Ухвала
від 03.03.2014 по справі 906/194/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, ' 481-620

ОКРЕМА УХВАЛА

"03" березня 2014 р. Справа № 906/194/14.

Господарський суд Житомирської області у складі:

Судді: Машевської О.П.

за участю секретаря судового засідання: Смиковського В.П.

Розглядаючи справу

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Житомирська архітектурно-планувальна майстерня" (м. Житомир)

До: Державного комунального підприємства "Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство" (с. Висока Піч, Житомирський район)

про стягнення 9108,50 грн.

ВСТАНОВИВ:

Відповідачем за позовом є Державне комунальне підприємство "Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство" (с. Висока Піч, Житомирський район).

Виявлення при вирішенні спору недоліків у діяльності державного органу є підставою для винесення судом окремої ухвали в порядку ст. 90 ГПК України.

Згідно витягу з ЄДР № 18270349 станом на 03.03.14 року судом встановлено, що Державне комунальне підприємство "Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство" засновано Високопічською сільською радою та зареєстровано як юридичну особу 16.07.1999 року.

З 01 січня 2004 року та з 01.07.2004 року, відповідно, в Україні діють Цивільний та Господарський кодекси України, а також Закон України від 15.05.2003 № 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

У частині 1 статті 90 Цивільного кодексу України обумовлено, що юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму.

Згідно статті 83 ЦК України "Організаційно-правові форми юридичних осіб" юридичні особи можуть створюватися у формі товариств, установ та в інших формах, встановлених законом.

Зокрема, таким Законом є Господарський кодекс України, згідно ст. 62 якого підприємство є організаційною формою господарювання.

Залежно від форм власності, передбачених законом, в Україні може діяти комунальне підприємство, що діє на основі комунальної власності територіальної громади ( ст. 63 ЦК України).

Згідно ч.1 ст. 78 ГК України комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління.

Майно комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання (комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління (комунальне некомерційне підприємство) ( ч.3 ст. 78 ГУ України).

Найменування комунального унітарного підприємства повинно містити слова "комунальне підприємство" та в к а з і в к у на о р г а н м і с ц е в о г о с а м о в р я д у в а н н я, до сфери управління якого входить дане підприємство ( ч.5 ст. 78 ГК України).

З 01.06.2004 року в Україні діє Державний класифікатор України ДК 002:2004 "Класифікація організаційно-правових форм господарювання", згідно якого підприємства в Україні створюються та д і ю т ь в організаційно - правових формах, зокрема, к о м у н а л ь н о г о п і д п р и є м с т в а.

Згідно ч. 2 ст. 17 Закону України від 15.05.2003 № 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" в Єдиному державному реєстрі містяться, зокрема, такі відомості щодо юридичної особи як повне найменування юридичної особи та скорочене у разі його наявності та організаційно-правова форма.

Господарський суд наголошує на тому, що за приписами частини 3 статті 8 цього Закону документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.

У найменуванні Державного комунального підприємства "Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство" є посилання на його організаційно-правову форму " комунальне підприємство".

Однак наявність в назві підприємства слова "державне" та відсутність в к а з і в к и на о р г а н м і с ц е в о г о с а м о в р я д у в а н н я, до сфери управління якого входить дане підприємство, може створити для третіх осіб уявлення про належність підприємства до державного сектора економіки, а відтак, про поширення приписів Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".

Високопічська сільська рада достовірно знає про невідповідність найменування комунального підприємства вимогам частини 5 ст. 78 Господарського кодексу України, однак не вживає заходів щодо приведення його у відповідність до вимог закону.

Така бездіяльність сільської ради не узгоджується із змістом статті 74 Закону України "Про місцеве самоврядування" про те, що органи місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед юридичними і фізичними особами.

До прикладу, Житомирська міська рада рішенням 12 сесії VI скликання від 24.04.2012 р. N 356 затвердила Примірний статут комунального підприємства Житомирської міської ради та Примірного статуту комунальної установи Житомирської міської ради та зобов'язала керівників комунальних підприємств в двомісячний строк з дня прийняття цього рішення привести свої Статути у відповідність до Примірного статуту комунального підприємства Житомирської міської ради та здійснити їх державну реєстрацію.

У мережі Інтернет можна віднайти інформацію про аналогічні рішення органів місцевого самоврядування як Житомирської , так і інших областей України.

На підставі вище викладеного, керуючись ст. ст. 86 та 90 ГПК України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Високопічській сільській раді вжити всіх передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування" заходів для приведення найменування Державного комунального підприємства "Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство" вимогам частини 5 ст. 78 Господарського кодексу України.

2. Окрему ухвалу надіслати сільському голові Високопічської сільської ради Бондарчук Тетяні Павлівні.

3. Відповідно до вимог частини другої ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" за №2453 від 07.07.2010р. про результати розгляду окремої ухвали повідомити господарський суд Житомирської області в строк до 01.04. 2014 року.

Окрема ухвала суду підлягає оскарженню в загальному порядку.

Суддя Машевська О.П.

Друк:

1 - в справу

2 - Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Висока піч, вул. Чуднівська, буд. 1 ( рек. з повідом.)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення03.03.2014
Оприлюднено29.05.2014
Номер документу38890843
СудочинствоГосподарське