Справа № 185/4571/14-ц
Провадження № 2/185/2126/14
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 травня 2014 року
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Перекопського М. М.,
при секретарі судового засідання Шелеповій В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Павлограді у приміщені суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Поперечнянської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області , треті особи: Друга Павлоградська державна нотаріальна контора Дніпропетровської області , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
У травні 2014 р. позивач звернувся до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_9. За життя ОСОБА_9 склала заповіт, яким на випадок своєї смерті заповідала позивачу земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 10,48 га., розташовані на території Поперечнянської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області. Нотаріусом позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки заяву про прийняття спадщини було подано після спливу шестимісячного строку, встановленого для подання такої заяви. Позивач зазначає, що причиною пропуску строку на подання заяви про прийняття спадщини була необізнаність про наявність спадкового майна. Також, позивач помилково вважав, що заява про прийняття спадщини подається після спливу шести місяців після відкриття спадщини. Тому просить визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини тривалістю 30 діб.
У судове засідання позивач не з'явився, надав суду заяву у якій просить про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, згідно наданої заяви просить суд про розгляд справи без його участі, проти задоволення позову не заперечує.
Треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, які є спадкоємцями за законом першої черги, та ОСОБА_7, ОСОБА_8, які є підпризначеними спадкоємцями за заповітом, надали суду заяви про розгляд справи без їх участі, проти задоволення позову не заперечують.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, повно та всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_9, що підтверджується свідоцтвом про смерть.
Після смерті ОСОБА_9 заведено спадкову справу №135/2014 на підставі заяви ОСОБА_1 Інші спадкоємці з заявами про прийняття спадщини або про відмову від спадщини до нотаріуса не зверталися /а.с. 34-44/.
Як вбачається з копії спадкової справи, на випадок своєї смерті ОСОБА_9 склала заповіт, згідно якого належні їй земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 10,48 га., кадастровий номер - 1223587100-01-002-0134 та 1223587100-01-001-0226, розташовані на території Поперечнянської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області заповідала ОСОБА_1.
Позивач звертався до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини після померлої ОСОБА_9, проте йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, у зв'язку з пропуском шестимісячного строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до ст.1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ст.1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Ураховуючи викладене, правила ч.3 ст.1272 ЦК України можуть бути застосовані, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2) ці обставини визнані судом поважними.
Поважність причин пропуску строку є оціночною категорією і встановлюються у кожному конкретному випадку.
Позивач зазначив, що його не було сповіщено про наявність спадкового майна у спадкодавця. Матеріалами справи, протилежне не підтверджене.
Крім того, згідно заяв третіх осіб ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, які є спадкоємцями за законом першої черги, та ОСОБА_7, ОСОБА_8, які є підпризначеними спадкоємцями за заповітом - вони не заперечують проти задоволення позову ОСОБА_1 про визначення йому додаткового строку для прийняття спадщини.
Суд вважає, що причини неподання позивачем заяви про прийняття спадщини через відсутність інформації про спадкове майно та юридична необізнанність позивача щодо строків подачи такої заяви, є поважними.
За таких обставин, враховуючи, що позивач є спадкоємцем за заповітом, позивачем пропущено строк для прийняття спадщини з поважних причин та те, що спадкоємці першої черги та підпризначені спадкоємці за заповітом не заперечують проти задоволення позову, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.ст.10,11,57,60, 88, 209, 212-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Попереднянської сільської ради, треті особи - Друга Павлоградська державна нотаріальна контора , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом після ОСОБА_9, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, тривалістю тридцять днів з дня набрання цим рішенням суду законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана апеляційному суду Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя М. М. Перекопський Згідно з оригіналом. Суддя М.М. Перекопський
Суд | Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2014 |
Оприлюднено | 30.05.2014 |
Номер документу | 38911667 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Перекопський М. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Перекопський М. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Перекопський М. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Перекопський М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні