня); - АТ "УкрСиббанк", р/р 26004052542500 (українська гривня).

Згідно даних облікової картки платника по орендній платі з юридичних осіб за ПП "Ангропродукт" рахується заборгованість з даного виду податку в сумі 11697,23 грн.

Таким чином, податковий борг у розмірі 11697,23 грн підтверджений матеріалами справи, а тому суд вважає за необхідне задовольнити подання Миргородської ОДПІ про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника.

Керуючись статтями 183 3 , 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Подання Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області до Приватного підприємства "Ангропродукт" про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника задовольнити.

Стягнути з рахунків Приватного підприємства "Ангропродукт" (ідентифікаційний код 30830327) кошти на погашення податкового боргу по орендній платі за землю в сумі 11697 (одинадцять тисяч шістсот дев'яносто сім) гривень 23 (двадцять три) копійки на р/р 33215812700012, код бюджетної класифікації 13050200, одержувач: УК Миргородський р-н/м. Миргород/13050200, код 37845125.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено 27 травня 2014 року.

Суддя О.В. Гіглава

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення22.05.2014
Оприлюднено29.05.2014
Номер документу38888454
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —816/1963/14

Постанова від 22.05.2014

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

О.В. Гіглава

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні