Справа №1кп/437/554/14
(437/5851/14)
УХВАЛА
22 травня 2014 року м. Луганськ
Ленінський районний суд м. Луганська у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
у присутності обвинуваченого ОСОБА_4 ,
провівши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луганську судове засідання за клопотанням старшого прокурора відділу прокуратури Луганської області радника юстиції ОСОБА_3 про звільнення від кримінальної відповідальності:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Луганська, громадянина України, раніше не судимого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 205 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Згідно з клопотанням прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності, ОСОБА_4 на початку березня 2010 року (більш точну дату і місце встановити не представилося можливим), перебуваючи у м. Луганську, зустрівся зі своїм другом дитинства ОСОБА_5 , який маючи злочинний намір спрямований здійснення фіктивного підприємництва з метою прикриття злочинної діяльності, спрямованої на надання послуг легальним платникам податків з ухилення від сплати податків, запропонував ОСОБА_4 зареєструвати на своє ім`я суб`єкт підприємницької діяльності в організаційно правовій формі ПП «Вега Тавр» (код 36991481), в якому йому необхідно стати директором, за матеріальну винагороду, видаючи себе реальним власником і директором суб`єкта господарювання. При цьому ОСОБА_6 , роз`яснив ОСОБА_4 , що неодмінною умовою після реєстрації на його ім`я ПП «Вега Тавр» буде те, що він - ОСОБА_4 до фінансово-господарської діяльності підприємства відношення мати не буде, і повинен буде передати печатку і штамп підприємства, всі установчі документи іншій особі для фактичного управління діяльністю підприємства. На пропозицію ОСОБА_7 , ОСОБА_4 , керуючись корисливим мотивом, не маючи наміру здійснювати підприємницьку діяльність, нехтуючи приписами статті 42 Господарського кодексу України, якою визначено, що підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на свій власний ризик діяльність, яка здійснюється суб`єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що діє з метою прикриття незаконної діяльності невстановлених осіб, дав свою згоду на реєстрацію на своє ім`я суб`єкта підприємницької діяльності ПП «Вега Тавр» таким чином, вступивши з ними в єдину злочинну змову з метою вчинення злочину.
У подальшому ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , за допомогою телефонного зв`язку з невстановленою особою на ім`я « ОСОБА_9 », 17.03.10 року зустрівся з «Славіком» біля ТОВ «ЮФ «ТІС», де ОСОБА_4 повинен був за вказівкою «Славіка» підписати реєстраційні документи. Після цього ОСОБА_4 разом з «Славіком» прибули до ТОВ «ЮК «ТІС», де нотаріусом ОСОБА_10 , було виписано довіреність на ім`я ОСОБА_11 на виконання повноважень ведення справи у Державного реєстратора, щодо підготовки документів і реєстрації ПП «Вега Тавр», в органах статистики, фонді соціального страхування, пенсійному фонді, Державній податковій інспекції, отримання дозволу в органах внутрішніх справ на виготовлення печатки і штампа підприємства, що давало можливість ОСОБА_4 безпосередньо не ходити до державних установ, а здійснити реєстрацію підприємства через законного представника ОСОБА_12 , якій не було відомо про злочині наміри ОСОБА_4 .
Після проведення процедури реєстрації ПП «Вега Тавр» ОСОБА_13 , передала весь пакет реєстраційних документів ОСОБА_4 , який в свою чергу одразу ж передав їх «Славіку», не вникаючи до суті документів.
Після оформлення всіх реєстраційних документів ПП «Вега Тавр» та їх передачі невстановленій особі, ОСОБА_4 отримав грошову винагороду у розмірі 500 гривень від особи на ім`я « ОСОБА_9 ».
Після цього, з метою доведення злочинного наміру до кінця, ОСОБА_4 за вказівкою «Славіка», разом з ним прибули до АБ "Укркомунбанк"(МФО 304988), для відкриття поточного рахунку ПП «Вега Тавр». У відділенні банку ОСОБА_4 надали пакет документів необхідний для відкриття рахунку ПП «Вега Тавр», які він особисто підписав. Після підписання банківських документів та отримання електронного ключа системи «Клієнт-Банк», ОСОБА_4 передав електронний ключ та документи «Славіку», чим надав всі необхідні інструменти для скоєння злочинної діяльності, яка полягала в наданні послуг переведення безготівкових коштів в готівку, та наданні можливості підприємствам легального сектору економіки ухилятись від сплати податків. Таким чином ОСОБА_4 довів свій злочинний намір до кінця.
Жодного відношення до фінансово-господарської діяльності підприємства ПП «Вега Тавр» ОСОБА_4 не мав, не займався фінансово-господарською діяльністю ПП «Вега Тавр», реєстраційними, уставними, первинними документами та печаткою ПГІ «Вега Тавр» не розпоряджався. Надалі ОСОБА_4 , діючи згідно відведеної йому ролі, вчинив дії, які порушують публічний порядок державної реєстрації суб`єктів господарювання та заняття підприємницькою діяльністю, передбачений законодавством України, при цьому він реально усвідомлював, що передав реєстраційні документи ПП «Вега Тавр» невстановленій особі на ім`я « ОСОБА_9 », який ніякого відношення до зазначеного підприємства не мав стосунку, фактично надав можливість управління підприємством та незаконного розпорядження документами та печаткою підприємства, оскільки ОСОБА_4 не збирався займатися фінансово-господарською діяльністю підприємства, зареєструвавши ПП «Вега Тавр» виключно на прохання свого друга ОСОБА_8 , з метою прикриття незаконної діяльності невстановлених осіб. При цьому ОСОБА_4 , виконуючи протиправні вказівки «Славіка», усвідомлював, що фактично він буде являтися фіктивним директором підприємства ПП «Вега Тавр» та створює його з метою прикриття злочинної діяльності «Славіка» та інших невстановлених осіб. У результаті цього ПП «Вега Тавр» незаконно набуло цивільні права та обов`язки юридичної особи, так як в порушення порядку його створення фактично стало фіктивним суб`єктом підприємницької діяльності і не мало право здійснювати свою діяльність через керівні органи.
ОСОБА_4 продовжував залишатися директором ПП «Вега Тавр», при цьому ніякого реального відношення до діяльності підприємства не мав, оскільки зареєстрував підприємство, з метою прикриття злочинної діяльності, спрямованої на надання послуг легальним платникам податків з ухилення від сплати податків. При цьому ОСОБА_4 продовжував своїми діяннями створювати видимість законної діяльності підприємства, не маючи відношення до фактичної його діяльності, оскільки був фіктивним його директором.
Згідно наданих узагальнених матеріалів, які надійшли від Державної служби фінансового моніторингу України з 01.05.2011 р. по 01.10.2011 р. на банківський рахунок ПП «Вега Тавр» було зараховано безготівкові кошти на загальну суму 548,05 млн. гривень, які в свою чергу не були внесені до податкової звітності, що надається до податкових органів та не було сплачено відповідну суму податків.
Органом досудового розслідування дії ОСОБА_4 були кваліфіковані за ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК України, за ознаками пособництва фіктивному підприємництву, тобто сприянні придбання суб`єкта підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності.
У своєму клопотанні прокурор ОСОБА_3 просив звільнити від кримінальної відповідальності ОСОБА_4 у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
У судовому засіданні прокурор підтримав заявлене їм клопотання про звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності, обвинувачений не заперечував проти задоволення клопотання прокурора.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 49 КК України, особа, яка вчинила злочин невеликої тяжкості, за який передбачено покарання менш суворе, ніж обмеження волі, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з моменту вчинення ним злочину минуло два роки.
Злочин, передбачений ч. 3 ст. 358 КК України, у вчиненні якого обвинувачується обвинувачений, відноситься до категорії злочинів невеликої тяжкості, за який передбачено покарання у вигляді штрафу до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
Злочин, передбачений ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК України, у вчиненні якого обвинувачується обвинувачений, відноситься до категорії злочинів невеликої тяжкості, за який передбачено покарання у вигляді штрафу від трьохсот до п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років.
Таким чином, з урахуванням того, що на момент розгляду клопотання вже сплили строки притягнення до кримінальної відповідальності, передбачені п. 1 ч. 1 ст. 49 КК України, обвинувачений ОСОБА_4 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 205 КК України, у порядку, передбаченому ст. 286 КПК України, ст. 49 КК України, а кримінальне провадження закриттю.
Речові докази у кримінальному провадженні відсутні.
Судові витрати по кримінальному провадженню відсутні.
Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлений.
На підставі п. 1 ч. 1 ст. 49 КК України, керуючись ст. ст. 285, 286 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності.
Закрити кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 205 КК України.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Луганської області протягом 7 діб з дня її винесення шляхом подачі апеляції через Ленінський районний суд м. Луганська.
Головуючий:
Суд | Ленінський районний суд м. Луганськ |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2014 |
Оприлюднено | 09.01.2023 |
Номер документу | 38941047 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ленінський районний суд м. Луганськ
Коліуш О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні