Постанова
від 28.05.2014 по справі 805/6540/14
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 травня 2014 р. Справа № 805/6540/14

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Наумової К.Г.,

розглянув у письмовому провадженні подання Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області (м. Краматорськ)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Промспецремонт" (м. Краматорськ)

про стягнення коштів за податковим боргом,-

Державна податкова інспекція у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю "Промспецремонт" про стягнення коштів Товариства з обмеженою відповідальністю "Промспецремонт" з рахунків платника податків у банках, яку обслуговують такого платника в рахунок погашення податкового боргу перед бюджетом у сумі 1661,31 грн.

Вимогу вмотивовано тим, що за відповідачем обліковується податковий борг з податку на прибуток у загальній сумі 1661,31 грн., який виник в результаті самостійного подання до податкового органу податкової звітності та у зв'язку з несплатою у встановлений законом строк податку на прибуток.

Представник позивача надав заяву щодо розгляду справи в порядку письмового провадження.

Відповідач у судове засідання не з'явився про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином. Причини неявки суду не повідомив.

Відповідно до ч. 8 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд подання відбувається за участю органу доходів і зборів, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

Розглянувши матеріали справи, суд , -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Промспецремонт" (ЄДРПОУ 33407707) є юридичною особою, зареєстроване в ЄДР 09.03.2005 р., номер запису № 1 270 102 0000 000502.

Відповідно до Довідки про взяття на облік платника податків від 12.05.2014 р. № 1405151400123 ТОВ "Промспецремонт" з 14.03.2005 р. узяте на облік в органах державної податкової служби за № 124 та на дату видачі довідки перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області.

Відповідно до податкової декларації відповідача з податку на прибуток підприємства за 2013 рік, поданої 02.03.2014 р. до ДПІ у м. Краматорську ГУ Міндоходів у Донецькій області, відповідачем самостійно визначено річну суму податкового зобов'язання з прибутку у сумі 1662 грн.

У зв`язку з несвоєчасною сплатою податкових зобов`язань, визначених у податковій декларації з податку на прибуток підприємства за 2013 р., з урахуванням зменшення податкового зобов'язання за рахунок переплати у сумі 0,69 грн., за відповідачем рахується податковий борг з податку на прибуток у сумі 1661,31 грн.

Наявність зазначеної заборгованості підтверджується даними облікової картки платника податку на прибуток приватних підприємств ТОВ "Промспецремонт".

Доказів сплати вказаної заборгованості суду не надано.

Податковим органом на адресу відповідача направлялась податкова вимога № 382-25 від 17.03.2014 р. на суму 1661,31 грн., яка була вручена директору відповідача 24.03.2014 р., що засвідчується підписом посадової особи.

Суду не надано доказів щодо оскарження вказаної вимоги в адміністративному або у судовому порядку. Доказів сплати зазначеного боргу суду також не надано.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

За вимогами пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно ст. 110.1 Податкового кодексу України платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до п. 152.1. ст. 152 Податкового кодексу, податок на прибуток нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу, від податкової бази, визначеної згідно зі статтею 149 цього Кодексу.

Згідно п. 151.1. ст. 151 Податкового кодексу, основна ставка податку становить 18 відсотків.

П. 152.9. ст. 152 Податкового кодексу для цілей цього розділу використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Базовим податковим (звітним) періодом для цілей цього розділу є календарний квартал або календарний рік для платників податків, визначених у пункті 57.1 статті 57 цього Кодексу. Звітний податковий період, зокрема, починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Платники податку, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний (податковий) період не перевищують 10 мільйонів гривень, та неприбуткові установи (організації) сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до контролюючих органів за звітний (податковий) рік і не сплачують авансових внесків. Податкова декларація та розрахунок щомісячних авансових внесків за базовий звітний (податковий) рік подаються протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

П. 59.5. ст. 59 Податкового кодексу України визначено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Згідно Листа Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області від 28.05.2014 р. податкова вимога № 382-25 від 17.03.14 року на суму 1661,31 грн. є чинною, податковий борг не переривався та станом на 28.05.2014 р. податковий борг з податку на прибуток у сумі 1661,31 грн. не був погашений

Приписом п. 38.1. ст. 38 Податкового кодексу України визначено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

П.п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України передбачено, що податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1. ст. 14 зазначеного Кодексу податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідачем, в порушення норм Податкового кодексу України, податкове зобов'язання з податку на прибуток не сплачено і на момент прийняття постанови за останнім за 2013 рік обліковується податковий борг з податку на прибуток у загальній сумі 1661,31 грн., що підтверджується матеріалами справи.

П. 41.5. ст. 41 Податкового кодексу України передбачено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

Приписом п. 87.2. ст. 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

П. 88.1. ст. 88 Податкового кодексу України передбачено, що з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

Відповідно до п. 20.1.18. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

П. 95.3. ст. 95 зазначеного Кодексу, встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу. Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

З огляду на зазначене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 8 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Ураховуючи, що спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Враховуючи викладене та керуючись Конституцією України, ст. ст.2, 10-,11, 17-20, 69-72, 86, 94, 122-163, 167, 183-3, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання задовольнити.

Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків з Товариства з обмеженою відповідальністю "Промспецремонт" у доход Державного бюджету України податковий борг з податку на прибуток у загальній сумі 1661,31 грн.

Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Дана постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Скарга подається на ім'я Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя Наумова К.Г.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.05.2014
Оприлюднено03.06.2014
Номер документу38939133
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/6540/14

Постанова від 28.05.2014

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Наумова К.Г.

Ухвала від 26.05.2014

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Наумова К.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні