ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
14 травня 2014 року 09 год. 32 хв. № 826/3567/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Вєкуа Н.Г. при секретарі судового засідання Іванині М.В. вирішив адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Головного управління Міністерства доходів і зборів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вітал" про про реалізацію активів в рахунок погашення податкового боргу
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Шевченківському районі головного управління Міністерства доходів і зборів України у місті Києві звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вітал» про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна боржника, що перебуває у податковій заставі згідно акту опису майна від 28.04.2010 року №7318/10/24-120.
Позовні вимоги мотивовано тим, що у відповідача виникла податкова заборгованість у розмірі 80 678,99 грн., яка не може бути погашена шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Письмових заперечень на позовну заяву відповідачем суду не надано, в судове засідання від 14 травня 2014 року відповідач не з'явився, хоча про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином з врахуванням приписів статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Вітал» зареєстровано Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією як суб'єкт підприємницької діяльності 22.01.1996р., присвоєно код ЄДРПОУ 19254482 і внесено до Єдиного державного Реєстру підприємств та організацій України та взяте на облік в ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві як платник податків.
Внаслідок наявності у товариства з обмеженою відповідальністю «Вітал» податкової заборгованості за самостійно нарахованими податковими зобов'язаннями, позивачем відповідачеві надіслано першу податкову вимогу від 04.02.2010 року № 1/775 на суму 82 082,91грн.
Оскільки суму боргу погашено не було, державна податкова інспекція у Шевченківському районі головного управління Міністерства доходів і зборів України у місті Києві направила відповідачеві другу податкову вимогу від 15.03.2010 року №2/2113 на суму 79 532,37 грн.
Податкові вимоги відповідачем отримувались, про що свідчать розписки про отримання вимог. Суми податкового боргу товариством з обмеженою відповідальністю «Вітал» погашені не були.
Станом на 23.12.2013 року за товариством з обмеженою відповідальністю «Вітал» обліковується податкова заборгованість у сумі 80 678,99 грн., яка виникла внаслідок самостійно задекларованих, але не сплачених відповідачем податкових зобов'язань, а також на підставі податкових повідомлень-рішень органу державної податкової служби, які відповідачем не оскаржувались.
Так, відповідачем не заперечується наявність заявленої до стягнення суми боргу, доказів оскарження в судовому порядку податкових вимог та податкових повідомлень-рішень відповідачем суду не надано.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.01.2012 р. у справі №2а-15095/11/2670 задоволено позовні вимоги державної податкової інспекції у Шевченківському районі головного управління Міністерства доходів і зборів України у місті Києві про стягнення із товариства з обмеженою відповідальністю «Вітал» податкового боргу.
ДПІ було направлено до ВДВС у Шевченківському районі управління юстиції у м. Києві про відкриття виконавчого провадження. Державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції було винесено постанову від 28.05.2012 про відкриття виконавчого провадження ВП №32764675. Державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції було винесено постанову від 06.12.2012 про повернення виконавчого документа стягувачеві в зв'язку з тим, що відсутні кошти на рахунку боржника.
Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі міста Києва було прийнято рішення від 28.04.2010 року № 7318/10/24-120 про опис активів, на які поширюється податкова застава.
Згідно акту опису активів, складеного від 28.04.2010 року № 7318/10/24-120 до податкової застави було внесено активи на суму 4 268,60, що належить боржнику.
Для підписання акту опису активів від 28.04.2010 року № 7318/10/24-120 з'явився директор - Попов В.В., про що свідчать матеріали справи.
Оскільки заборгованість перед бюджетом товариством з обмеженою відповідальністю «Вітал» в добровільному порядку не сплачена, коштів на рахунках в банківських установах відповідач не має, державна податкова інспекція у Шевченківському районі головного управління Міністерства доходів і зборів України у місті Києві звернулася з даним позовом до суду щодо надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває в податковій заставі.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.
В статті 67 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У відповідності до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до пункту 87.1 статті 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
У пункті 87.2 статті 87 Податкового кодексу України зазначається, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Пунктом 87.3 названої статті передбачені випадки, коли кошти, майно та майнові права платника податків не можуть бути використані як джерела погашення податкового боргу платника податків.
Відповідачем не надано суду доказів щодо наявності таких випадків.
Пунктом 88.1 статті 88 Податкового кодексу України передбачено, що з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Відповідно до пункту 88.2 статті 88 Податкового кодексу України право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.
Таким чином, податковий борг може бути погашений як за рахунок грошових коштів так і за рахунок майна платника податків.
Згідно із пунктом 89.1 статті 89 Податкового кодексу України право податкової застави виникає у разі:
89.1.1. несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку;
89.1.2. несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
Відповідно до підпункту 89.3 статті 89 Податкового кодексу України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.
З матеріалів справи вбачається, що акт опису активів складений позивачем відповідно до Порядку застосування податкової застави органами державної податкової служби, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.10.2011 №1273 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.11.2011 за №1339/20077.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно із приписами пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Відсутність грошових коштів на рахунків платника податків - відповідача підтверджується матеріалами справи та не заперечувалась відповідачем.
Беручи до уваги наведене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про надання дозволу на погашення суми податкового боргу відповідача за рахунок майна платника податків, що перебуває в податковій заставі є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69-71,94, 158-163,254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Надати ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві дозвіл на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі у відповідності до акту від 28.04.2010 року №7318/10/24-120 на суму 80 678,99 грн. (вісімдесят тисяч шістсот сімдесят вісім гривень 99 коп.)
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України .
Суддя Вєкуа Н.Г.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2014 |
Оприлюднено | 30.05.2014 |
Номер документу | 38939943 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Вєкуа Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні