ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про повернення заяви
про порушення справи про банкрутство
"28" травня 2014 р.Справа № 922/2027/14
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Чистякової І.О.
розглянувши заяву Державного комунального підприємства охорони здоров'я "Центральна районна аптека №49", м. Харків про визнання банкрутом Державне комунальне підприємство охорони здоров'я "Центральна районна аптека №49", м. Харків , код ЄДРПОУ 01974684
ВСТАНОВИВ:
Голова ліквідаційної комісії Державного комунального підприємства охорони здоров'я "Центральна районна аптека №49" (боржник) звернувся до суду з заявою про порушення відносно боржника справи про банкрутство на підставі ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", оскільки вартості майна боржника, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів.
Розглянувши вищезазначену заяву про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи, суд вважає, що наявні правові підстави для повернення заявнику заяви про порушення справи про банкрутство та доданих до неї документів без розгляду, виходячи з наступного.
Згідно ч.1 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Згідно ч.4 ст.111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія (ліквідатор) вживає заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється, а також майна її філій та представництв, дочірніх підприємств, господарських товариств, а також майна, що підтверджує її корпоративні права в інших юридичних особах, виявляє та вживає заходів щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб. У випадках, установлених законом, ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує проведення незалежної оцінки майна юридичної особи, що припиняється.
Відповідно п.п. ж) п.3 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженою Міністерством фінансів України від 11 серпня 1994 року №69 та п.12 Порядку подання фінансової звітності, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року №419 проведення інвентаризації активів та зобов'язань підприємства у разі ліквідації підприємства є обов'язковим.
До заяви про порушення справи про банкрутство заявником не надано доказів проведення інвентаризації всіх активів та пасивів боржника.
Крім того, відповідно до вимог ч.1 ст.22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" інформація про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення щодо припинення юридичної особи, про втрати оригіналів установчих документів, про персональний склад комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) та її голову або призначення ліквідатора підлягає обов'язковому опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Згідно ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" спеціалізований друкований засіб масової інформації - видання центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, в якому відповідно до цього Закону публікуються відомості з Єдиного державного реєстру.
Як повідомляє Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва у листі № 5530 від 16.08.2014 р. "Про надання роз'яснень деяких норм Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", такий спеціалізований друкований засіб масової інформації офіційно зареєстровано в Державному комітеті телебачення і радіомовлення України під назвою "Бюлетень державної реєстрації".
Отже, заявником до заяви про порушення справи про банкрутство не надано доказів публікації в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації "Бюлетені державної реєстрації" повідомлення про припинення Державного комунального підприємства охорони здоров'я "Центральна районна аптека №49", про персональний склад ліквідаційної комісії та її голову, порядок і строк заявлення кредиторами вимог до ліквідаційної комісії.
До того ж, згідно ч.4 ст.11 Закону боржник подає заяву до господарського суду за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат, якщо інше не передбачено цим Законом.
В пункті 12 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 р. № 01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (з внесеними доповненнями згідно Інформаційного листа Вищого господарського суду України №01-06/1149/2013 від 07.08.2013 р.) зазначено, що заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником лише за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат (частина четверта статті 11 Закону). У визначенні таких витрат слід враховувати необхідність виплати винагороди арбітражному керуючому у мінімальному розмірі не менше ніж за дванадцять місяців його роботи, відшкодування витрат на публікацію оголошень у справі та судового збору, сплаченого кредиторами.
У разі відсутності майна, достатнього для покриття судових витрат, господарський суд повинен повернути заяву боржника про порушення провадження у справі про банкрутство у зв'язку з тим, що заява не відповідає вимогам, зазначеним у Законі.
Відповідно до абз. 3 ч.1 ст.15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі.
Як вбачається з заяви про порушення справи про банкрутство та доданих до неї документів у боржника відсутнє майно, достатнього для покриття судових витрат.
Так, відповідно довідки Державної інспекції сільського господарства в Харківській області №05.01-26/3388 від 15.04.2013р. за боржником на праві власності сільськогосподарська техніка, самохідні машини та механізми не обліковуються.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 12.02.2013р. у реєстрі речових прав на нерухоме майно відомості відсутні.
Відповідно до листа Відділу Держземагентства у м. Харкові Харківської області №624/08/1-13 від 26.03.2013 р. за Державним комунальним підприємством охорони здоров'я "Центральна районна аптека №49" не обліковуються правовстановлюючі документи на право власності або користування на земельні ділянки.
Також, за даними проміжного ліквідаційного балансу станом на 01.07.2013 р. у боржника відсутні будь-які активи.
Відтак, відсутність у боржника майна, достатнього для покриття судових витрат, виключає можливість здійснення судом провадження у справі про його банкрутство в силу приписів частини четвертої ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Враховуючи вищевикладене та приймаючи до уваги те, що заявником не дотримано порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України, заява не відповідає вимогам, зазначеним у Законі України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд повертає боржнику заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду на підставі ч. 1 ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Керуючись ст. ст. 11, 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути Державному комунальному підприємству охорони здоров'я "Центральна районна аптека №49" заяву вх. № 2027/14 від 23.05.2014 р. про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи без розгляду на 66 аркушах, в тому числі платіжне доручення № 346 від 20.05.2014 р. про сплату судового збору.
Роз'яснити, що повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Суддя Чистякова І.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2014 |
Оприлюднено | 30.05.2014 |
Номер документу | 38922079 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Чистякова І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні