ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення
справи про банкрутство
29.05.2014 Справа № 920/905/14
Господарський суд Сумської області у складі судді Л.А. Костенко, розглянувши заяву кредитора Глухівської об'єднаної держаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області про порушення справи про банкрутство боржника ТОВ «Ексім Брок» (Сумська область, Глухівський район, с. Некрасове; код ЄДРПОУ 35051588), відповідно до ст. 10, ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Сумської області звернувся кредитор Глухівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Сумській області з заявою № 1823/10/18-04-10-018 від 08.05.2014р. про порушення справи про банкрутство ТОВ «Ексім Брок» (Сумська область, Глухівський район, с. Некрасове, вул. Чапаєва, 32; код ЄДРПОУ 35051588) в порядку ст.. 10, ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Свої вимоги кредитор мотивує тим, що: незадоволена боржником сума заборгованості перед бюджетом складає більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати і становить 2 224 474, 69 грн. (податкові зобов'язання - 1 760 306, 97 грн.; штрафні санкції - 350 459, 55 грн. ; пеня розрахована на суму несплаченого податкового боргу платника податків - 113 708, 17 грн.) підтверджена постановою Сумського окружного адміністративного суду від 10.10.2013р. № 818/8043/13-а та не була задоволена боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.
Дослідивши додані до заяви документи суд дійшов висновку про повернення заяви з наступних підстав.
У відповідності до ч. 3 ст. 10 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
При цьому Закон про банкрутство не містить виключень для кредиторів, зокрема для податкових органів, щодо дотримання загального порядку, та подання доказу безспірності вимог при зверненні до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство.
Відповідно до ст. 1, ст.. 2 Закону України «Про виконавче провадження» визначено що виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження та примусового виконання рішень інших органів. Примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці, визначені Законом України «Про державну виконавчу службу».
Згідно ст.. 3 Закону України «Про виконавче провадження» у випадках, передбачених Законом, рішення судів та інших органів щодо стягнення коштів виконуються органами доходів і зборів. Однак вказана стаття Закону передбачає що вказаний орган не є органом примусового виконання, крім органів та посадових осіб, які виконують рішення про притягнення до кримінальної або адміністративної відповідальності.
Отже вказаний Закон також не містить випадків коли виконавче провадження може виконуватися податковим органом.
Заявник не подав доказів безспірності вимог до кредитора, а саме: в поданих до суду документах відсутня постанова про відкриття виконавчого провадження та яке здійснювалося не менше трьох місяців.
Постанова ВДВС від 19.05.2014р. про відмову у відкритті виконавчого провадження, яку приєднав кредитор до заяви, не є належними доказом в підтвердження безспірності вимог до боржника.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо заявник - кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в розмірі, визначеному частиною третьою статті 10 цього Закону, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до ч. 2 ст.. 15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» повернення заяви про порушення у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду встановленому порядку.
Враховуючи викладене, керуючись ст.. 10, ст. 15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд
УХВАЛИВ:
Заяву № 1984/10/18-04-10-018 від 21.05.2014р. Глухівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області - повернути без розгляду.
Додаток: заява про порушення справи про банкрутство на 3 аркушах, з додатками на 29 аркушах; поштовий конверт.
СУДДЯ Л.А. КОСТЕНКО
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2014 |
Оприлюднено | 02.06.2014 |
Номер документу | 38939504 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Костенко Лариса Андріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні