Справа № 411/148/14-ц
20.05.2014
УКРАЇНА
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2014 року Кіровський міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді - Герасимчук Т.М.,
при секретарі - Бик С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровську цивільну страву за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю «ВІД-МАКОІЛ» до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, усунення перешкод у здійсненні права власності та користуванні житловим будинком шляхом виселення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з даною позовною заявою та просив визнати відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням в домоволодінні АДРЕСА_2, усунути перешкоди в правах власності та користування ТОВ «ВІД-МАКОІЛ» домоволодінням АДРЕСА_2 шляхом виселення відповідача зі спірного домоволодіння без надання іншого житла,стягнути з відповідача судові витрати.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 18.10.2013р. боржником - ОСОБА_2 в рахунок погашення боргу стягувачу - ТОВ «ВІД-МАКОІЛ» передано у власність житловий будинок за адресою: АДРЕСА_2. Державний нотаріусом Кіровської державної нотаріальної контори Луганської області Конюшенко М.В. видано свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціону) № 681 від 18.10.2013р. та здійснено державну реєстрацію права власності на житловий будинок за ТОВ «ВІД-МАКОІЛ». Позивачем встановлено, що у вищезазначеному будинку мешкає колишній чоловік попередньої власниці - ОСОБА_1, який перешкоджає у користуванні житловим будинком та обмежує до нього доступ.
В судове засідання представник позивача не з'явився, просив розглянути справу за його відсутністю.
Відповідач у судовому засіданні позов не визнав, просив відмовити у задоволенні позовних вимог позивача. В обґрунтування своїх доводів посилається на те, що має право на житло у зазначеному будинку,тому не має жодних підстав для його виселення.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав в повному обсязі. Надав пояснення аналогічні зазначеним в запереченні на позовну заяву від 20.05.2014 року.
Суд,вислухавши відповідача та його представника, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач є власником житлового будинку за адресою: АДРЕСА_2, що підтверджується копією свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів, якщо торги не відбулися (а.с.5), копією витягу з Державного реєстру права власності (а.с.6).
Також судом встановлено, що в зазначеному житловому будинку проживає та зареєстрований ОСОБА_1 (а.с.8).
Відповідно до ч.1 ст.319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Статтею 41 Конституції України та ст.1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, до якої Україна приєдналась 17 липня 1997 р. відповідно до Закону України від 17 липня 1997 року №475/97-ВР «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р., Першого протоколу та протоколів №2, №4, №7 та № 11 до Конвенції», закріплено принцип непорушності права приватної власності, який означає право особи на безперешкодне користування своїм майном та закріплює право власника володіти, користуватися і розпоряджатися належним йому майном, на власний розсуд, вчиняти щодо свого майна будь-які угоди, відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб (ст.ст.316,317,319,321 ЦК України). Гарантуючи захист права власності, закон надає власнику право вимагати усунення будь-яких порушень його права.
Права власника житлового будинку визначені ст. 383 ЦК України та ст.150 ЖК України, які передбачають право власника використовувати житло і розпоряджатися своїм житлом на власний розсуд.
Способи захисту права власності передбачені ст.ст. 16, 386,391 ЦК України.
Згідно зі ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження майном.
Відповідно до ст. 156 ЖК України з урахування положень ч.1 ст. 405 ЦК України члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням в обсязі визначеному відповідно до угоди з власником.
Згідно з ч.1 ст. 405 ЦК України члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону
Відповідно до положень законодавства право члена сім'ї власника будинку (квартири) користуватися цим житлом існує лише за наявності у власника права власності на це майно, а виникнення права користування житлом невід'ємно пов'язане із виникненням права власності на цей будинок (квартиру), тобто права членів сім'ї власника будинку (квартири) на об'єкт власності є похідними та залежними від права власника будинку. (ст. 11 ЦК України).
Судом встановлено, що відповідач користувався жилим приміщенням як член сім'ї попереднього власника житлового будинку.
Однак, оскільки право власності на зазначений житловий будинок за ОСОБА_2 припинено шляхом відчуження власником свого майна, то ОСОБА_1 (її колишній чоловік) також втратив право на користування житлом.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач позбавлений можливості реалізовувати своє право власності, а отже його право підлягає захисту.
За таких обставин суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Питання судових витрат вирішити у відповідності до ст. 88 ЦПК України.
На підставі викладеного, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.ст. 16, 386, 391, 405 ЦК України, керуючись ст.ст. 10,11,60-61,212-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов товариства з обмеженою відповідальністю «ВІД-МАКОІЛ» до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, усунення перешкод у здійсненні права власності та користуванні житловим будинком шляхом виселення - задовольнити в повному обсязі.
Визнати ОСОБА_1 (податковий номер НОМЕР_1) таким, що втратив право на користування жилим приміщенням , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2.
Усунути перешкоди у здійсненні товариством з обмеженою відповідальністю «ВІД-МАКОІЛ» (код за ЄДРПОУ: 36479685, адреса: 86150, Донецька область, м. Макіївка, кв-л. Шахтарський, буд. 10, кв.44) права користування та розпоряджання своїм майном - житловим будинком, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, шляхом виселення ОСОБА_1 (податковий номер НОМЕР_1) з житлового будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, без надання іншого житла.
Стягнути з ОСОБА_1 (податковий номер НОМЕР_1) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ВІД-МАКОІЛ» (код за ЄДРПОУ: 36479685, адреса: 86150, Донецька область, м. Макіївка, кв-л. Шахтарський, буд. 10, кв.44) судовий збір у розмірі 243 грн. 60 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Луганської області шляхом подачі апеляційної скарги через Кіровський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя:
Суд | Кіровський міський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2014 |
Оприлюднено | 30.05.2014 |
Номер документу | 38907590 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кіровський міський суд Луганської області
Герасимчук Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні