cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"26" травня 2014 р.Справа № 916/882/14
За позовом Приватного підприємства "КАТАК";
до Березинської селищної ради Тарутинського району Одеської області
про стягнення 135712 грн.;
Суддя Літвінов С.В.
Представники:
Від позивача: Величко О.М. по довіреності №б/н від 20.02.2014р.;
Від відповідача: Желясков Ф.Ф. - голова ( витяг з рішення №1.6 від 19.11.2010р.);
СУТЬ СПОРУ: Позивач, Приватного підприємства "КАТАК", звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до Березинської селищної ради Тарутинського району Одеської області про стягнення заборгованості у розмірі 135712 грн..
Ухвалою господарського суду Одеської області від 14.03.2014р. суддя Літвінов С.В. порушив провадження по справі № 916/882/14.
Розпорядженням В.о голови господарського суду Одеської області від 07.04.2014р., у зв'язку з перебуванням судді Літвінова С.В. на лікарняному, справу №916/882/14 передано на розгляд судді господарського суду Одеської області Малярчук І.А.
Розпорядженням В.о голови господарського суду Одеської області від 14.04.2014р., у зв'язку з поверенням судді Літвінова С.В. з лікарняного, справу №916/882/14 передано на розгляд судді господарського суду Одеської області Літвінову С.В.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 14.04.2014р. справу прийнято до розгляду суддею Літвіновим С.В.
Відповідач відзив на позов не надав але в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи , суд встановив .
28 травня 2012 року між ПП «Катак» ( далі -Учасник, Підрядник, позивач) та Березинською селищною радою ( далі -3амовник,відповідач) було укладено Договір № 35 про закупівлю робіт за державні кошти (далі - Договір №35)
Згідно.з п.1.1 Договору, Учасник зобовязався виконати роботи з капітального ремонту дитячого садка в смт. Березине, вул.Комсомольська, 51 Тарутинського района Одеської області.
У відповідності з пунктом 3.1,3.2. Договору ціна договору становить 3 227 543,42грн. у тому числі ПДВ 20% - 537923,90грн. Розрахунки за виконану роботу здійснюється в безготівковому порядку, шляхом банківського переказу на рахунок Підрядника, згідно рахунку та актів виконаних робіт.
Відповідно до п. 5.1.1, 5.1.2 Договору замовник зобов"язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати за виконання робіт та приймати роботи згідно акту виконаних робіт.
Позивач ПП "КАТАК" виконав свої зобов'язання по Договору про що сторонами було погоджено,підписано та скріплено печатками Акт здачі-приймання робіт (№ КБ-2в ) та Довідку про вартість виконаннях робіт ( № КБ-3) на без зауважень загальну вартість 135 712 гри.00 кой..
Враховуючи невиконання відповідачем взятого на себе за договорами обов'язку щодо оплати заборгованості за виконані роботи, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою, згідно якої просить суд стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 135 712грн..
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд дійшов висновків про задоволення позовних вимог в повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.
Згідно п.п. 1, 3 ст. 843 Цивільного кодексу України у договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення. Ціна роботи у договорі підряду включає відшкодування витрат підрядника та плату за виконану ним роботу.
У відповідності з ч. 1 ст. 844 Цивільного кодексу України, ціна у договорі підряду може бути визначена у кошторисі. Якщо робота виконується відповідно до кошторису, складеного підрядником, кошторис набирає чинності та стає частиною договору підряду з моменту підтвердження його замовником.
Згідно п.1 ст. 854 Цивільного кодексу України, якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково.
Згідно п.1 ст. 857 Цивільного кодексу України, робота, виконана підрядником, має відповідати умовам договору підряду, а у разі їх відсутності або неповноти -вимогам, що звичайно ставляться до роботи відповідного характеру.
Згідно ч.1 ст.626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно ст.509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Зобов'язання виникають з підстав, встановлених ст.11 цього Кодексу, а саме: цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки, зокрема, з договорів та інших правочинів.
Правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Він може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків (ст.ст.202, 205 Цивільного кодексу України).
Ст. 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.
Статтею 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін), що визначено в ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України.
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським Кодексом України.
Так, судом встановлено наявність виконання позивачем відповідачу робіт, існування заборгованості по оплаті виконаних робіт, у зв'язку з чим позовна вимога позивача щодо стягнення з відповідача вартості виконаних робіт в сумі 135 712грн. є обґрунтованою та підлягає судом задоволенню.
Згідно ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Під час розгляду справи відповідачем не було належним чином доведено суду та доказано виконання своїх зобов'язань.
Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом (ст. 43 ГПК України).
Враховуючи вищезазначені обставини справи, позовні вимоги Приватного підприємства "КАТАК" до Березинської селищної ради Тарутинського району Одеської області підлягають задоволенню повністю в сумі основного боргу у розмірі 135 712грн.
Згідно ст.ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України слід стягнути з відповідача на користь позивача витрати по сплаті судового збору.
Керуючись ст.ст.44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Березинської селищної ради Тарутинського района Одеської області ( 68542, Одеська область,Тарутинський район, смт. Березине вул. Комсомольська. 68, ідентифікаційний код 04379195, на користь Приватного підприємства «Катак» ( 68500, Одеська область Тарутинський район смт. Тарутине, вул. Красна, 295 кв.1, ідентифікаційний код 36864220 заборгованість у розмірі 135712грн. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 2714,24грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повний текст рішення складено та підписано 28.05.2014р.
Суддя Літвінов С.В.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2014 |
Оприлюднено | 30.05.2014 |
Номер документу | 38917741 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Літвінов С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні