ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
29 травня 2014 року Справа № 915/2249/13
м. Миколаїв
Кредитор: Державна податкова інспекція у Корабельному районі м.Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області, 54052, м.Миколаїв, вул. Артема, 1А.
Банкрут: Товариство з обмеженою відповідальністю «Логистик М», 54052, м. Миколаїв, площа Заводська, 1, адреса для листування: 54056, м. Миколаїв, а/с14, код ЄДРПОУ 35890511.
Ліквідатор : Пономаренко В.Ю., АДРЕСА_1
Головне управління юстиції у Миколаївській області , 54000, м.Миколаїв, вул. 8 Березня, 107.
Корабельний відділ державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції , 54050, м. Миколаїв, вул. Артема, 1а.
Суддя - Василяка К.Л.
Представники:
від кредитора:
від банкрута:
в судовому засіданні приймає участь:
СУТЬ СПРАВИ: про банкрутство ТОВ «Логистик М», м.Миколаїв.
Від ліквідатора до суду надійшло клопотання про зобов'язання Корабельного відділу ДВС Миколаївського міського управління юстиції надати інформацію щодо наявності або відсутності відкритих виконавчих проваджень стороною яких є ТОВ «Логистик М» (код ЄДРПОУ 35890511). В цьому ж клопотанні ліквідатор просить суд зобов'язати орган ДВС у разі наявності відкритих виконавчих проваджень, стороною у яких є ТОВ «Логистик М» зобов'язати державну виконавчу службу закрити такі виконавчі провадження та направити виконавчі документи до суду.
Вказане клопотання обґрунтоване тим, що ліквідатор звернувся до Корабельного відділу державної виконавчої служби миколаївського міського управління юстиції з відповідним запитом, однак не отримав відповіді.
Розглянувши надане клопотання. вивчивши матеріали справи, господарський суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до положень ч.2 ст.41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу. Для цього за погодженням із Службою безпеки України визначає склад ліквідаційної комісії режимно-секретного органу, яка формується в установленому законодавством порядку; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Частиною 3 статті 41 вказаного Закону передбачено, що з дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.
За таких обставин ліквідатор в межах здійснення своїх повноважень в ході формування ліквідаційної маси та реєстру вимог кредиторів повинен з'ясувати коло дебіторів та кредиторів підприємства-банкрута.
У зв'язку з чим ним правомірно здійснено запит до органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням банкрута.
Відповідно до положень ст. 38 ГПК України, сторона у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати до суду клопотання про витребування господарським судом доказів. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує необхідні докази.
Враховуючи вищевикладене, зважаючи на неможливість ліквідатора самостійно отримати необхідні відомості, господарський суд вважає, що клопотання ліквідатора в частині витребування у Корабельного відділу ДВС ММУЮ необхідних відомостей підлягає задоволенню.
Клопотання ліквідатора в частині зобов'язання орган ДВС закрити виконавчі провадження та направити виконавчі документи до суду задоволенню не підлягає, враховуючи наступне.
Обов'язок державного виконавця закінчити виконавчі провадження у випадку отримання повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, передбачено положеннями ч.4 статті 49 Закону України «Про виконавче провадження». Господарським судом було направлено на адресу Корабельного відділу ДВС Миколаївського міського управління юстиції копію постанови про визнання ТОВ «Логистик М» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Станом на дату судового засідання до господарського суду на адресу суду будь-яких постанов про закінчення виконавчого провадження не надходило. Ліквідатором не надано будь-яких доказів невиконання органом державної виконавчої служби вимог Закону України «Про виконавче провадження», тому у суду відсутні підстави для додаткового зобов'язання державну виконавчу службу закінчити виконавчі провадження та направити виконавчі документи на адресу суду.
Керуючись ст. ст. 37, 38, 41, 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. ст. 38, 86 ГПК України, господарський суд -
У Х В А Л И В:
1. Клопотання ліквідатора задовольнити частково.
2. Зобов'язати Корабельний відділ державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції надати суду інформацію про наявність/відсутність відкритих виконавчих проваджень, стороною (стягувачем або боржником) за якими є ТОВ «Логистик М» (код ЄДРПОУ 35890511).
3. Уповноважити ліквідатора Пономаренко В.Ю. на отримання в Корабельному відділі ДВС Миколаївського міського управління юстиції відповідної інформації.
4. В іншій частині клопотання відмовити.
5. Дану ухвалу направити: кредиторам, ліквідатору, Головному управлінню юстиції у Миколаївській області, Корабельному відділу ДВС Миколаївського міського управління юстиції.
6. Ухвала набирає законної сили з 29.05.2014р. та є обов'язковою для виконання.
Суддя К.Л. Василяка
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2014 |
Оприлюднено | 02.06.2014 |
Номер документу | 38939436 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Василяка К.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні